може ли с изтекъл паспорт да се прибера до българия?

  • 14 423
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Миналата година, когато си връщах изтеклия български паспорт ми казаха, че за изтекъл паспорт глоба не се плаща, но за откраднат или загубен документ се плаща, преди 2 години ми откраднаха личната карта и платих 20 лв. глоба.
имам лична карта,но дали да рискувам? а аз в посолството ли да се обадя за паспорта?
Има лична карта, от и за Англия спокойно може да лети с нея.(предполагам ще пътувате със самолет)
А за да си купиш билет никой не ти иска вече паспортни данни, (това в Англия) всичко е електронни билети и на сайтовете не се изискват данни на документи за самоличност.

# 16
  • Мнения: 1 049
С изтекьл паспорт НЕ, с лична карта - ДА, няма проблем.  Peace

# 17
  • Мнения: 421
момичета благодаря ви много за отговорите..а сега да поясня...паспорта ми е изтекъл,нямам английски такъв,ще пътувам с кола,и ще минавам през сърбия.ако има проблем казвайте веднага,за да ходя да си вадя пасаван.  bouquet

# 18
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
В този случай хуквай към посолството, Сърбия не можеш я премина с личната карта. Не знам дали още има и за колко време, но в посолството преди можеха да удължат срока на паспорта. Питай и за този вариант.

# 19
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Извади си пасаван, Сърбия не е член на ЕС и се влиза и излиза само с паспорт Embarassed.

# 20
  • Мнения: 703
Извади си пасаван, Сърбия не е член на ЕС и се влиза и излиза само с паспорт Embarassed.
Да,вярно е.Пасаван задължително. Peace

# 21
  • Мнения: 1 107
Извади си пасаван, Сърбия не е член на ЕС и се влиза и излиза само с паспорт Embarassed.
Да,вярно е.Пасаван задължително. Peace
Успех! Дано нямаш проблеми по границите! Peace

# 22
  • Мнения: 421
момичета много ви мерси  bouquet  bouquet  bouquet,днес ще ходя до посолството и ще видя какво ще стане.питам се обаче ако нещо се обърка ще трябва да се минава през румъния.никога не съм минавала от там,и нещо съм предубедена.никак не ми се иска този вариант,при това с две деца ,мале дано всичко мине добре Peace

# 23
  • Мнения: 1 107
През Румъния няма проблем- нали като нас са част от ЕС и може да си ползваш личната карта Peace , ти все пак си извади пасаван, нали първоначалният план е през Сърбия.
Лек път!

# 24
  • Мнения: 421
да през сърбия е.отивам до посолството.още веднъж благодаря!супер сте ей! Grinning

# 25
  • Мнения: 82
Sorry za latinzata. Ako izvadish pasavan, avtomatichno ti anulirala lichnata karta. Taka mi kazaha v posolstvoto minalata godina.( Imah sushtiqt problem.) Taka,che ako se priberesh s pasavan,v Bg trqbva da si izkarah zadgranichen+nova lichna karta. Pasavana struvashe £100. Romania e po dobriqt variant spored men  Peace

# 26
  • Мнения: 1
Откраднаха ми личната карта в Германия и имам документ от немската полиция.Имам задграничен паспорт,с изтекъл срок(3г.).Може ли да се прибера до България със задграничния? Няма да пътувам със самолет.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 980
Обьрнете се кьм бьлгарското посолство за издаване на пасаван.

# 28
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
В този случай хуквай към посолството, Сърбия не можеш я премина с личната карта. Не знам дали още има и за колко време, но в посолството преди можеха да удължат срока на паспорта. Питай и за този вариант.
Moже.
Преди няколко години вместо моя български бях взела испанския паспорт на дъщеря ми (кояро не пътуваше с нас)  и разбрах за това в Словения.Връщане в Мадрид беше безумна идея .Минах с личната карта през Сърбия  на отиване към България и  на връща е към Испания.
   

Общи условия

Активация на акаунт