за маслото

  • 1 711
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 49
Моля ви кажете ми с какво масло приготвяте даомашните пюрета за бебетата си на каква фирма са и  трабва ли  да го оставям на водна баня за да се превраща в ''чисто'' масло благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 1 174
Ми аз си правя масло от прясно мляко, домашно и не го изварявам, просто от каймака на свареното мляко си "бия" масло с миксера.

# 2
  • Мнения: 8 937
С каквото сме купили, почти всеки път различно, но маслото на Верея много ми хареса и по принцип техните продукти на вкус ми харесват. Дъщеря ми яде само кисело мляко Верея 4% , не знам защо, но другите марки не ги харесва...!

Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 169
Като се замисля аз май масло не съм слагала, зехтин съм ползвала, но масло newsm78

# 4
  • Мнения: 354
Синът ми е изцяло на домашно приготвена храна.Аз използвам маслото "Президентн". То най - много се доближава до представата ми за висококачествен продукт подходящ за детското хранене.Не го изварявам на водна баня. Това променя вксусувите му качества и "убива" част от полезните съставки. Прибавям го в храната след като я сваля от котлона.

# 5
  • Мнения: 1 705
Краве масло Верея и зехтин.

# 6
  • Мнения: 9 481
Ползвам немските масла, а на сина ни дадох масло след 1г Peace
До тогава само зехтин Wink

# 7
  • Мнения: 267
Аз масло не ползвам,ако му готвя слагам съвсем мъничко олио или зехтин.Иначе бях взела едно немско,ама се отказах да му давам ,но от тогава ние си го хапваме с удоволствие.Мисля скоро да започна да му слагам обаче  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 139
В началото ползвах зехтин.От скоро немско масло,както за на бебо храната,така и за нашата. 

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 834
За сина ми ползвам само ''Президент''.Много съм доволна.

# 10
  • София
  • Мнения: 717
Президент Peace

# 11
  • Мнения: 11 003
President или датското Lurpak.

# 12
  • Мнения: 175
ползвам президент , но е по здравословно да се исползат растителни мазнини, ползвам и зехтин както и обикновенно олио

# 13
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Президент.
Отскоро слагам и зехтин, макар и по-рядко.

# 14
  • Мнения: 60
И аз отскоро слагам масло в пюретата - Президент. Това за водната баня е по-скоро свързано със захранването на деца, за които се предполага, че имат алергия към кравия белтък. Чрез обработката на водна баня се отделя пяната, в която се предполага, че са по-голяма част от белтъците, предизвикващи алергия. При здрави, необременени деца не е необходимо.

# 15
  • Мнения: 329
ползвам президент , но е по здравословно да се исползат растителни мазнини, ползвам и зехтин както и обикновенно олио


Така ли? А кърмата здравословна ли е? А мазнините в кърмата растителни или животински са?
Обикновеното олио е рафинирана растителна мазнина и не дава нищо като хранителна стойност.

# 16
  • Мнения: 9 481
ползвам президент , но е по здравословно да се исползат растителни мазнини, ползвам и зехтин както и обикновенно олио


Така ли? А кърмата здравословна ли е? А мазнините в кърмата растителни или животински са?
Обикновеното олио е рафинирана растителна мазнина и не дава нищо като хранителна стойност.

Нито едното нито другото-ние растения ли сме или животни newsm78  Wink
Ето инфо какви са мазнините в кърмата и какви в кравето мляко:
http://karmene.greatnow.com/sastav.html#maznini

# 17
  • Мнения: 3 929
Ползвах едно немско, което и до ден днешен харесваме всички. Не съм го обраротвала допълнително.

# 18
  • Мнения: 329
Не знам, MTV, дали сме животни, но определено не сме растения  Mr. Green
Изследванията показват, че вида на мазнините ((поли)ненаситени/наситени/моно) се влияят от диетата на кърмачката. Този линк и информаията там ми звучи доста елементарно представена и имам леки съмнения, че т. нар "животински" мазнини, които биват различни по сруктурата си (и въобще деленето на мазнините на животински и раститекни е плод на маркетинга на хранителната индустрия) се изхвърлят с изпражненията, даже бих казала направо, че не е вярно Simple Smile Иначе естествено, човешкото мляко е по-усвоимо за човешките деца от кравето такова... Съжалявам за офтопика.
По темата - не съм давала масло и комерсиалните такива са ми много съмнителни, така че ако мога, ще се опитам да си намеря домашно масло  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 175
Рафинираните слънчогледови олива не са полезни просто технологията на преработка ги прави такива, има масло от слънчоглед което се нарича шарлан то е чисто и е мн полезно, в кърмата разбира се че има мазнини но не правим масло от нея нали? Те са нужни да детето за растежа му. Кравето мляко е коредно различно от това на майката така че няма място за сравнение между двете млякото на кравата е за телето,а на човека за детето. Мазнините в кърмата се усвояват по-бързо от детето.

# 20
  • Мнения: 2 521
Ползвам Milram и за малкия,и за нас.Не обработвам допълнително.

# 21
  • Мнения: 1 558
Предимно Президент  Peace

# 22
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Винаги съм слагала само зехтин, на края.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 249
По въпроса за животинските и растителни мазнини - не може да се каже, че растителните са по-полезни от животинските. Организмът, и още повече подрастващият такъв, има нужда и от двете. Нещо повече растителните масла снабдяват главно с омега-6, докато линоленовата (другата полиненаситена в кърмата), за която стана по-горе въпрос, се намира главно в рибеното масло.
Отделно пък е установено, че трябва да има известен баланс между зехтин и краве масло в диетата, за оптимална полза от мазнините.
Децата специлно имат нужда от краве масло. Известно е, че в кравето масло от крави, хранени главно с трева, се съдържа един важен за растежа, костната система и усвояването на минералите Х фактор.
Холестерола пък, който ние възрастните толкова избягваме, е важен за развитието и мозъкът на децата (неслучайно се съдържа и в кърмата).

# 24
  • Мнения: 2 100
В храната на малкия никога не съм слагала олио.  Rolling Eyes Ползвам краве масло, малко. Взимам Верея когато има в магазина.  Peace

# 25
  • Мнения: 4 433
Краве масло Елена купувам.

# 26
  • Мнения: 1 817
Специално за децата купувам само немски масла. Нямам вяра на нашите производители и контрола за качество. Имам  наблюдения. Ползвам и зехтин понякога.
За нас /големите Laughing/ ползвам зехтин или много рядко маргарин.

Децата имат нужда  и от животински мазнини. Маслото е само за тях /

# 27
  • Мнения: 3 869
Не знам как се оправяте с маслата  Confused Българските, неависимо от марката, всеки път са със различен вкус, нерядко гранясали. Немските са по-добре по-този показател, но пък съдържанието им не е пълно изписано и не знам какво всъщоност ими вътре. Освен да се надявам че и за маслото имат закон, като за чистота на бирата  Mr. Green Френските, в т.ч. Президент, съвсем изрядно си пишат, че слагат бетакоротин и сол, и още нещо си. Нищо лошо, но не и за паницата на детето ми. И засега масло не смятам да давам; поне докато не попадна на нещо наистина стойностно. Надявам се Био България скоро да пуснат и масло, тогава сигурно ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт