40 дневното стоене в къщи след изписване

  • 8 524
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Винаги съм се питала защо 40 дни не трябва да се изкарва новороденото бебе от вкъщи? Отживелица ли е това? Чудех се дали не е от медицинска гледна точка, нещо свързано с бактерии и т.н., но скоро чух някой да казва, че било от религиозна страна. Някой има ли идея какво точно се има в предвид. Вече май никой не спазва това, но на мен просто ми е интаресно да разбера защо?!

# 1
  • София
  • Мнения: 44 017
отживелица е...
от религиозна - душата слизалала в тялото на 40-тият ден....както си и отива после при смъртта на човек....
но ако времето го позволява...разхождай си детето.

# 2
  • Мнения: 11
А, да. Живи и здрави смятам да си излизаме. Благодаря ти за отговора.

# 3
  • Мнения: 9 427
Ами, отживелица е.Не се притеснявай-излизай си спокойно. Grinning

# 4
  • Мнения: 1 107
И на мен малко странно ми се струва да криеш детето 40 дена вкъщи (уж от бактерии), пък после да го юрнеш навън из масата хора и бацили. Най-логично е постепенното извеждане според мен...

# 5
  • Мнения: 6 713
Винаги съм се питала защо 40 дни не трябва да се изкарва новороденото бебе от вкъщи?

Отживелица и още как. Не се връзвай на подобни щуротии

# 6
  • София
  • Мнения: 44 017
а то съвсем хипотетично и след 40-тият ден става постепенно...не от раз цял ден вън;)

# 7
  • София
  • Мнения: 293
Аз също съм на мнение,че е отживелица,сина ми вчера навърши 40 дни,а още на 5-я ден бяхме на разходка!

# 8
  • Мнения: 1 107
а то съвсем хипотетично и след 40-тият ден става постепенно...не от раз цял ден вън;)

да де Grinning, но на мен цялата идея за 40-я ден някак така ми звучи Peace

Дали няма да се включи някоя майка, която да си признае, че е спазила правилото или слава богу не съществува такава?

# 9
  • София
  • Мнения: 44 017
признавам си....ама не заради правилото....беше голям студ, снежни виелици и т.н.....някои тогава се престрашиха да си изведат децата на 20-25 ден....аз почти на 40 реално.....но аз самата ултра мразя студовете.....извеждах го за по малко на балкона...и така.....беше ми такъв мраз че нямаше сила която да ме изрита от къщи по-рано.....но ако времето го позволяваше...щеше да е вън със сигурност доста по-рано....

# 10
  • София
  • Мнения: 39 740
Да, отживелица е.
Лично за себе си не мога да си представя да стоя затворена у дома, заедно с бебето, в продължение на 40 дена.
Аз мисля, че започнах да извеждам Алекс (навън) на 20тия ден. Седмица преди това извеждах на балкона, по схема. Схемата ми я написа педиатърката, нещо такова е: 1ви ден - 5мин, 2ри ден - +още 5мин, и така до достигане на 1/2 час; следващата разходка навън до 1 час (ние май откарахме повече).

# 11
  • Мнения: 568
Не съм го спазвала нито това суеверие .Нито онова ,дето до 40-ия ден не трябва да идват гости.

# 12
  • Мнения: 1 740
Да, отживелица е.

# 13
  • Мнения: 2 013
Според мен това важи ако бебето е зимно както при моята дъщеря,за да позаякне преди излизането на студа.Нашата първа разходка беше на 43 ден.
Всички познати с летни бебета са ги извеждали много преди 40-я ден. Peace
Знам,че не е хубаво до 40я ден да идват на гости на  бебето.Изключение разбира се правят родители,свекъри,братя и сестри.
Първите ни гости дойдоха на погачата на дъщеря ми т.е. след 40я ден.

# 14
  • Мнения: 1 107
признавам си....ама не заради правилото....беше голям студ, снежни виелици и т.н.....някои тогава се престрашиха да си изведат децата на 20-25 ден....аз почти на 40 реално.....но аз самата ултра мразя студовете.....извеждах го за по малко на балкона...и така.....беше ми такъв мраз че нямаше сила която да ме изрита от къщи по-рано.....но ако времето го позволяваше...щеше да е вън със сигурност доста по-рано....

оправдана си Wink

Общи условия

Активация на акаунт