Гордея се че съм родител.

  • 5 726
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
След като прочетох темата за грешките които сме допуснали във възпитанието на нашите деца реших да пусна и една тема в която да разкажем за какво се радваме че се е получило така, с какво се гордеем и как сме го постигнали.

# 1
  • Мнения: 8 999
За много неща се чувствам горда. Не пред хората, а пред себе си.

# 2
  • Мнения: 1 008
Радвам се,че избрах да бъда родител,
загърбвайки  възможност за изключително
добра работа.Ако бях избрала второто
щеше да се наложи да замина далече.
Никога не съм съжалявала.Понякога се
обвинявам,че не отделям достатъчно време
на детето си, но от друга страна това е
оправдано,защото работейки,се стремя да
и осигуря добър живот.

# 3
  • Мнения: 668
Еми достатъчно ми е че чувам думичката мама.Кой не се гордее с детето си.Не е важно аз да се гордея с него,а след време той да се чувства така със това което прави.

# 4
  • Sf
  • Мнения: 978
Може би ще се гордея когато започна да виждам резултатите, т.е. след 23-24-та им година, като минат всички възможни пубертети. Тогава ще си проличат и грешките, и попаденията.

# 5
  • Мнения: 17 407
Не мисля, че е кой знай какво фактът, че съм родила 2 деца и им осигурявам грижи и възпитание. Рано е да се гордея. Не съм постигнала нищо по отношение на децата- все още.

# 6
  • Мнения: 803
Гордея се, че съм майка!Изпитвам невероятно удовлетворение от "призванието"  да съм родител, огромна благодарност за Благословията да имам три здрави, прекрасни деца.Какво по-хубаво от това?
Това е смисълът на живота ми, радостите, тревогите, безсънните нощи, протегнатите ръчички, сълзите от радост, моментите на тъга.
И много се нервирам, когато някой ме нарече "майка-героиня"...Нищо геройско не намирам в това да си щастлив и доволен, да даваш безрерервно от любовта си, да умееш да прощаваш грешките на децата и да им помагаш да ги осмислят, а не да ги пазиш от тях, да имаш търпението да "лекуваш" раните, защото няма как да им ги спестиш, да се учиш от тях, както е казал  Паулу Коелю, защото те умеят:
да бъдат радостни без повод,
винаги да са заети с нещо,
да се стремят с всички сили към това, което желаят.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Все още не. Щастлива съм, че имам живо и здраво дете, което ме радва всеки ден!

# 8
  • Мнения: 6 441
И аз все още не мога да се почувствам горда.
Може би,както казва Луда Мара,повече ме радва.А гордостта ще дойде по-късно,знам ли.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 296
Не мисля, че е кой знай какво фактът, че съм родила 2 деца и им осигурявам грижи и възпитание. Рано е да се гордея. Не съм постигнала нищо по отношение на децата- все още.
Абсолютно точно!
Това,че съм ги родила и имам възможността да си ги гледам сама е щастието за мен.
Да са живи и здрави,всяко тяхно малко постижение или новост е повод за гордост у мен.

# 10
  • Мнения: 613
Исках да добавя нещо и си загубих мнението, затова наново.

Да, аз се гордея, че съм и майка, и родител. Радвам се много с детето, с нещата, които тя постига сама, така и с нещата, които е постигнала с моя помощ.
Преди няколко седмици тя достигна резултат, продукт на съвместните ни усилия, който ме кара да се чувствам невероятно щастлива.
Чувството е страхотно!

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 01:16 от Зукини

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Живот и здраве да пиша в подобна тема след 10-20-30 години и тогава да съм горда със сина си.
За сега съм само безкрайно щаслива, когато ме прегърне и каже "Мамо, обичам те Луната" (мамо обичам те до Луната).
Горда съм, че расте усмихнато, щастливо, обичано и умно дете.

