СЕПТЕМВРИ - '09 - 29

  • 12 041
  • 300
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 631
Добро утро и весел ден от мен!



Момичета мен все повече ме завладяват мислите за раждане, все повече започвам да се притеснявам newsm12, мисля , премислям- как ще се случат нещата. Понякога клоня към секцио да ида да ме срежат и да се свърши , от дуга страна като знам колко време ще ми трябва да се възтановя после....
Вие какво мислите по въпроса??? smile3506


dundito 2, само ако имах вариант да върна дните и да мога да родя нормално никога нямаше дори и да си помисля за секцио като вариант. При първото раждане се бях нагласила за нормално, но по спешност ме резнаха. Трудно се възстанових, едва станах на другия ден. Първо ти казват пии вода за да промиеш упойката, после не пий вода че кърмата много ....кофти Отделно е дискомфорта от самата операция - белег, усет на мястото, корема ти остава като с подплънка, а и зависи от шева как е направен. Ако си шит послойно имаш по - голям шанс да прибереш коремчето, но ако са те ушили на трапоска.....забрави.
Това е мое мнение, но пък ако има най - малката причина или риск - слушай лекарите.....

# 286
  • Мнения: 1 046
Нищо не мисля, всичко естествено и нормално е по-добре.
За секциото няма рецепти-всичко си е до организъм, а и до болница, чела съм вече за случаи, в които "вдигат" родилата след 4-8 часа или чак след 24 часа. Принципа е колкото по-рано толкова по-добре. За корема след раждане при мен се прибра около 3-4 месеца, но аз по принцип съм си с кила отгоре, виждала съм момичета с прибран корем след 1 година, а и такива които след 1 месец изглеждат така, все едно не са раждали. Но това се отнася и за момичета, които са с нормално раждане.
С две думи, ако нямаш противопоказания за секцио си давайте по нормалния начин, а и много е важно е доктора как ще се справи.

# 287
  • Мнения: 56
Момичета мен все повече ме завладяват мислите за раждане, все повече започвам да се притеснявам newsm12, мисля , премислям- как ще се случат нещата. Понякога клоня към секцио да ида да ме срежат и да се свърши , от дуга страна като знам колко време ще ми трябва да се възтановя после.... no ooooh!. Като лежах един път в Шейново имах възможност да видя как се възтановяват майчетата и в двата варианта. Майките които бяха родили нормално на др . ден си ходеха на вън и си се смееха и си пееха , а тези със секциото се клатеха като патета докато ги изписаха. И те ходеха ама  по трудно. Освен това съм чула по трудно се прибира корема ако е с опрерация...
Ох незнам , мн се чудя. Иска ми се бързо да мине, всичко да е наред и бързоо да се оправя, ама май няма как да стне всичко това на куп newsm78...
Вие какво мислите по въпроса??? smile3506
dundito 2 и аз вече почвам с чуденките и с шашкането  Embarassed А и вчера доки каза, че бебка върви големичка и лекинко ми намекна, че не знае как ще я раждам... Аз уж съм за нормално раждане, ама все пак ми е сефте и не искам да говоря без да съм го преживяла  Mr. Green Ама да ти кажа в последно време чета само темата "Смешно" ли е раждането? и освен че се спуквам от смях, толкова успокояващо ми действа  Laughing

# 288
  • Мнения: 68
ааа.... и още  нещо, забравих да питам...Вярно ли е че след секцио по трудно тръгва кърмата?? newsm78

# 289
  • Мнения: 68

dundito 2 и аз вече почвам с чуденките и с шашкането  Embarassed А и вчера доки каза, че бебка върви големичка и лекинко ми намекна, че не знае как ще я раждам... Аз уж съм за нормално раждане, ама все пак ми е сефте и не искам да говоря без да съм го преживяла  Mr. Green Ама да ти кажа в последно време чета само темата "Смешно" ли е раждането? и освен че се спуквам от смях, толкова успокояващо ми действа  Laughing
[/quote]

kriskata Simple Smile 
  колко е голямо бебето ти, защото и на мен така ми казват??

