За китайците

  • 3 897
  • 65
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Хора, видяхте ли това? http://urod.ru/news/14754/

Какво мислите за китайското производство? Купувате ли китайски стоки...ако да- защо? Мислите ли, че все пак има китайски стоки с добро качество, как да се разпознаят?

# 1
  • Мнения: 6 618
Май почти всичко с изключение на храната ,което купуваме е китайско.
В това число и стоки ,които мислим ,че са българско производство.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 956

 #Crazy
На какво са разчитали, да се държи този блок ?  ooooh! На 50см. основи ?  ooooh!

И може да е паднал, но всички прозорци и тераси са здрави  Laughing

А за китайските стоки - няма начин да не купуваме. Те са навсякъде.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
съзнателно ги избягвам

# 4
  • Мнения: 1 212
.. .Купувате ли китайски стоки...ако да- защо?...

Неминуемо е просто.

# 5
  • Мнения: 4 841
Направо не знам какво да кажа  #Crazy Снимките ме оставиха без думи.

По въпроса за китайското производство - "китайско" не значи задължително с ниско качество. Това, че у нас се внасят контейнери с най-нискокачествена продукция, купена за без пари, определено не е вина на китайците.

# 6
  • Мнения: 431
Откакто научих, че успели да изнесат за чужбина фалшиви кокоши яйца, много започнах да ги уважавам.

Вече не се знае кое е китайско, кое е. Попаднах и на етикети "Произведено в България, вносител: еди кой си". Хем произведено, хем внос, бравос.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 458
Ама този блок изобщо няма основи  newsm78! А за китайските стоки мнението ми е различно. Купен китайски джип-играчка от Белгия все още е абсолютно здрав, вече 4 години,а купените от тук играчки се чупят още по пътя от пазара до нас.

# 8
  • Мнения: 11 607
От китайско до китайско има разлика.......Все по-трудно се намира нещо, което да няма етикет - Маде ин Чина.....

# 9
  • Мнения: 2 018
Има и добри китайски стоки /от опит/, но не знам как да ги позная предварително.
Учудвам се не на това, че е паднал блока, а че се е запазил цял целеничък, както когато е бил във вертикално положение.

# 10
  • Мнения: 431
А все пак е интересно от какво е паднал, вятърът ли го е духнал?! Mr. Green

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Купувате ли китайски стоки...ако да- защо?

 Купувам, нямам избор.В Англия много от стоките са направени в Китай, къде да търся произведени в други  държави - няма.Но все още не се нацелила стоки с качество като на снимките ooooh!.

# 12
  • Мнения: 4 841
От китайско до китайско има разлика.......Все по-трудно се намира нещо, което да няма етикет - Маде ин Чина.....

На някои за заблуда пише "made in PRC", което e People's Republic of China  Wink

# 13
  • Мнения: 64
Китайска им работа-изобщо не се учудвам! ooooh!

# 14
  • Мнения: 9 865
Купувам китайски стоки, всеки купува. Не, че са ми от предпочитания вид, просто са преобладаващи на пазара. Все пак, ако имам избор не ги предпочитам, което не ги прави нито по-малко на пазара, нито кара хората да спрат да си ги купуват масово, защото са евтини.
Единственият начин да разпознаеш дали една стока е качествена или не, е да я пробваш. Е, обикновено калпавото качество си личи още по външния вид на стоката, така че не е трудно да се различи боклука от свестния продукт, без оглед на това дали е китайски, турски или български.

Общи условия

Активация на акаунт