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 20:36 от Топъл дъжд

# 12
  • Мнения: 627
Да, гордея се, че съм родител. Всичките ми други постижения бледнеят пред това. Не мога да си спомня как съм живяла преди децата. Благодаря на Господ, че ме дари с две прекрасни дечица.
Гордея се с всяка написана буква, с всяка изпята песен и казано стихче, гордея се с всяка стъпчица на бебка и с това, че двете ми деца и мъжът ми ме обичат.
Това е всичко за което съм мечтала. Моля се да бъдем здрави.
Благодаря, че ме изслушахте

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Горда съм, че расте усмихнато, щастливо, обичано и умно дете.

# 14
  • Мнения: 2 161
Не разбирам защо трябва да се гордея,че съм родила,че обичам и че се грижа за децата си.Много е рано за възторзи и самопохвали.След  години може и да имам поводи да се гордея,но по-важно за мен е, те да се гордеят с мен.

# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Чак пък да съм горда, че съм родител...  newsm78 Не съм станала родител, за да съм горда с този факт или с децата си. Решила съм, че искам деца и съм родила. Това е.
 Щастлива, че имам точно тези деца - да. Радвам се на техните постижения и им съчувствам, когато са оклюмани.  Чувствам се нормално. Никога пред мен не е стояла дилемата колко и как да влагам в децата. Всеотдайна съм.

# 16
  • Мнения: 627
Шанел, никой не е казал, че "трябва" да се гордееш... И това не е въпрос на мислене, а на чувства. Или имаш такова чувство, или не.

ПП. Никой от вариантите не е наказуем

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
С риск да вкисна темата, ще кажа, че не се гордея да бъда родител.
(Има жени, които родят ли, започват да се чувстват като кокошката, измътила златно яйце. Laughing)
Надявам се, един ден да се гордея с децата си. Засега ми е раничко, някак.  Laughing

# 18
  • Мнения: 17 407
Не златно, ами... и аз не знам какво Joy. Аз измислих- мога на този етап да съм горда, че имам красиви деца- цели принцеси. Върху грахови зърна обаче. Пък и кой дава гаранция, че след 5 години няма да погрознеят Laughing

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Така де. Пък аз познавам хора, които се гордеят, че са направили (родили) красиви/умни/здрави деца, все едно това зависи от тях. Rolling Eyes По тази логика, родителите на болни дечица не трябва да се гордеят.
А всъщност, точно тези родители имат сериозен повод за гордост.

# 20
  • Мнения: 9 973
горда съм,че съм дарила човешки живот,а близките го оценяват

# 21
  • Мнения: 5 940
Щастлива съм, че съм родител. Мислите ми по темата са сходни с тези на Andariel .

# 22
  • Мнения: 6 713
И аз не мога да кажа, че се гордея. По-скоро съм щастлива Grinning, че съм родила детето си, че отглеждам и възпитавам малко прекрасно съкровище. Да сме живи и здрави, има време да се гордеем, както казват и другите - след 20-30 години, да видим какви сме ги сътворили.

# 23
  • Мнения: 11 003
Изпитвам щастие, удовлетворение, задоволство, че имам хубаво и здраво дете, но чак пък повод за гордост досега нямам.

# 24
  • Мнения: 1 817
Наистина се гордея с постиженията си /поне за сега/
Преливам от щастие като гледам творенията ни-точно тези. Щастливи, здрави, обичани, умнички Wink Радвам се на семейството ни. Гордея се, че дарихме тази радост и за бабите и дядовците.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
гордея се,че имам прекрасно дете и заслугата е и моя!
благодарна съм за благословията да бъда родител!
щастлива съм,защото имам здраво и щастливо дете!щом очите на детето ми греят и свети като слънчице,значи имам много поводи,според мен даже на толкова за гордост,колкото за щастие! Laughing
благодаря ти за хубавата тема,защото е добре да обръщаме внимание и на нещата,с които сме се справили добре и да не сме прекалено самокритични,да имаме повече поводи за усмивки!
а като се чувстваме добре,като сме по-спокойни и щастливи,по-често ще успяваме да реагираме правилно и да не грешим. Peace

# 26
  • Мнения: 519
   Гордея се,че станах родител.Че след 4 години ходене по клиники,сълзи,разочарования,кавги със съпруга,нерви,успях да забременея,износя и родя 2 прекрасни деца.Те все още са малки,но се надявам след време да имаме много поводи за гордост със тях.

