моля ви, успокойте ме!!!

  • 4 088
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 30 107
дам, мъж е! Опитах с Инфакол и Еспумизан, но засега явно Колийф му действат най-добре !

# 76
  • София
  • Мнения: 250
И според мен са колики  Naughty Давай капки против колики, слагай топло на коремчето и повече гушкане, ще отмине  Peace

# 77
  • Мнения: 4 726
И аз да се присъединя към общото мнение. Колики са според мен Hug
Момичета, тези капки Колииф може ли за съвсем малки бебета родени недоносени? Пратих мъжо да ги вземе ама не съобразих да ви попитам, че Еспумизана не действа и това си е.

# 78
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Момичета, тези капки Колииф може ли за съвсем малки бебета родени недоносени? Пратих мъжо да ги вземе ама не съобразих да ви попитам, че Еспумизана не действа и това си е.

За това бих попитала педиатъра. Но щом едните може, значи може и другите. Така мисля.

# 79
  • Мнения: 4 726
Благодаря, неудобно ми е да звъня по това време а очаквам щерката да почне да плаче за поредна нощ.

# 80
  • София
  • Мнения: 39 745
Цитат
Указание за приложение на Колйф капки за бебета и дозировка:

Хранителната добавка Колийф капки за бебета се добавя към кърмата или адаптираното мляко при всяко хранене на бебето.

Кърмене:
Изцедете, няколко чаени лъжички ( 15 мл.) кърма.
Добавете 4 капки Колийф
Дайте на бебето с лъжичка.
След това кърменето продължава както обичайно.

Адаптирани млека:
Пригответе храната на Вашето дете съгласно инструкциите на производителя.
Добавете 4 капки Колийф към така приготвената храна, която трабва да не е гореща, а топла - телесна температура.
Разклатете енергично шишето, изчакайте ½ час и започнете храненето след като сте се убедили, че температурата на храната е подходяща.
Остатъците от храната не съхранявайте, а изхвърляйте!

Важнo!
Колийф капки за бебета съдържа ензима лактаза, който се разрушава от високата температура. Приготвяйте адаптираните млека винаги според инструкциите на производителя.

Важна информация
Не давайте капките директно на бебето. Не добавяйте Колийф капки за бебета към горещо или пък много студено мляко.

Дневна дозa:
в зависимост от честотатта на храненията и възрстта на бебето. (0-3 месеца - 7 пъти, 4 месец - 6 пъти дневно)
Кърмене: 0-3 месеца - 28 капки дневно / 4 месец - 24 капки дневно
Изкуствено хранене: 0-3 месеца - 28 капки дневно / 4 месец - 24 капки дневно
Да не се надвишават указаната дозировка
Продължителност на приема: до 4 месечна възрас или затихване на коликите

Алекс се роди 2 400г. Не съм давала Колийф обаче, давах Еспумизан и Саб Симплекс.
Не виждам в листовката да има указание за килограмите. Все пак се допитай до педиатъра, или неонатолог.

# 81
  • Мнения: 4 726
AnMary, благодаря . Тъкмо четях листовкатанавече купените капки. Ще се консултирам с педито. Ама тя цената им направо Shocked

# 82
  • София
  • Мнения: 39 745
Да ти кажа цената не я видях. Но я погледнах. Дано имат ефект.
Пиши и в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403185.0 (по принцип) Ако имаш някакви въпроси, мамите винаги ще ти дадат съвет.

# 83
  • Мнения: 324
бебо е на 3м, днес цял ден беше крив, но от към 20ч. направо пищи- свива се и започва неистов рев, целият се изчервява. После заспива и се събужда пак с писък. Като го допрем с корема към нас или мъжът ми го държи с корема надолу и ръката си я слага точно в/у корема му, заспива, обаче след малко пак започва.
Преди малко го гушнах и заспа, но се чудя дали го облекчи коремчето или просто се измори от рев.

Страх ме е да не си мисля за колики, а да е друго.

Ако се събуди и сега и пищи, смятам направо да го водим към Пирогов. От притеснение и аз теглих един як рев и сега треперя цялата.

Първо дете ми е и съм много уплашена   Cry
Аз мисля, че са колики. Понякога се появяват късно или когато започне захранването. Вземи си BIO GAIA капки - 5 капки на ден правят чудеса

# 84
  • Мнения: 124
Колики. С ютията нагрявай кърпи и слагай на коремчето. Много помага. Друг метод е на коремчето да се правят въртеливи движения по посока на часовниковата стрелка. Слагай го и на краката ти да лежи по коремче.

Общи условия

Активация на акаунт