Да слагам ли спирала?

  • 2 139
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Преди седем месеца и половина родих секцио и се чудя дали мога да си сложа спирала?
След време смятам да родя още едно дете и се чудя слагането сега на спиралата дали няма да навреди след време и да не мога да забременея.
Предварително се извинявам ако има такава тема, но не открих  Hug

# 1
  • Мнения: 1 796
Аз съм чувала че спирала се слага на раждали жени които не искат повече деца,не казвам че е действително така,а само какво съм чувала.

# 2
  • Мнения: 542
слагането на спирала сега няма да попречи на следваща бременност!моята гинеколожко ми каза така сега я слагаме а като решиш да имаш друго бебе идваш махоме я и може да почвате с бебеправенето!  Joy

# 3
  • Мнения: 1 705
слагането на спирала сега няма да попречи на следваща бременност!моята гинеколожко ми каза така сега я слагаме а като решиш да имаш друго бебе идваш махоме я и може да почвате с бебеправенето!  Joy
и аз така

# 4
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
По принцип е така не би трябвало да имаш проблем след първо дете като решиш за второ махаш я,въпреки че едно време моята гинеколожка не ми даде да си сложа след първото дете,че толкова години голямо пазене то хапчета кво ли нещеш,сега след второто вече си сложих и съм много доволна,така че ако няма да раждаш скоро 3,4,5 год. и повече една спирала е добър вариант

# 5
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
След първото раждане бях със спирала.Решихме се за второ дете, махнах я и забременях.След второто раждане пак си сложих спирала.Но и аз съм чувала от познати, не от лекар, че е за жени, които не искат повече бременности.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 037
6 месеца са минали...
Ако си и имала поне 1 менструация можеш да сложиш.
Спирали се слагат спокойно и на НЕ раждали жени, ако организмът ти я понася(и ако нямаш разни проблеми по-специфични, заради които да не е хубаво да се поставя)...не е проблем...

# 7
  • Мнения: 27
Известно време след първото раждане / преди 7 години / си сложих спирала, когато стана време за изваждане я сменихме с втора, а 2 месеца след поставянето на втората решихме, че искаме второ дете. Извадихме я и на следващия месец забременях.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ками , не мисля че е проблем да си сложиш спирала .Имам позната,която си сложи спирала и планира второ детенце .

# 9
  • Мнения: 2 334
Консултирай се с лекар ,но мисля че не е проблем да си сложиш спирала.Аз също съм раждала секцио и се бях замислила да си сложа ,но ме е страх.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
И аз знам, че може спокойно да се сложи, ако не планираш скоро второ дете. Аз обаче нещо съм скептична и ме е шубе. След второто може и да се навия, да няма изненадки, че май трето ще ми дойде в повече Wink

# 11
  • Мнения: 269
А защо не пробваш с противозачатъчни?

# 12
  • София
  • Мнения: 44 037
А защо не пробваш с противозачатъчни?

ако спиралата й понася е по-безвреден вариант реално.

# 13
  • Мнения: 11 607
Имам 2 живи и здрави деца след 2 спирали. Сложила съм спиралите след като спрях да кърмя и цикъла ми се нормализира. Прави се първо цитонамазка, ако няма раничка - се действа смело. Желая ти успех и поносимост към спиралата! Peace

# 14
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Не мисля че е проблем да имаш после друго дете.И без това след 4-5 г. спиралата се маха.И аз исках да си сложа,но искам нещо качествено

 

Общи условия

Активация на акаунт