Какво е животът и как трябва да се живее?

  • 3 721
  • 79
  •   1
Отговори
Имаше една сентенция- "Животът се измерва не с броя на вдишванията, а с броя на моментите, в които си затаявал дъха си".
Покрай кончината на Джако и Фара Фосет ме налегнаха тежки мисли. Колко е кратък живота и как го пропиляваме за глупости.
И всъщност кои са отличниците на живота, тези, които доживяват преклонна възраст или тези, които го взимат с пълни шепи!?

Още веднъж
Поклон пред паметта им!



 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
По темата - отличниците са тези, които са взели с пълни шепи и после доживяват преклонна старост и са богати със спомените си newsm10 
Все повече се убеждавам, че най-добре човек да мисли простичко (не елементатрно) в своя полза, да не се тормози с ненужни неща, да се развива, но без да поставя супер високи летви, понеже при недостигане се депресираш. Да искаш много, да, но и ако е малко-  да си спокоен и удовлетворен, цяло изкуство си е.

# 2
  • Мнения: 48
Живота е кратък.И само един миг е достатъчен и край.Ето затова се дразня на хора , които са лоши, злобни, завистливи и си мислят , че ще са вечни.Не може ли да бъдем добри едни към други и да си помагаме при нужда и така живота ни да премине по леко?!

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ще си запиша тази мисъл, много ми хареса.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Ето затова се дразня на хора , които са лоши, злобни, завистливи и си мислят , че ще са вечни.Не може ли да бъдем добри едни към други и да си помагаме при нужда и така живота ни да премине по леко?!

Тази сутрин видях на тревните площи до булеварда един кравар да си пасе кравите, а някои минавщи коли му подсвиркваха. Замислих се вероятно колко по-леко живее той в сравнение съв свръхамбициозните да печелят пари...Чудя се на тези, за които парите не са средство, а цел - като трупат, трупат, трупат, в гроба ли ще си ги носят     Thinking

# 5
  • Мнения: 4 717
"Живота се измерва не с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!" Кастанеда
това е правилния цитат  Peace

мир на праха им,големи личности бяха и двамата Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Живота е даденост. Разбираме как трябва да се живее, когато някой умре.
Сещам се за "Странният случай с Бенджамин Бътън" - ето това е добър пример за начин на живот.

# 7
  • Мнения: 1 507
Животът е роман на Кафка - абсурд, безсмислие.
И единственото чувство, което му придава някаква значимост е любовта.
Това е всичко, което съм успяла да обясня на себе си за живота.

# 8
  • Мнения: 3 405
Думата "трябва" не е съвсем точна, що се отнася до живота. Рецепта няма. Всеки живее според собствените си нагласи.

# 9
  • Мнения: 7 947
Темата е много обширна, може да се пише ужасно много. Като се започне от това как живеем, какви са ценностите ни, мечтите ни и се стигне до въпроса дали това е правилния начин. Най-общо казано, аз мисля /и се старая да не го забравям  Wink/ че живота наистина е кратък и трябва да се научим да му се наслаждаваме. Да ценим и най-дребните неща. Да не изпускаме моменти, които най-вероятно никога не ще се повторят. Възможности, шансове, избори. Да бъдем верни на себе си, да правим това, което наистина ни се иска, не това, което трябва /което за съжаление често се случва, защото сме притиснати от обстоятелствата/...ей такива неща. 

# 10
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
За мен животът не е абсурд, а просто етап, през който минаваме, тръгнали от някъде за някъде. Животът трябва да се живее според собствената съвест.

# 11
  • Мнения: 9 903
животът е 42.

# 12
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329

Мда, каза Пътеводител на Галактическия стопаджия.

# 13
  • Мнения: 2 759
                                Животът е възможност да се раздадеш.

# 14
  • Мнения: 4 806
Животът ли? Единственото, което имаме. Наистина имаме. Затова се грижим за него. Това е основно и изначално право. И задължание.
Как да се живее? Вече отговорих на този въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт