Имуновенин или кортикостероиди

  • 54 749
  • 191
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 83
А как го пи на каква система и за какво ?
Пих го 7 -8 месеца, отначало по половин таблетка , после по 1т. Това беше по времето , когато правех стимулации за инсеминации. По същото време вливах Интралипид 4 мл през месец на 5 -6 ден от МЦ. На единствената осъществена инсеминация имах положит. уринен тест , но чертата избледня в следващите дни и после се оказа , че най - вероятно е било "кухо яйце".Бях започнала и Фраксипарин 0,3 след положит. тест.
 Другите инсета се отлагаха заради нисък Е2 , тънка лигавица и т.н.
 После ,октомври 2008, вляхме Интралипид + Имуновенин 40 ампули ,Преднизолон Ф 1т , отново за подготовка на инсеминация. Нямаше инсе , защото Е2 отново падна. Защо пада Е2 е загадка за мен?
 След вливането на Имуновенина ,вечерта имах ужасно главоболие , замайване и гадене. Отшумя в следващите дни , но започна главоболие поне 2 пъти в седмицата. Веднъж бях забравила да пия Преднизолона и забелязах , че се чувствам перфектно. Спрях го и главоболието ми изчезна напълно.
 Март,2009 правихме ИКСИ , къс протокол. Влях Интралипид 4 мл + Имуновенин 40 ампули. Не съм пила Преднизолон. На 13 ден от ЕТ на 2 ден, на 4 ембрио имах кръвен резултат на БЧХГ - 3,9. Според мен поне е имало опит за имплантация...
 Имам НК, анти-бета 2 - гликопротеини, хетерозиготен носител на мутантен алел по МТХФР , генотип 4G/5G, хаплотип А2,PLA ,миссед в 9 г.с. Хормони полови и щитовидни - в норма.
 След неуспешното ИКСИ направих консултация и преглед при д -р Катя Тодорова. Откри леки и средни отклонения в щитовидната жлеза и ми предписа Селен ,Лимфомиозот и Аспирин протект, който аз си пия по принцип.
 Бях правила обременяване с глюкоза по моя инициатива , във връзка с качеството на яйцеклетката, защото и при ИКСИто след включването на Цетротида на 8-ми ден, Е2 не падна , но не беше и нарастнало и след увеличаването на дозата на лекарствата стигна до 2150 за 10 фоликула , преди пункцията.
 Тодорова реши , че имам инсулинова резистентност, защото от началото на стимулациите до момента бях напълняла от 48 до 64 кг. Shocked Изписа ми Метформин. Също така и цикъла ми е много оскъден.
 Много съм се чудела за този Агапурин. Той се пие на мястото на Аспирина , така ли?

# 31
  • Мнения: 3 988
Аз лично не мога да си обясня принципа на действие на имуновенина. Вкарват ти чужди антитела, това ми е ясно, но как повлиява това на организма така, че да подтисне производството на въпросните антитела не ми е ясно.

Виж за кортикостероидите ми е ясен принципа на действие. Но за имуноглобулините не знам. Ако може някой да обясни по-детайлно би било добре.

nlight, принципът на действие на Имуновенин (IVIg) не е ясен дори на лекарите.
Бях превела преди време една статия от Shared Journey, в която пише следното:

Как точно работи IVIg не е напълно ясно. Смята се, че медикамента блокира тези антитела, които карат тялото на жената да отхвърли бременността. Спекулира се, че IVIg може би поглъща и по този начин деактивира вредните антитела, които могат да попречат на бременността.

Би ли обяснила за кортикостероидите, моля!
В моя план за стимулирания ин-витро цикъл имаше Метилпреднизолон (Медрол) за 4 дни по 16 мг на ден (започва от ден 0, т.е. деня на пункцията). Четох тогава и се консултирах и разбрах, че медикаментът е от групата на глюкокортикоидите и намалява имунния отговор на организма принципно. Дава се на трансплантирани пациенти като част от терапията, за да не отхвърлят новия орган. Същото е и при нас - дава се, за да се смъкне имунната система и да не отхвърли организмът ни ембриона, който се опитва да се имплантира.


fatalwoman , колко време го пи преднизолона  newsm78
7 -8 месеца.

fatalwoman, в каква дозировка беше? Колко мг са били твоите таблетки?


Прогестерона много добре модулира имунната система. През бременността ефектите му са много, като някой от тях включват понижаване на антителата, НК клетките. Като цяло модулира имунната система така, че да запази бебето.

... действието на прогестерона през бременността отдавна е доказано - действа силно имуносупресивно.