# 290
  • Мнения: 314
ааа.... и още  нещо, забравих да питам...Вярно ли е че след секцио по трудно тръгва кърмата?? newsm78
Моята тръгна към 3-тия ден.Тъкмо на време,вече можех сводобно да си ставам и да се грижа за бебето.Кърмих почти 2 години. Peace

# 291
  • Мнения: 1 046
Ами до 24 часа след раждането имах вече първата кърма.

# 292
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен!Много хубаво кафенце!
на  t_i_t_i ЧРД!
BebEshOnDeL много хубава снимка!Толкова си лъчезарна!
Аз вчера бях при сестрата.Вече съм 15.5 кг отгоре #Crazy Този месец съм качила 3.5 и ми казаха, че е множко,но понеже аз бях доста слабичка,сега ми е екстра!И продължавам да си хапвам....ами вкусно ми е ,кво да направя!Всичко останало ми е ОК Grinning
Аз за раждането съм се настроила да е нормално Praynig Тук и без това никой не прави секцио по желание.Но ще видим кво ще стане накрая.Засега не се притеснявам,сигурно ,защото все ми се струва ,че има много време Wink

# 293
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
kriskata Simple Smile, сайта е: www.mothercare.com
Регистрираш се с английския адрес на фирмата куриер- Емпреса- http://www.empresa.forumi-bg.com/vt3.html

И на мен коластрата ми тръгна бързо след операцията- на 3-ия ден.
Иначе ако трябва да избирам и сега не бих се замислила- твърдо операция. Но това е до нагласата на човека. Възстанових се по-бързо от момичетата, които родиха нормално по това време в болницата и ме изписаха на 4 пролежани дни.
Шева ми изобщо не се вижда- операцията ми е перфектна! Дано и този път всичко мине гладко!  Grinning

Относно това, че бебетата вървят големи- не се доверявайте толкова на такива думи. Тези неща са относителни. Примери-бол!  Peace

# 294
  • Мнения: 56
dundito 2 вчера доки каза, че е 1900 при норма 1600 за седмицата, в която съм и това било със седмица и половина - две напред. Според мен обаче моя доки си пада по секциото и за това така ми говори   Mr. Green
Може и да не съм права де, ама аз си мисля, че съм доста едричка (тъй да се каже имам ханш с голям детероден капацитет, поне привидно Laughing) и дори и да върви към 4 кила бебчо, ако няма други проблеми би трябвало да се мога да се справя  Joy. Мале как си говоря се едно съм изродила поне 10 чавета  Crazy
Имам доста по-дребни приятелки, които верно се поизмъчиха ама родиха нормално и то бебета над 4 килца  Wink
Ама от страх може и накрая да склоня на секцио  Embarassed
Освен това питах дали наистина в Тина Киркова е страшен наплив и той потвърди... Имали са момент в които при капацитет 54 бебета са имали 93 #Crazy Това според мен също оказва влияние дали докторите ще препоръчат секцио или ще е нормално.
С моите чуденки май само ще те деобъркам! Embarassed По-добре раждалите мами да помагат с мнения...

