Кой е филмът?

  • 18 213
  • 445
  •   1
Отговори
# 15
Добре де, да не се влачим, ще си кажа най- големия жокер. И ако сега не се усетите, ще ви забия едно високомерно... ледено... "Зъъъъъъъъъбчееееееееее"  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 257
Добър ден, темата е страхотна, обаче няма да я бъде, ако така я разтягаме. Предлагам да допълня правилата: Описание на сцена. Отговор без чаршафи-цитати в него, освен ако наистина не се налага да се уточни нещо много важно и то с по една две думи от цитат. Ако имаме въпроси, задаваме всичките в един пост, накуп, за да не става спамо-чат и досада и да забравим за какво иде всъщност реч. Ако имаме заглавие наум, го постваме. Не питаме в 17 поста ама това ли е, ама онова ли е. Останалите неща авторката, гледам, ги е покрила. Така ще бъде много по-интересно и стегнато. Да? Не?
Не знам кой е филма. Предполагам само, заради "зъбчето" - Twilight?

# 17
  • Мнения: 3
На мен пък това "ледено зъъъъъъбчеееееееее" много ми намеква за "Кънки с остър връх" Laughing, макар че такава сцена не си спомням в момента, ама пък и от няколко годинки не съм го гледала филчето. (сама си клатя неодобрително глава и си обещавам след последния изпит да си поправя "грешката" Whistling)

# 18
На мен пък това "ледено зъъъъъъбчеееееееее" много ми намеква за "Кънки с остър връх" Laughing, макар че такава сцена не си спомням в момента, ама пък и от няколко годинки не съм го гледала филчето. (сама си клатя неодобрително глава и си обещавам след последния изпит да си поправя "грешката" Whistling)
Браво, позна.   bouquet Иначе има и такава сцена, но ако бях споменала някоя по- известна веднага щяхте да го познаете. Все пак си мисля, че филмът беше доста популярен.

# 19
  • Мнения: 3
Браво, позна.   bouquet Иначе има и такава сцена, но ако бях споменала някоя по- известна веднага щяхте да го познаете. Все пак си мисля, че филмът беше доста популярен.
Популярен беше, че и любим ми беше, ама покрай пустото му следване не остава време да си прегледам любимете стари филмчета  Confused

Та, сега съм аз на ред и ви давам нещо много трудно. Но все пак съм ви подсказала с имената на главните герои, не е малко Wink

Двама братя- архитекти разговарят:
Хенри: Още ли си пишеш с Кейт?
Алекс: Не.
Хенри: Защо не?
Алекс: Помоли ме да не й пиша.
Хенри: Защо?
Алекс: Времето.
Хенри: Хайде, това е добре. Трябва ти истинска жена.
Алекс: Човече, чуй ме... Чуй ме... Тя беше по-истинска от всички тези неща. Беше по-истинска от всичко, което съм виждал. Видях я, целунах я... обикнах я. А сега я няма. Няма я.

# 20
  • Мнения: 1 065
The lake house?

# 21
# 22
  • Мнения: 1 065
В книжарница. Продавача:
- Джейн Еър, Рандъм Хаус, 1943. Красиво издание, известно с илюстрацията на корицата. Има много хубаво посвещение вътре с цитат от книгата.
На моята скъпа дъщеря Ейприл.
"Човешкото сърце има скрити съкровища в тайна пазени, в мълчание обвити. Мислите, надеждите, мечтите, удоволствията, чиито магии се развалят, ако са разкрити."
От обичния ти баща

# 23
  • Мнения: 2 254
Definitely, Maybe  ??

# 24
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419

ТинаХрис , струва ми се, че позна  bouquet, но все пак ще изчакаме авторката на въпроса да го потвърди Heart Eyes.Това вместо запис Heart Eyes.

# 25
  • Мнения: 1 065
Позна, разбира се  Laughing. Ти си.

# 26
  • Мнения: 2 254
Познах, а... ще чакам повечко следващият път, че не ми се задават гатаки толкова често.  Laughing
 Ето я следващата:

  Вечерно парти край басейна.Домакинът ходи напето сред гостите си, секси мадама хвали партито му. Той преминава нататък, поздравява се с една от гостенките, която си допива питието. Прегръщат се доста флиртаджийски за поздрав. Тя подава небрежно чашата на съпруга си и го кара да му донесе още едно.
  Съпругът влиза в къщата и докато чака на бара, пийвайки, спира погледа си на нисичък мъж с фрапиращо бледо лице. Мъжт се е запътил точно към него, усмихва му се ехидно и казва : "Срещали сме се, нали?"
  Нашият човек, при все напрягането на мозъка си, не се сеща откъде се познават, пита къде са се срещнали. Странно гримираният непознат му отговаря: "В къщата ти, не помниш ли?
    - Не. Сигурен ли си?
    - Разбира се. Всъщност, точно сега аз съм там.
   

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Искате ли и от мен една загадка, докато обмисляте отговора на предната?  Mr. Green

Възрастен мъж, леко кръгъл, но не прекалено, тича нагоре по стълбите с блеснал поглед. Стигайки на последното стъпало се навежда напред, издавайки силно задни части. Точно там стои друг авер и държи старинен свещник със запалени свещи. Първият мъж сваля гащи, изпуска шумно "метан" и съответно загася пламъка на свещите. Бурна радост сред гостите на тържеството.

Това между другото е една от безумните сцени във филма, която не изразява същността на сюжета. Но пък родните кинокритици кой знае защо си умират да я пускат като искат да илюстрират точно този филм. А филмът ми е супер любим - един от най-любимите по принцип, на супер любим режисьор.
Хайде, ето и от мен загадка.  Heart Eyes

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Хей, няма ли мераклии за кино загадки? Mr. Green
Хайде, аз за моята ще подам два жокера. Филмът е от 1982 г. Операторът е швед, един от големите в бранша.

# 29
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
"Полетът на орела"?

Общи условия

Активация на акаунт