Бременност и хепатит С - моята история

  • 4 937
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте на всички !

Най - после и аз мога да пиша тук. Бременна съм от няколко седмици - по точно 3 и съм най-щастливата на света  Simple Smile

Проблемът обаче е с хепатит С. Лекувах се една година - с интерферон, роферон и рибиварин. Имам 3 отрицателни теста за носителство на тоя гаден хепатит - на книга съм ок....Лошото е че според някои доктори е рано да забременявам, според други определено няма проблем.
Гинекологът при който ходих ми каза да изчакам две седмици - и тогава щял да бъде сигурен че мога да износя бебето. През тези две седмици имало опасност от спонтанен аборт. Много съм тъжна от този факт........ през толкова болести, биопсия,странични ефекти от лекарства и какви ли не гадости минах,,,,и накрая да ми кажат това.....
На 27 години съм. Имам приятел с когото живееме като в дядовата ръкавичка. днес се чудех къде точно да сложа детско легълце, но ще го измисля....определено искаме бебето.

Покрой хепатита не ми останаха много приятели .....всеки се отдръпна, все едно съм ходещта зараза. ..... затова пиша тук. Струва ми  се че ще намеря повече разбирателство и подкрепа....

# 1
  • Мнения: 617
Ох, тъжно.То какво друго да ти кажа освен, че ще стискам палци всичко да е наред и да гушкаш живо и здраво бебе след 9 месеца. Praynig

# 2
  • Мнения: 3 641
mikey1488 , прекланяма се пред силата и врата ти.Ти си много борбена жена Hug
Ще се моля да износиш бебчето, да се роди здравичко. Praynig Вие все ще намерите начин да се оправите Hug

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
успех
щом са се отдръпнали - значи не са приятели, за които да споменаваш и съжаляваш

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 149
Mikey1488 желая ти успех. Дано всичко да е наред и да имаш живо и здраво бебче.

# 5
  • Мнения: 153
Стискам палци всичко с теб и бебо да е наред. Не се тревожи, сега ви трябва спокойствие. Вярвай, че всичко ще е наред. Щом са ти казали лекарите, че няма проблем опитай се да не мислиш лоши неща. Положителното настроение и емоции ще ти помогнат.   bouquet

# 6
  • Мнения: 2
Mikey1488  все едно аз съм го писала това. Излекувах се преди 2 години, на 27 съм, бременна съм в 6-ти месец. Не виждам какъв е проблема да си родиш детенце ако са минали поне 6 месеца от края на лечението. Успех, стискам палци всичко да е наред.

# 7
  • Мнения: 901
Зизи и Мики, браво момичета.
Приятелите, истинските, не се отдръпват, те са достатъчно загрижени, за да прочетат за болестта и да разберат, че не сте никаква заплаха за тях и че могат да ви помогнат да се излекувате.
А за тези отдръпналите се - по-добре че са го направили.
Всеки има нужда от такъв момент на отсяване на истинските хора. При вас е станало сравнително рано и това е чудесно.

За бременността - кое точно е проблемът.
Минимална е вероятността да предадеш хепатит С (който вече и нямаш) на бебето.
Остава да смятат, че е прекалено скоро заради рибавирина. Кога приключи лечението? По броя на отрицателните пср ми изглежда поне преди година и все пак?

# 8
  • Мнения: 2 521
И аз съм боледувала от хепатит преди 5 години,но Б.Никой от приятелите ми не се отдръпна.И не виждам защо трябва да го правят-Б и С не са заразни дори в остра фаза.Само половия партньор е заплашен,но моята половинка не се разболя,въпреки че сме имали доста контакти докато разбера че съм болна.
Явно наистина не са били приятели-не съжалявай за тях.
И аз мисля че щом имаш отрицателни тестове и е минала година от болеста няма да имаш проблеми с бременноста.
Успех и безпроблемна бременност пожелавам и на двете бременни Hug Hug

# 9
  • Мнения: 1 740
mikey1488, zizi_to желая ви успех и на двете и стискам палци всичко да е наред.

# 10
  • Мнения: 318
mikey1488 , мисли позитивно, може да не ти се вярва - но силата на мисълта е огромна, имаш ли вяра - нещата се случват, и не си сама - всчики ние тук сме преди всичко живи жора, и след това писателки Simple Smile Във всеки един момент ще имаш поне 5 мами, които са готови да се срещнат и споделят терзанията ти с теб, да те подкрепят в труден момент  Hug Успех, вярвам в добрия финал  Peace

# 11
  • Немция
  • Мнения: 6 849
Мики, ето в този специализиран форум за хепатита можеш да намериш сродни души!

Успех, всичко ще бъде наред , сигурна съм!!!

# 12
  • Мнения: 76
Благодаря Ви за думите !

Надявам се всичко да мине добре - забременях 4 месеца след приключване на лечението.............всеки ден си повтарям че всичко ще е наред.

тия лекарства с които ни тъпчат са просто убийствени

# 13
  • Мнения: 234
zdravei, ne se pritesnjavai... kolko dulgo ti produlzhi le4enieto? hubavo e pone godina da se iz4aka sled terapijata, zashtoto medikamentite sa dosta agresivni-ti znaesh kak si se 4uvstvala, no sega ve4e si imash beb4e i trjabva da mislish za dvama... dano da si pri dobur doktor i mnogo, mnogo ne vjarvai na vsi4ko, koeto ti kazat lekarite. moli se i vsi4ko shte e nared-vjarata pravi 4udesa. S teb sam i ne se predavai.  Hug  Praynig  Hug

# 14
  • Мнения: 88
здравейте.тук аз мисля че мога да споделя за моя случай.преди няколко години докато давах кръв ми откриха ген на хепатит С.но не е заболяване а предавано по генетичен път от майка на дъщеря мисля.сега треперя от страх да не повлияе това на бебчо,този ген си го имам отдавна на мен по никакъв начин не ми е навредил,но не знам как ще се развива мъчничето,така че стискам палци и аз на бъдещата мама и дано всичко да е наред. Hug

Общи условия

Активация на акаунт