Нарушен сън при 2г. дете-какъв сироп или друго

  • 5 636
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
Това е въпросът ми!Синът ми винаги е бил  с нарушен сън и до сега не съм търсила лек,но тъй каго скоро очаквам още едно дете,ми се иска да пооправим малко нещата с баткотоуче ще е трудно и с бебето

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ако под сироп се разбира успокоително или приспивно, това не е истинското решение.
  Това ще е палиация без лекуване на истинската причина. А тя може и да е на мн. по-дълбоко ниво.
  Peace

# 2
  • Мнения: 364
А ако не чакаше бебе, кога щеше/щеше ли да се сетиш за "оправяне" съня на сина си?!?      Thinking    

Ама да, като ще е трудно с двете - давайте да оправяме малко нащата, м?

# 3
  • Мнения: 405
Деси, а какво разбираш под нарушен сън?
Дай малко пове4е подробности. Къде спи детето? Колко 4аса? Спи ли на обяд?

Трябва да откриеш при4ината, а не да я подтискаш.

# 4
  • Мнения: 9 973
Деси, а какво разбираш под нарушен сън?
Дай малко пове4е подробности. Къде спи детето? Колко 4аса? Спи ли на обяд?

спи на обяд около 2ч. със събуждане.Вечер спи или при мен,или в неговото легло.Заспива в 21:30 или 22ч. до 7-8ч. сутринта.Събужда се през нощта през 10-15 мин. до 30-40 мин.Рядко спи по 2-3ч. без пробуждане.Плаче и давам вода(той си я иска).

А ако не чакаше бебе, кога щеше/щеше ли да се сетиш за "оправяне" съня на сина си?!?      Thinking   

Ама да, като ще е трудно с двете - давайте да оправяме малко нащата, м?
не разбирам защо ме нападаш по този начин.Изчаквах умишлено малко да поотрасне.

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Вероятно иска вода, не защото е жадно, а за успокоение от нещо което го трвожи!...

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 09:19 от Aleksander

# 6
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Деси и моя син е така.Хомеопатията му действа,но не се оправя съня какво искам.Е сега с ебуди 2-3 пъти нощем,но ако никнат зъби или нещо е болен или нервен се буди доста.Заведи детето на класи4ески хомеопат PeaceСлед 2 г пове4ето деца спират да се будят.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Има един сироп,Киетюд се казва и е хомеопатичен.При нас не беше чак такъв проблема,но помогна.Ако искаш пробвай и ти,има го в аптеките.

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Жижи! първо не е разрешено по интернет да се предписват л-ва, камо ли пък хомеопатични и то от лаик.
  Това което препоръчваш е една механична смеска от шест хо л-ва, което не отговаря на принцпите на класическата хомеопатия.  Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Деси, това събуждане през нощта дали не се дължи на това, че му се пишка на детенце? С памперс ли сте още през нощта?

Моят син беше точно така, както го описваш. От бебе до към 1г. и 9 -10м. някъде, проплакваше начесто през нощта, ставах, давах му вода, залъгалка, гушкахме се, носех го из къщи....И така всяка вечер. Аз не-наспала се, той също...

Изобщо не ми хрумваше, че на детето просто му се пишка и не иска да пишка в памперса. Ако някой тогава ми кажеше нещо такова, щях да му се изсмея, сигурно...
Като махнах памперса и при първото такова проплакване започнах да го изпишквам и проблема се реши.  Peace

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Деси, имай търпение
надраства се това - стига да не е стрес
и не обръщай внимание на заяждащите се
лично аз ако не е крайно наложително не бих ползвала нищо - бих изчакала
много вероятно е да никне зъб или да реагира на бремеността ти

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Жижи! първо не е разрешено по интернет да се предписват л-ва, камо ли пък хомеопатични и то от лаик.
  Това което препоръчваш е една механична смеска от шест хо л-ва, което не отговаря на принцпите на класическата хомеопатия.  Peace

Първо,нищо не предписвам,отговарям на темата.Авторката и не се е интересувала конкретно от класическата хомеопатия.Прочети пак заглавието на темата и тогава си позволявай да конкретизираш.

# 12
  • Мнения: 565
Деси, да не би да има кошмари и от това да се буди?
Иначе освен да го заведеш на хомеопат, може да пробваш ароматерапия (лавандула, лайка, бергамонт) - маслата се загряват за да се разнесе миризмата или може да се капнат няколко капки на възглавницата.   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 652
Деси, от самото раждане ли е така? Има ли някаква причина, с която да можеш да свържеш нарушения сън? Еднакво ли се буди, когато е при теб и когато си е в леглото? Освен смущенията в съня има ли и други проблеми детето? Разкажи малко повече, помисли каква може да е причината. Няма просто така универсален сироп или хап.

# 14
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Причината може да се търси във времето на бременноста - някакъв стрес който си преживяла или стрес преди или по време на самото раждане.

Общи условия

Активация на акаунт