Бременност и хепатит С - моята история

  • 4 942
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 901
здравейте.тук аз мисля че мога да споделя за моя случай.преди няколко години докато давах кръв ми откриха ген на хепатит С.но не е заболяване а предавано по генетичен път от майка на дъщеря мисля.сега треперя от страх да не повлияе това на бебчо,този ген си го имам отдавна на мен по никакъв начин не ми е навредил,но не знам как ще се развива мъчничето,така че стискам палци и аз на бъдещата мама и дано всичко да е наред. Hug

Определено няма такъв ген.
Вероятно имаш антитела срещу вируса на хепатит С, което значи, че си го срещала.
Което значи, че има вероятност да си болна от хроничен хепатит С. Това наистина не застрашава бебето ти, особено ако се вземат някои мерки.
Вероятно и не е увредило черния ти дроб все още, но все някога (10-20 години) ще го направи, ако не се лекуваш.
Съветвам те по най-бързия начин да се срещнеш с добър хепатолог, да прочетеш повече за хроничния хепатит С, да посетиш форумите на хепасист и хепактив.

# 16
  • Мнения: 88
много благодаря за информацията,доста се бях притеснила и когато ми казаха това си изкарах акъла,помислих че това е края на всичко.Благодаря още веднъж! Hug  bouquet

# 17
  • Мнения: 11
Здравей!

Предлагам ти да прочетеш тези 2 статии:
1.Хепатит С и бременност
2.Заклеймяване и хепатит С

Добре би било след раждането да си намериш добър хепатолог и да се погрижиш за здравето си, като си направиш нужните изследвания за Хепатит С и евентуално да започнеш лечение, защото колкото по-рано се вземат мерки - толкова по-лесно можеш да се излекуваш напълно от хепатита.

Основна информация за болестта можеш да прочетеш тук: Хепатит С: Лист факти

Желая ти леко раждане и едно хубаво и здраво бебе!

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
Бременна съм вече в 9 месец - всеки момент се очаква хлапето да се покаже. Преди около месец си правих изследвания за Хепатит С, защото имахме намерение да вземем стволови клетки от пъпната връв и се оказа, че съм заразена, не съм болна, а само носител на вируса, всички други изследвания са повече от перфектни. Що се отнася до износването на бебето аз нямах никакъв проблем, през цялата бременност лекарите ми казваха, че бременността е като по учебник. Така че моя съвет е също позитивно мислене и всичко ще мине наред.
Исках да попитам дали някоя от вас може да ми каже от личен опит как стоят нещата с кърменето в моя случай. Аз доста статии изчетох - в едни пише, че кърменето не е препоръчително, в други пък точно обратното, че от кърмата по добро лекарство няма. Много ще съм ви благодарна, ако драснете някой ред.
10х и успех на всички

# 19
  • Мнения: 901
Правиха ли ти HCV RNA?
Принципно, няма такова нещо като "носител на вируса на хепатит Ц".
Или си го изчистила спонтанно и изследването, за което те питам, е отрицателно, или си имаш хроничен хепатит.
Ако не са ти правили това изследване, не можеш да твърдиш, че не си болна и съответно не е добра идея да кърмиш....

Последна редакция: сб, 10 юли 2010, 00:08 от schreier

Общи условия

Активация на акаунт