# 27
  • Мнения: 11 607
Дали съм успяла да ги възпитам добре и следователно дали ще съм горда от тях във всяко едно отношение - ще стане ясно след време....Когато птиченцата отлетят от мен....Тогава ще покажат на практика каква майка съм била и какво съм им дала като основа, върху която те вече да градят своя живот......Дано не се посрамя! Praynig

# 28
  • Мнения: 52
Гордея с децата си защото станаха добри и умни и че ще са готови да  се борят с живота.

# 29
  • София
  • Мнения: 233
Гордея се с това, че винаги съм се отнасяла с него като с голям човек и НИКОГА не съм го лъгала.

# 30
  • Мнения: 919
Така де. Пък аз познавам хора, които се гордеят, че са направили (родили) красиви/умни/здрави деца, все едно това зависи от тях. Rolling Eyes По тази логика, родителите на болни дечица не трябва да се гордеят.
А всъщност, точно тези родители имат сериозен повод за гордост.

Peace

Бих казала по-скоро че съм щастлива,че съм родител.Това е най-хубавото нещо на света!Като се започне от това,как за пръв път го поемаш в ръце,после първата усмивка,първото зъбче,първата думичка,първата крачка..........първата песничка и първото стихче  и ...."Мамичко,много те обичам!"Heart Eyes
Децата са смисъла на живота! Grinning

# 31
  • Мнения: 1 507
Чувствам се много повече щастлива, отколото горда.
Усещам се, че дори на тържествата, когато я гледам как танцува или казва стихче, очите ми се насълзяват не от гордост, а от щастие, че присъствам в живота й, че имам възможност да я обичам, възпитавам и подкрепям.

# 32
  • София
  • Мнения: 171
Гордея се с победите на децата си! Peace

Конкретно:
Дъщеря ми тази година учи много усилено (и аз имам малка заслуга)  и завърши с пълно 6.
И двамата ходиха упорито на АИКИДО цяла година (2 пъти в седмицата ги водех). Резултат - оранжев колан за Бистра и жълт за Самуил! На последното състезание от 30 деца, от всички възрасти той завърши 2 (а е от най-малките), тя 4 ( най- напред от момичетата) . Hug

В такива моменти съм горда. През останалото време повтарям едно нещо по сто пъти, търпеливо обяснявам, отново показвам и возя деца по разни дейности..... Crazy

# 33
  • Мнения: 3 367
Аз май разбирам инак темата и да,гордея се че се справяме чудесно с гледането на 2 породени деца,без нито ден помощ от никого,в непозната страна,успоредно на правене на успешни кариери,завършени 2 образования и пр.Не мога да се гордея с друг човек,освен със себе си ако има повод,въппос на разбирания. Иска ми се да си харесвам децата като пораснат,като личности,и те да се гордеят от себе си.

# 34
  • София
  • Мнения: 17 592
Не съм допускала грешки.
Не се гордея, че съм родител. Радвам се, но... не се гордея.
Не се гордея и че съм блондинка - макар изключително да си харесвам косата.

Гордея се с умения, с познания, с... лични постижения. Не разглеждам сина си като свое дело - да, аз съм била... да речем, проводник, но нямам никакво лично участие. Не съм избирала - съзнателно - коя яйцеклетка да бъде оплодена. Кой сперматозоид да бъде пуснат. Не мисля, че мога да го моделирам и след като е факт. Детето ми е по- скоро дело на Бог или на природата - според както ви харесва повече - не мое... и в такъв смисъл не мога да се гордея с него като със свое постижение.

# 35
  • Мнения: 1 817
 Децата може да са Божие творение или природен дар /както ви харесва/, но все пак ги "моделираме" ние, хората около тях. Така че и ние си имаме заслуги Wink

# 36
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
От висината на годините имам повод да се гордея - и още как!
Отгледах сама страхотното си дете - въпреки опитите на държавата да ни унищожи, дори физически. Никога не ми се е налагало да се срамувам от детето си - а повярвайте, такива примери срещам всеки ден.