Освен това прогестерона е и прекурсор на кортикостероидите, които пряко действат на автоимунните процеси. Също така балансира и неутрализира действите на излишъка от естроген, който често е причина за автоимунни заболявания.
Има много добри обяснения също по какъв начин въздейства на имунната система, но съм ги чела от сайтове на английски. Ако представлява интерес ще ги копирам.

nlight, проявявам голям интерес към тези сайтове, за които споменаваш. Може направо да пуснеш линковете тук, ако нямаш против.

Моят протокол за ин-витро цикъла включваше и прогестеронови инжекции по 1мл от първия ден след пункцията до към 8-та - 9-та седмица, не помня точно.
На консултацията след аборта говорихме за евентуални промени, които да се направят при следващия опит. Репродуктивният ми ендокринолог препоръча освен тези "стандартни" прогестеронови инжекции от 1мл до към 9-та - 10-та седмица, да се правят и някакви по веднъж на седмица, също прогестерон, започващи от 15-тата седмица. Все още не съм се информирала подробно за тях, но силно се надявам с тяхна помощ, вяра и позитивни мисли да успея да износя бебече до края.


nlight, искам да споделя, че е удоволствие за мен да чета постингите ти.   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 1 220
Кюбит , тази статия мисля, че е добра за прогестерона...
http://repro-med.net/papers/progest.php

fatalwoman , аз също съм на метформин сега и на преднизолон... Дано да помогне  Praynig

# 33
  • Мнения: 3 988
Toche, благодаря!   bouquet
Този сайт repro-med.net, както и ivf1.com съм ги изчела до последния линк. И далеч не само тях.

А ти за какво пиеш преднизолон? За смъкване на НК-клетки или или по други причини? И в каква дозировка?

# 34
Аз също съм пред тази дилема - имуновенин или преднизолон.  След мисед съм, с високи тат и мат, които обаче много спаднаха през бременността ми (макар и само за 10 седмици). НК клетките ми също са спаднали от самата бременност. Така като гледам вариантите които изписват са два - имуновенин и преднизолон. Аз обаче в момента пробвам друг вариант (който не знам дали ще подейства, но имам надежди) - това е дуфастон!
Имуновенин не искам да вливам защото е кръвен продукт и винаги има риск. Ефектите и опасностите от това могат да изникнат след години и дори няма да подозираме от къде са дошли. А и като си помисля, че кръвта е предимно на хора от малцинствата...(те са основните които продават кръвта си)..... Shocked Другото е, че имуновенина има успеваемост около 70%. Не ми се иска да попадна в останалите 30 при които няма никакъв ефект.
Преднизолона също е с един куп странични ефекти (поне по листовка), но някак си ми е по-приемлив.
Последното което ми казаха беше, че имуновенина е вълшебен препарат за някой случаи.. При вливане за антитела и подобни се очаква, че той действа, като блокаж на имунната система да произвежда вредните антитела. Как става този номер и аз не знам. Чела съм доста момичета на който помага, на мен не ми се отрази...
Аз явно съм от случаите , при които Имуновенина и Интралипида  не действат.
Вливала съм много пъти Интралипид , други два  пъти Интралипид + Имуновенин и като резултат няма никакво подобрение , освен , че НК от 18 и нещо % се заковаха на 16 и нещо %.
Пила съм Преднизолон , но тогава не съм се изследвала имунологично.

# 35
  • Мнения: 526
Здравей Кюбит Simple Smile
Радвам се, че не съм единствената любопитка ровеща в нета:)

ето тук пише за влиянието на прогестерона (по-специално дидрогестерон - т.е дуфастон) върху  съотнощението тх1/тх2 цитокини
http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6T … 39eef16122cc32517

Can progesterone help alleviate autoimmune disorders like Hashimoto’s disease, Grave’s disease, Multiple Sclerosis or Lupus?
http://www.natural-progesterone-advisory-network.com/can-progest … lerosis-or-lupus/

Autoimmune Diseases - Female & Male hormones

Progesterone & Estrogen

A factor in autoimmune diseases?
“The immune system is also affected by hormone status.” Dr. John Lee



Dr. John Lee was considered to be the leading expert on the effects and use of the female  & male hormone progesterone. Much research has been done world wide supporting his statements, and conversely, his statements reflect much of the research done throughout the world.



The debunking of the health claims and dangers of HRT (Hormone Replacement Therapy for women) is due in large measure to his ground-breaking efforts to find the truth.



He has written several books on the topic that you’ll find listed at the end of these excerpts. Dr. Lee lectured throughout the United States and around the world.



“One of progesterone’s most important and powerful roles in the body is to balance or oppose the estrogen. When our progesterone levels are in balance, excess estrogen is better handled.” Dr. John Lee



While most of Dr. Lee’s work has focused on women as women are more directly affected by estrogen, men are hardly exempt. He is currently working on a book relating specifically to men and hormone balance.



The following are excerpts from his books that will help explain the dynamics between autoimmune disease and female hormones, specifically progesterone as related to estrogen.



“It’s not uncommon for women with these disorders [including but not limited to – rheumatoid arthritis, sjogren’s syndrome, hashimoto’s thyroiditis, graves disease, lupus, rosacea] to find that their symptoms gradually resolve when they balance their hormones with progesterone.



Such cases strongly suggest that the female hormone progesterone protects against autoimmune disorders caused by excessive estrogens.”



Dr. Lee states in a list of estrogen and progesterone effects that estrogen increases the risk of autoimmune disorders while progesterone functions as a precursor of corticosteroids. Why this is important is reflected in the following…



“Autoimmune disorders in general are thought to be triggered by transient viruses in susceptible people; the virus triggers antibodies against some protein component of the virus. By some probably minor fluke, the antibodies attack similar proteins in certain body tissues… Corticosteroids block this attack by one’s own antibodies.”



“One can hypothesize that estrogen dominance may have had a hand in triggering the errant antibodies and thus correcting the estrogen dominance leads to gradual correction of the problem. Progesterone is also the main precursor of corticosteroids and in progesterone-deficient women, restoration of normal progesterone levels may enhance normal corticosteroid production, thus suppressing the autoimmune attack.”

 

# 36
  • Мнения: 83
fatalwoman , аз също съм на метформин сега и на преднизолон... Дано да помогне  Praynig
Метформина и Преднизолона като комбинация срещу NK ли са ти предписани или по отделно? По колко и от кой Преднизолон пиеш?
 Кюбит , първоначално пиех по половин таблетка от Преднизолон Ф. Не е пред мен листовката на пациента и в момента не мога да кажа от колко мг е бил. След това по цяла таблетка също от Ф. Пиех го през целия МЦ.
 Liteto , Диабона след като е витамини , защо се предписва конкретно на диабетици?

# 37
  • София
  • Мнения: 1 220
Не, преднизолона ми е за висок ТАТ и МАТ- предписан за 30дни, но аз го пих малко повечко ...
Сега го спрях вече, макар да бях доста доволна като го пиех...
Метформина ми го изписаха заради преднизолона за да не пълнея и защото трупам на корема, а иначе обременяването с гликоза което си направих не показа проблеми. Въпреки това в рода ми има наследствен диабет и имам два аборта с кухо яйце. Тодорова предложи да го вземам за по качествени яйцеклетки и за да не слагам повече килограми на корема...
Още си пия метформина 3х1 от 500.
Преднизолона ми беше от 5мг. 10дни 3х1, 10дни 2х1 и 10дни по 1т.
Нк-то не са ми високи два пъти съм ги изследвала, вярно е че са към горната граници, но до сега не са били над нея.

# 38
  • Мнения: 526
Тoche, смъкна ли антителата в референтни граници? Затова ли спря преднизолона?

# 39
  • София
  • Мнения: 1 220
Не, не съм ги смъкнала до референтите граници. Просто ми беше изписан за 30дни, а аз го пих  малко повече. Не съм правила контрола пак, но и така положението ми харесва, за предпочитане е от преди  Laughing.
Аз не мисля, че и да ги смъкна до референтите това ще си останат така постоянно  Flutter

# 40
  • Мнения: 526
тогава значи най-добре да се започне един месец преди опитите за бебе...че ако се качват пак ква файда, че сме се тровили Sad

# 41
  • София
  • Мнения: 1 220
Не знам, аз съм доволна, че с нещо им повлиях. При мен борбата да ги смъкна е от миналото лято от тогава все растяха нагоре. Правих вливане на интралипид не помогна, правих вливане на имуновенин и то не повлия. Важното е че все нещо помогна да ги смъкна. Знам че преднизолон предписват и на бременни с високи антитела.

# 42
  • Русе
  • Мнения: 3 711


Аз в момента съм в 7г.с., но имам 2missed аборта. След изследвания ми откриха НК клетки 12%, гранични са, но въпреки това имам назначени вливания на имуновенин. Миналата седмица влях Киовиг - наистина по-скъп, но много по пречистен австрийски препарат. Слагам утрагестан 2*3. Много ме е страх как ще се развие и тази бременност, но съм длъжна да опитам.
[/quote]

Определено добре си направила,ч е си вляла Киовиг, даже може да ти се наложи 3 пъти общо да направиш вливане, може и Имуновенин, щом си имала преди мисед, дори и при гранични стойности.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 756
mmmda извинявай откъде си? Че и аз съм на същия хал.Няма никъде имуновенин и се чудя за Киовиг.Как се чувстваш след вливането?

# 44
  • Мнения: 83
 Колко струва 1 ампула Киовиг?

Общи условия

Активация на акаунт