С удоволствие ли вършите домашната работа

  • 6 273
  • 136
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
О,другарко певицо,нима не знаеш,че в този форум ако напишеш мъжка и женска работа веднага ще ти кажат,че мъжа ти е търтей,който не прави нищо.и че ти си слугиня.
Докато съм здрава и права ще си гладя аз.Не мога да си прадставя да глади мъжа ми.
Но затова сме различни хората-и мъжете,и жените.

 Laughing Правилно, Вале, противопоставих се на образа на ССФ!  Laughing Грешка..
То представям си и как ще изглади ризите и панталоните?11 ooooh!

# 46
  • Мнения: 672
О,другарко певицо,нима не знаеш,че в този форум ако напишеш мъжка и женска работа веднага ще ти кажат,че мъжа ти е търтей,който не прави нищо.и че ти си слугиня.
Докато съм здрава и права ще си гладя аз.Не мога да си прадставя да глади мъжа ми.
Но затова сме различни хората-и мъжете,и жените.

 Laughing Правилно, Вале, противопоставих се на образа на ССФ!  Laughing Грешка..
То представям си и как ще изглади ризите и панталоните?11 ooooh!

 Joy Само тука май не се бяхме чепкали. Споделям за гладенето. Също и за простирането. Има си граници мъжката помощ.

# 47
  • София
  • Мнения: 9 856
Неее,не е нужно да се чепкаме и идеята ми хич не е такава. GrinningПросто за себе си съм сигурна,че не бих позволила мъжът ми да глади.Правил го е разбира се и се  е справял отлично като за мъж.Когато съм била болна,а е трябвало да се изгладят дрехите.
Преди месец свърши основния ни ремонт вкъщи.Мъжът ми го направи сам,с двете си ръце,бута стени,изгради нова стена,маза,лепи тапети и прочие неща.Майстор не е влизал,освен тези дето слагат дограмата.а мъжа ми далеч не е майстор по професия,а военен.Е,аз почти не си мръднах пръста.Да глади мъжът ми в нас е все едно аз да хвана Райдера и да бутам гипсови блокчета...тц,не  е за мене това.

# 48
  • Мнения: X
Точно ! Peace Да си знае жабата гьола!
 Е може един-два пъти да помогне, или когато съм болна и т.н.. Но да си го разделим??????

# 49
  • Мнения: 46 508
...
 Е може един-два пъти да помогне ...

Да помага? Нали са си неговите лични дрехи. Ти помагаш като му ги гладиш, а не той, когато си ги поеме Rolling Eyes
Преди всички си човек, да заробиш някой да ти слугува 4 часа ми се вижда много, но щом става въпрос за чест, ок   Hug

# 50
  • Мнения: X
Н есе сърди човече , ти да не би да споделяш феминизма? Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 9 856
Не се сърди, човече ,добре,това е слугуване,да гладя неговите дрехи.а как би нарекла горния пример с ремонта...все пак и аз можех да иззидам нова стена,но не го направих.И не ми казвай,че това е веднъж на десет години.Защото точно три месеца мъжа ми не излизаше от нас,беше целия в прах и свали около 5кг.Разхвърляно като часове и два живота да му гладя дрехите  може и да не достигжна тези три месеца.
Момичета,нищо лично към никой Hug,просто ми е интересно.

# 52
  • Мнения: 46 508
Н есе сърди човече , ти да не би да споделяш феминизма? Mr. Green

Не, няма значение посоката, в която е натоварването, просто домашният уют е дело на двама, ако единия седи, а другия обслужва, отношенията са камериерка - гост в хотел.

Валенцето, затова сте двама, когато инцидентно дойде задача, която той би я свършил по-добре, по-качествено или по-лесно, разбира се, че другият ще поеме вкъщи всичко за този период, в случая ремонта или ако ти смяташ, че си по-старателна, ще поемеш пролетното почистване, а той ще се грижи за децата изцяло този ден/дни, ше им сготви, ще ги изведе и т.н..

