Пробиотици и Кисело мляко (ХВП или медицински специалисти?)

  • 5 635
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Интересува ме каква е разликата м/у вземането на Лактофлор и яденето на кисело мляко за набавяне на пробиотици?
Колко милиона бактерии има в 100 гр кисело мляко, например. Това може би го знае някои завършил ХВП.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 23
В киселото мляко:
Съдържание на Lactobacillus bulgaricus в 1г продукт:
0.1-1 млрд.
Съдържание на Streptococcus thermophilus в 1г продукт:
0.2-2.5 млрд.
Съотношението им е от 1:10 до 1:1 Lactobacillus bulgaricus към Streptococcus thermophilus.
По-ценни са киселите млека с по-високо съдържание на Lactobacillus bulgaricus.

В капсулите, според производителя - "Патентована комбинация от 2 уникални щама - Lactobacilus bulgaricus и Streptococcus thermophilus" и "25(40) млн. жизнеспособни млечнокисели пробиотични бактерии" без да се уточнява съотношението.

# 2
  • Мнения: 3 988
Не съвсем по темата, но тъй като аз самата се нуждая от приемане на пробиотици в момента, се рових из интернет и прочетох, че Lactobacillus bulgaricus и Streptococcus thermophilus нямат пробиотичен ефект.  newsm78

http://en.wikipedia.org/wiki/Probiotic#Strains <-- под таблицата е написано.

Купувам си кисело мляко, което има Lactobacillus bulgaricus и Streptococcus thermophilus, но се рекламира, че пробиотичния ефект в него идва от Bifidobacterium, Lactobacillus acidophilus и Lactobacillus casei (и трите са с доказан пробиотичен ефект).

# 3
  • Мнения: 750
Много добър пробиотик е Ентеросан  Peace или най-просто казано "кисело мляко на таблетки" Wink

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Не съвсем по темата, но тъй като аз самата се нуждая от приемане на пробиотици в момента, се рових из интернет и прочетох, че Lactobacillus bulgaricus и Streptococcus thermophilus нямат пробиотичен ефект.  newsm78

http://en.wikipedia.org/wiki/Probiotic#Strains <-- под таблицата е написано.

Купувам си кисело мляко, което има Lactobacillus bulgaricus и Streptococcus thermophilus, но се рекламира, че пробиотичния ефект в него идва от Bifidobacterium, Lactobacillus acidophilus и Lactobacillus casei (и трите са с доказан пробиотичен ефект).

Мила Кюбит за някои неща съм съгласна, за за други - не. Не всички щамове на LB delbrueckii sursp. bulgaricus имат пробиотичен ефект, но има такива с клинично доказан такъв. За бифидобактериите да  кажа, че за тях, че са анаеробни МО, тоест живеят в безкислородни условия. Няколко пъти съм търсила под микроскоп и да ги изолирам, но нищо не съм намирала от така рекламираните марки. Ако изобщо ги има те биха били на дъното на кофичката и то до 2 - 3 дни след датата на производство после се инактивират.

Работя като микробиолог в лаборатория за изследване на мляко и млечни продукти, ако мога да помогна с нещо съм на ваше разположение. И аз не знам много неща. Науката е безкрайна...

# 5
  • Universe
  • Мнения: 1 556
xelita, значи да предпочетем таблетките, така ли  newsm78 newsm78 newsm78
А там кой знае какво има  Crossing Arms /всъщност - може да напише някой с аналогична на твоята професия в областта на хранителните добавки, ако му стиска, разбира се  Wink/
До тогава ни остава да вярваме на рекламите и производителите  ooooh! и да разчитаме на плацебо ефекта  Hug

# 6
  • Мнения: 936
Интересува ме каква е разликата м/у вземането на Лактофлор и яденето на кисело мляко за набавяне на пробиотици?
Колко милиона бактерии има в 100 гр кисело мляко, например. Това може би го знае някои завършил ХВП.
Благодаря!

Разликата е, че в първото е по-вероятно да има нещо, отколкото във второто!

Аз съм учила за лаборант в ХВП и определено не разчитам на киселото мляко, за да си набавям бактерии...

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Честно да ти кажа и за таблетките не мога да гарантирам, а и те колкото повече време минава, толкова по - бедни остават.

# 8
  • Мнения: 936
За това съм писала, че е по-вероятно, а не че е сигурно. Wink При положение, че не се и съхраняват както трябва....

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 585
За това съм писала, че е по-вероятно, а не че е сигурно. Wink При положение, че не се и съхраняват както трябва....

 съгласна Peace

# 10
  • Португалия
  • Мнения: 3 763
а за лактобациликус на прах, в пакетче на една известна фирма какво ще кажете?
не съм сигурна дали мога да спомена фирмата  newsm78

# 11
  • Мнения: 3 988
xelita, благодаря за споделеното.   bouquet Аз не съм специалист, разчитам на прочетеното в Интернет. Това е основният ми източник на информация. Хубаво е, че се включват хора като теб в дискусията, които са навътре в материята, защото всички знаем, че на маркетинга не може да се разчита изцяло за достоверност.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 585
кой с каквото може   bouquet

# 13
  • Мнения: 681
xelita, значи да предпочетем таблетките, така ли  newsm78 newsm78 newsm78
А там кой знае какво има  Crossing Arms /всъщност - може да напише някой с аналогична на твоята професия в областта на хранителните добавки, ако му стиска, разбира се  Wink/
До тогава ни остава да вярваме на рекламите и производителите  ooooh! и да разчитаме на плацебо ефекта  Hug

lenny_pld, на мен ми стиска да поднеса инфо по темата. Аз работя като консултант към фирма за хранителни добавки. Нашата добавка с пробиотици съдържа шест полезни бактерии и са в двойна капсула, която предпазва унищожаването на пробиотика от стомашната киселина. Ето коита са бактериите, които се съдържат в нашите перлички пробиотици - Лактобацилус ацидофилус (L. acidophilus), Бифидобактериум лонгум (B. longum), Бифидобактериум лактис (B. lactis), Лактобацилус рамнозус (L. rhamnosus), Лактобацилус булгарикус (L. bulgaricus), Лактобацилус плантарум (L. Plantarum).  При това не е необходимо да се съхраняват в хладилник.
Това май отговаря на въпроса - дали да купуваме кисело мляко за да си набавим пробиотични бактерии или да си вземем капсули с пробиотици. Разбира се, всеки си преценя какви пробиотици да купува и на кой производител. Аз определено залагам на варианта пробиотици на капсули. А киселото мляко си го ям защото го обичам още от времето когато съвсем не знаех за пробиотиците  Peace

# 14
  • Мнения: 5 539
Бистра, кажи ми името на продукта и производителя, може и на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт