Замърсената природа , отровените храни и ние .....

  • 2 860
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 066
За себе си ще кажа какво правя за спасението на планетата ни! До преди година не ядях месо -близо 17 години бях вегетарианка! Не спрях безмилостното избиване на животни,но поне опитах да направя това и нещо добро за задрвето си!
Рециклирам всичко от 4 години разделно и дарявам на домове за деца и юноши излишъка от дрехи и уреди! сега ще си слагаме слънчеви панели на къщата поради ясни причини! Имам уред за смилане на отпадъка в мивката за битови отпадъци използвани след това за тор в градинката ми !
На газ сме и се отопляваме с местно парно ,което ще сложим на газ до година-две!
Готви си на детето и не купуваме поилу0фабрикати и готови детски храни!Правим си кисело мляко и сирене и си имаме градина за Био производство на подправки и зеленчук!
Пестим водата доколкото можем и електричеството!
Това е ,ако всеки прави поне по едно нещо=ще сме поздрава нация и планетата ще просъществува по-дълго!

# 46
  • Мнения: 2 759
                               Евичка   bouquet, разбрах те, и вярвам, че при нея е наистина заболяване. Защото честно казано недоумявам как може да се храниш нормално, и да отслабваш. От друга страна имам колежка, която е като анорексичка. Буквално (а аз харесвам слаби жени). Но твърди, че се храни нормално и е от гена. Така или иначе обаче, явно съществува орторексия, просто не всеки стремеж към здравословно хранене е болест.

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 23:47 от Tatti

# 47
  • София
  • Мнения: 12 095
                             Така или иначе обаче, явно съществува орторексия, просто не всеки стремеж към здравословно хранене е болест.
Това се опитвах да кажа и аз. Всяко нещо стигнало до крайност може да е болест, но както неврозата с миене на ръце по 500 пъти на ден не обезсмисля миенето на ръце по принцип, така и наличието на болест като орторексията не прави автоматично болен всеки, който се стреми да се храни по- здравословно. Поставянето на диагнози от хора, които не са специалисти е опит да се иронизира стремежа към добро здраве и да се обиди събеседника- нищо повече.

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 23:47 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт