40 дневното стоене в къщи след изписване

  • 8 528
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 752
Да, бабина деветина е.
С баткото излезнахме на 7мия ден. С малкия - много по-късно. Времето не го позволяваше, а и го изписаха от болницата на 25тия ден. След пневмонията му бях доста предпазлива.

# 16
  • Мнения: 445
Първото ми дете го изведох в студ и сняг по необходимост още на 7 ден, защото му прокърви доста пъпчето. Сега второто ми се роди в топлото и въобще не съм чакала, само два три пъти бяхме на терасата преди това, но не за подготовка, а защото навън беше ужасна жега.
Никой не може да ме накара да стоим в къщи 40 дни, най-малкото аз ще изтрещея съвсем.
Чисто религиозно е. На 40 ден детето се води на черква и там му четат чиста молитва. След нея вече може да го извеждаш и срещаш с чужди хора.

# 17
  • Мнения: 11 607
Отживелица, бабина деветина и т.н. е това схващане за 40-те дни.

Ако времето и бебенцето е добре - смело към разходките! Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 44 088
а мен това с гостите ми е мн смешно....
само като се сети човек едно бебе с  що народ се среща още в болницата....и като знам как майките си изнасяха в бебето в коридора да го видил таткото сред всички други дошли на свиждане...ма само за малко.....пък в къщи...не може гости Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 39 758
признавам си....ама не заради правилото....беше голям студ, снежни виелици и т.н.....
Дияна се роди началото на февруари. Навън на разходка я изведох през април Simple Smile Преди това спеше на балкона Simple Smile (при хубаво време)
Гости сме имали. Мама и брат ми бяха 1вите, с който Дияна се запозна. Едни приятели дойдоха специално да я видят, да е била на 20 дена.
След изписването на Алекс не сме имали гости, а и не ми беше до гости. Един приятел дойде да му дам билет за концерт. Осмели се да види Алекс (на възраст около 12 дена) и възкликна "мале, толкова малко бебе не бях виждал досега". Винаги има 1ви път Simple Smile

# 20
  • Мнения: 332
И аз смятам за отживелица 40-те дни, смятам да изкарвам навън по-рано, секцио ще раждам, веднага след изписването, живот и здраве, след моето възстановяване(дори не напълно) ще го изкарам на разходка.

# 21
  • Мнения: 4 433
Отживелица,на мен свекърва ми казваше така,чак след 40тия ден,но аз си го изведох много по рано.

# 22
  • Мнения: 4 292
Отживелица или не, все още много в много семейства това се практикува. Особено при зимните бебета. Аз съм сигурна, че повечето го правят от страх, да не би бебето да се разболее и почти никой от суеверие или заради традицията.
А всъщност, времето ако позволява, детето трябва да се извежда навън, ако не позволява - вкъщи, независимо дали е на 15 дена или на 7 месеца. Но... Разни хора, разни идеали.

# 23
  • Мнения: 118
И на мен малко странно ми се струва да криеш детето 40 дена вкъщи (уж от бактерии), пък после да го юрнеш навън из масата хора и бацили. Най-логично е постепенното извеждане според мен...
PeaceНие излизахме след 20 ден не издържахме вече.

# 24
  • Мнения: 1 053
Бабини отживелици.Заради  бактерии предполагам.Аз я изведох на 20 дни като беше.Свеки ми казваше да не излизаме освен в двора и пред нас,но аз не я послушах Naughty.Това е глупаво.

# 25
  • Станимака
  • Мнения: 123
Здраво ли е детето, подходящо ли е времето- смело на вън Peace

# 26
  • Мнения: 241
Това е отживелица.

# 27
  • Мнения: 276
Изведох синът си на 6 дни с колата.Отидохме до лекарката.На 9 дни като беше му откриха цирей и трябваше да ходим всеки ден в болницата на дренажи.На 12 дена официално извадих количката и й направих севтето.

# 28
  • Мнения: 542
отживелица е ние на 20 ден вече пътувахме с кола! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 658
Честно ли  Wink  Joy
Шегувам се, странно ми стана как би могло да е инче просто...
Синът ми е роден началото на февруари. Едвам иzтраях да не е минус не zнам си колко и още началото на март.. даже май и по_рано.. бяхме навън. Със zор иzчаках двайсетина дни, тоест.
А с малката бяхме навън на следващия ден след иzписването от болницата, zа около 3 часа, тоест тя е била на 4 дни. Но е родена в края на август.

Общи условия

Активация на акаунт