# 37
  • Мнения: 800
Щастлива съм, че съм родител на две прекрасни деца. Гордея се, че успях от 1,1 кгр. и 37 см. бебе, родено преждевременно, да отгледам здраво (пу-пу) и красиво момиче, което настигна връстниците си и даже ги изпреварва понякога ...
Гордея се и с постиженията на децата си и не пропускам да им го кажа/покажа (нищо че вие казвате, че така прави кокошката или гаргата с гарджето ...).
Разревах се пролетта на тържеството в градината, когато дъщеря ми изрецитира освен нейното стихче и тези на болните в момента дечица, включени със стихчета в програмата ...
Възгордях се когато синът ми на 1г.10 м. се качи на колелото на кака си и започна да го кара, а неговите връстници не могат ...
Много дребни поводи за гордост и за разтуптяване на сърцето има една майка и не виждам нищо лошо в това да си похвалим децата или да се похвалим себе си, че успяваме да ги гледаме в тези времена ...

# 38
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз се гордея, че съм родител и че имам хъс да се справя с предизвикателствата на тази рол.
Признавам, че допускам грешки и малко глезя, но пък се старая да отделям внимание на детето ми. И милея за второ. Няма по-важно нещо от децата на този свят. И по-смислено.

# 39
  • Мнения: 284
От висината на годините имам повод да се гордея - и още как!
Отгледах сама страхотното си дете - въпреки опитите на държавата да ни унищожи, дори физически.

Стана ми интересно - какво ви се е случило?

# 40
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
От висината на годините имам повод да се гордея - и още как!
Отгледах сама страхотното си дете - въпреки опитите на държавата да ни унищожи, дори физически.

Стана ми интересно - какво ви се е случило?
Безработица...никаква издръжка...пет месеца на хляб с маргарин и лекуване с чайчета, защото пари за лекарства нямаше...никакви детски...така. Оживяхме. Вече е зад гърба ни.

# 41
  • Мнения: 284
От висината на годините имам повод да се гордея - и още как!
Отгледах сама страхотното си дете - въпреки опитите на държавата да ни унищожи, дори физически.

Стана ми интересно - какво ви се е случило?
Безработица...никаква издръжка...пет месеца на хляб с маргарин и лекуване с чайчета, защото пари за лекарства нямаше...никакви детски...така. Оживяхме. Вече е зад гърба ни.

Браво! Наистина ти се възхищавам  bouquet

# 42
  • Мнения: 657
Гордея се, разбира се, и съм много щастлива заради начина, по който се промени живота ми след като се появи ТЯ! Гордея се с всичко, което постига, макар и да са малки бебешки неща. Heart Eyes Децата са благословия!

# 43
  • Мнения: 4 433
Чак горд за сега не.Може бе като порастнат , тогава.

# 44
  • Мнения: 93
Горда съм с това,че въпреки всички трудности в живота ми успях да възпитам децата си така както съм искала.  Peace
Радвам се на всеки миг прекаран с тях.  bouquet
Всеки успех и неуспех за мен е радост, защото това, което изживявам е несравнимо и неповторимо. Laughing

# 45
  • Мнения: 790
Не се гордея, но съм щастлива.
 Искала съм това дете, не ме е изненадало, възнаграждава ме всеки ден с нещо. Искам още едно, да е здраве и живот.
Детето ме научи и ми даде поводи да се обаждам почти всеки ден на мама и да и казвам "сега разбирам какво ти е било, когато......., благодаря ти"

# 46
  • Мнения: 9 903
трябва да станат поне на 30, за да знам дали се гордея с тях.

# 47
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Гордея се с това , че отглеждам две здрави и щастливи деца.

# 48
  • Мнения: 200
 Peace Достатъчно ми е да чувам думичката "мамо", да са здрави и весели, но тези дни се гордея особено много със сина си. Приеха го в Художествената гимназия. И някак си изглежда по-различен. Пораснал, преминал  и направил нещо сам за себе си и то с голямо желание. Blush Е наистина труда да си "родител" си е заслужавал.  Laughing

# 49
  • Мнения: 2 478
Родителството е най-хубавото, което ми се е случвало. Щастлива съм и дано бъда горда някой ден от резултатът.

Общи условия

Активация на акаунт