Но не говоря за инцидентните - счупено, ремонт и т.н., които я станали, я не - а за ежедневния случай: двамата се прибират след работа и нямат други задачки  Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 9 856
И аз не говоря за инцидентни случаи.Просто си има неща,които според мен една жена не може да свърши като един мъж и обратното.И не ми се вижда редно да го правят.Разбира се това се отнася до моето семейство.

# 54
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Е може един-два пъти да помогне, или когато съм болна и т.н.. Но да си го разделим??????

Ча само ти ли цапаш в тази къща?  newsm78 Споделяте един покрив, живеете заедно, храните се заедно, спите заедно (надявам се)... Къде е казано, че само ти си длъжна да поддържаш къщата? Това, че жената е жена, не значи автоматично, че е отлична домакиня и че обича да готви и чисти. Съответно и мъжа, като е мъж никъде не е казано, че не може и той да чисти, когато изцапа или да си слага дрехите за пране и да натисне копчето на пералня и след това да простре. Отдавна домакинството не е само женска работа, макар, че на много мъже им отърва да смятат, че не е така и жената им е длъжна да върти къщата, да гледа децата и да ходи на работа при това... и да взема по-малко пари от него!  Wink

Мъжа като е мъж не е нужно да се прави, че не знае от кой край се хваща прахосмукачката или как се сменят мръсни памперси!

Макар, че ако на вас ви харесва да си имате такива мъже, ваша си работа... Мен не ми пречи!  Simple Smile Peace

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Зависи от настроението ми.

# 56
  • Мнения: 1 422
По повод ремонтите - каквото може да свърши майстор, го върши майстор. Мъжът ми си има професия и затова не му е задължително да върши нищо, само защото е мъж. Плаща си и това е.

От друга страта си има неща, които пък аз предпочитам да си правя, защото ги доизкусурявам повече от немарливите майстори - например едни фини корекции в кухнята на китосването не бих дала на външен човек да ми прави. И са ми перфектни сега, защото аз съм си ги правила. Мъжът ми не разрешава да извършвам никаква тежка работа (дори когато имам да си донеса от офиса нещо обемно, идва той да го вземе задължително), но не ме спира ни най-малко като ме прихване музата да вършея в каквато и да било сфера.

Това с феминизма е такава бясна глупост. Всеки човек е свободен да извършва дейности, които му доставят удоволствие, а не да се съобразява с някакви смешни предписания кое чиьо е  Laughing Няма мъжко и женско, има наше общо. В нашия дом!

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 153
Обичам:
- да пера
- да простирам
- да гладя
Не винаги съм на кеф ( но все пак го правя):
- да готвя
- да чистя
Мразя:
- да мия чинии
- да мия прозорци
 
Понякога такъв мързел ме наляга, че не обичам нищо да правя  Laughing. Добре, че имам всеядни съпруг  и дете, никога не се мусят на ядене, дори и да е някоя принцеса / варено яйце и пр.

# 58
  • Мнения: 1 422
Ча само ти ли цапаш в тази къща?  newsm78

В нашата къща никой специално не цапа  Embarassed, а е нормално да се чисти основно и редовно като държим непрекъснато вратите към балконите отворени   bouquet.

Мъжът ми не чисти. Не желае и не го прави. Иска да се плаща на чистачка за тази дейност. Аз пък не им харесвам качеството на работата (пробвах 2 пъти). И затова тази за мен лесна дейност си я върша сама, а мъжа ми ме води на ресторант  Embarassed

# 59
  • Мнения: X
Нещо пак изопачихме темата и разговора тръгна в грешна посока и разсъждения. Хич не съм нито задръстена,нито проста,та чак да поема всичко на гърба си.Но има граница.Пак в нашето семейство.
А за феминизма беше шега.
Спирам.

Общи условия

Активация на акаунт