# 295
  • Мнения: 158
Здравейте и от мен Hug
Наистина много вкусно кафенце Simple Smile
Неки мног красиви неща сте подготвили за Манос GrinningМного съм щастлива,че с него всичко е наред,радвам се,че и ти вече си по-добре Hug
valkata78 много кофти случка Confusedнадявам се вече да си по-добре Simple SmileИ аз бях си харесала някой неща от сайта който беше пуснала,жалко,че е само на едро SadАлекс е голяма кукла на снимката в подписа ти Grinning
t i t i честит рожден ден и добре дошла Hug Желая ти здраве и септемврийско щастие Grinning
bamba честити покупки със здраве да си ги ползвате...и честита годишнина(със закъснение)-желая ви много семейно щастие  bouquet
Ianita28 надявам се проблемите с аменията да поотшумят и да се чувстваш добре.Хубавото в случая  е,че бебето е добре.
keri добре дошла Hug нормално е да се втвърдява корема от време на време,на мен често ми се случваше преди,но сега съм редовна с Магнезия и се случва по-рядко.
Lipstick* дано и твоите неразположения отшумят.Приятна почивка в Банско Grinning
slavip много се радвам,че ти и бебето сте ок.Пиши по честичко Peace
dundito2 честити покупки със здраве да си ги ползва бебето.И мен ме тормозят същите мисли и аз мисля,че със секциото ще се чувствам по-спокойна стига бебка да не реши да излиза по-рано.
*clara*,arllina бързо оздравяване ви желая на вас и на дечицата ви Hug
TRINITI много се радвам,че ви се е разминала скарлатината и Ния вече няма температура  Grinning Ния е голяма скица Joyпредставям си как са те гледали хората-сладурка Simple Smile
Bebeshondel съжалявам за неприятностите и това,че се е наложило да останеш в болница,дано да нямаш повече такива неприятности...и честита победа!  Hug
shammi браво за хубавата новина,това да приемат детето ти в ДГ направо си е постижение.
pocahontas80 не се ядосвай заради мъжа ти,като се появи бебето ще се осъзнаят всички мъже WinkИ аз мисля вече за педиатър,но нещо не мога да се спра на никой,все ета и хубави и лоши отзиви когато се спра на  някой Rolling Eyes
EmiR благодаря ти.А за секциото хич не се притеснявам,даже се чувствам по-спокойна.Радвам се,че въпреки неприятностите с при първата бременност детенцето ти е добре.
Dani-ela и моето бебче е голямо,но вчера на ЖК АГ  ми каза,че е хубаво да се роди около термина,а Марков каза,че не е хубаво да тръгне само това голямо бебе,че аз както съм си 1.50 см.,56кг. ConfusedНаправо ме е страх да не тръгне преди датата на секциото Confused
LaDiDa и аз често забравям,че съм бременна.
LaDiDa,villiЗа киселините някъде четох,че тиквените семки много помагали Peace
Mirinda жалко,че отпуската ти е минала по този начин,дано  Невенка да няма повече такива изживяваня.Надявам се вече да си по-добре,че бебето и Невена имат нужда от теб Hug
anita29 завиждам ти за това,че прекарваш времето си на плажа GrinningСтискам палци  на 15-ти за момиченце Praynig
kiarra стискам палци за изследванята и ЖК Simple Smile И аз вече броя дните до септември...
fyrty тези "брадавички" се наричат кожно рогче-и аз имам и по алвеолите и по срамните устни-появяват се от изпотяване и са нещо нормално,не представляват проблем(питала съм АГ)
А влагалищен секрет се взима в 9 месец(ако не се лъжа)
Наистина Бубара и Горската китка не са писали скоро,както и някой  други мами newsm78
Да разкажа за вчерашната ЖК-мериха ми тонове-за по-малко от 1 мин. Shocked,коремна обиколка,тегло и кръвно.Казах за пулса ми от 116 за който ви писах,за жлъчните кризи които често получавам-никаква реакция от нейна страна Rolling EyesПоказах и изследванята от урината където пише,че имам бактерий,но в стерилната нали се оказа,че няма нищо и шефката ми каза,че явно е нещо външно и аз и поисках да ми вземе секрет от влагалището а тя само видя изследванята напрви една физиономия и каза''еее те пък единични бактерий'' но аз и казах,че шефката ми е казала,че явно е нещо външно и тя ми пусна микробиология.Казах и за препоръката на Марков,но тя каза,че не мисли,че трябва бебето да го извадим толкова рано,като тръгне лесно щяла да го извади иначе от ''Родилно'' можели да и направят проблем ако се наложи бебето да сто в кувъоз.
Отивам да гледам снимки в албумчето ни,че не съм влизала скоро.
Това е от мен хубав ден на всички Hug





# 296
  • Мнения: 68
kriskata Simple Smile    моята беба беше 1200 преди 1 месец и ми казаха че върви с 2 седмици напред- трима доктори ми го казаха вече.... Rolling Eyes сега предполагам че ще е горе долу колкото твоито , незнам де.. ама ние сме на ЖК на 16-ти и на ФМ на 13-ти. Ще видим какво ще кажат докторите. Мисля че е време да си поговоря с док по въпроса, макар че миналия път на Жк ми казаха че тези разговори се водели поне 2 седмици преди термина.. newsm78 Аз искам да знам обаче , нали все са големи специалисти , би трябвало да кажат д а се подготви човек психически. А не 2 седмици преди термина да ми кажат "ами ела утре да извадим бебето " и да си глътна граматиката #2gunfire
 

# 297
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!

Първо, честито на всички празнуващи на патерици! Бъдете здрави, много щастливи и обичани и през септември успешно раждане на здрави бебчета!

Момичета, утре постъпвам в болница заради анемията, хемоглобина ми е нисък и ще се наложи да ми прелеят малко кръв... Много ме е страх, за първи път ми е и ме е страх да не се случи нещо... Моля се всичко с бебка и с мен да е наред след това...  Praynig
Вчера бях там за малко, побърках се, как ще издържа едно денонощие нямам идея!
Гледаха ме и на видеозон, бебка върви седмица напред и вече е около 1,500 кг.! Пу - пу - пу, все така добре да ми върви детенцето!
Бях в родилното отделение, там, където съм решила да родя, живот и здраве, защото моя АГ работи там, а аз му ходя в частния кабинет. Много внимателни лекари, евала, чисто, подредено, очарована съм! Лекарят, който ме гледа, каза, че според него трябва да избера естествения път на раждане, а не секцио, т.като се губи много кръв при второто, а за мен не е добре, заради анемията.
Оххх, страх ме е, момичета! Дайте ми някакъв съвет!

Поздрави и целувки на всички!

# 298
  • Мнения: 1 046
Кураж   bouquet
Не си мисли лоши неща, всичко ще се нареди както трябва  bouquet

# 299

Общи условия

Активация на акаунт