ДА ПРИГОТВИМ МАЙОНЕЗА У ДОМА

  • 10 211
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 803
Не съм правила никога, но ще пробвам тази на Мастер, защото е без яйца.

# 16
  • Мнения: 5 001
Откакто ме научиха тук във форума ,майонеза не купвам...

1 ч.ч. прясно мляко
2 ч.ч. олио
сол на вкус
Щипка -две лимонтозу

Врътва се с пасатора и майонезата е готова.

Една по една ли се слагат продуктите или?
Ох! Извинявай,чак сега прочитам въпроса Embarassed...Слагат всички продукти в каничката на пасатора.

Слага се пасатора и се включва.Майонезата става за секунди.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мастерче, а майонеза с яйца как става?
То май само жълтъци се слагат.  Thinking

# 18
  • Мнения: 5 001
Мастерче, а майонеза с яйца как става?
То май само жълтъци се слагат.  Thinking
Жълтъците+олио+лимонтозу 1/2 ч.л.+сол...Врътваш с пасатова и готово....Правила съм и с цели яйца,но става течно,а иначе се сгъстява...



Лично аз предпочитам млечната майонеза,че на яйцата им нямам доверие Mr. Green

# 19
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Откакто ме научиха тук във форума ,майонеза не купвам...

1 ч.ч. прясно мляко
2 ч.ч. олио
сол на вкус
Щипка -две лимонтозу

Врътва се с пасатора и майонезата е готова.

Една по една ли се слагат продуктите или?
Ох! Извинявай,чак сега прочитам въпроса Embarassed...Слагат всички продукти в каничката на пасатора.

Слага се пасатора и се включва.Майонезата става за секунди.
Благодаря   bouquet

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
С яйца когато я правя я правя с цяло яйце. Едно яйце на стайна температура, една кафена чашка олио, сол и лимонтозу на вкус. Пак в каната на пасатора, става за секунди. За да олекотя вкуса понякога слагам малко кисело мляко. Добавяла съм горчица, къри, копър, за различен вкус.

# 21
  • Мнения: 22 867
Откакто ме научиха тук във форума ,майонеза не купвам...

TheNMaster, правила съм такава майонеза за директна консумация. А пробвала ли си я в ястия, при печене, т.е носи ли топлинна обработка? newsm78

# 22
  • Мнения: 5 001
Откакто ме научиха тук във форума ,майонеза не купвам...

TheNMaster, правила съм такава майонеза за директна консумация. А пробвала ли си я в ястия, при печене, т.е носи ли топлинна обработка? newsm78
Аааа,виж това не съм пробвала още по простата причина,че не харесвам нито баница ,нито меса или там други варианти на готвенето с майонеза.... Въпрос на вкус разбира се....

# 23
  • Мнения: 22 867

TheNMaster, правила съм такава майонеза за директна консумация. А пробвала ли си я в ястия, при печене, т.е носи ли топлинна обработка? newsm78
Аааа,виж това не съм пробвала още по простата причина,че не харесвам нито баница ,нито меса или там други варианти на готвенето с майонеза.... Въпрос на вкус разбира се....

Благодаря ти!  bouquet Пък аз съм им любителка, даже на кекса с майонеза, ами ще се прежаля на нещо, може би на свински пържолки. Ама по-нататък да се позахлади малко.

# 24
  • Мнения: 678
Да ,и аз тази майнеза без яйцата правя,и аз тук от форума я видях.Винаги имам прясно мляко в хладилника,така че става за секунди.Мъжо също много я харесва ,заливаме салата с нея,кьопоолу ,тиквички,зеле и др.
Рядка става ако не сложиш точно толкова олио колкото трябва.Значи с една чашка мериш първо млякото,и със същата слагаш и олиото но 2 чашки.

# 25
  • Мнения: 9 776
Същата майонеза правих и аз днес за спагетите за обяд и сега виждам темата Laughing. Рецептата е на Венета, Вени или нещо такова беше, дано се включи да благодарим  bouquet. Не винаги ми се получава гъста обаче и не знам от какво зависи. Днес я направих, стана рядка /млякото ми беше от шкафа топло/, хвърлих я и реших да направя втори опит. Млякото вече го бях прибрала в хладилника, но понеже имах и друга, вече отворена от преди това, не знам с кое от двете направих вторият път - топло или студено. Стана супер гъста. Мастерче, ако имаш наблюдения за Т на продуктите, сподели с нас. Иначе за пържоли съм ползвала, няма проблем, Лабрекс, Peace.

# 26
  • Мнения: 678
млякото винаги ми е в хладилника,само веднъж ми стана малко по рядка,но защото сложих по- малко олио от колкото трябваше.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 873
А с кисело мляко ще ли стане тая безяйчена майонеза ?

# 28
  • Мнения: 9 776
А с кисело мляко ще ли стане тая безяйчена майонеза ?

Ммм, едва ли... Ама можеш да пробваш и да ни кажеш Laughing.

# 29
  • варна
  • Мнения: 263
компотен буркан-1яйце или до ръба на буркана прясно мляко малко сол налива се олио по малко и с пасатора се бърка до желаната гъстота накрая сок от лимон става почти пълен буркан

Общи условия

Активация на акаунт