Бремменност и каране на кола

  • 4 282
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 614
Здравейте,

Интересно ми е как съчетавате бременността и шофирането? Става въпрос за това в големия трафик, в пиковите часове, големите задръствания, с тарикатите, а не обиколка из квартала.

Нормално, всеки ден има стресиращи ситуации  при това натоварване на движението в София. Мога да кажа, че съм свикнала с трафика, дори не се изнервям като ми се наложи да постоя в задръстване, дори по маршрута за работа знам къде мога да си позволя и аз да изхитрувам, че да стигна по бързо(горе-долу пътувам 45 мин до час - 15 км).

Но откакто забременях, на няколко пъти ми се случи я да ме засекат, я да спрат на зелено или да изскочи някой пешеходец, при което имах чувството че ми се свива на топка корема - буквално все едно ми се преобръща.

Друго което забелязвам - че съм доста разсеяна напоследък и трябва доста да се концентрирам, защото на моменти изпускам какво става около и зад мен - умислям се и си гледам напред.

Стана малко дълго, но ми е интересно как се чувстват другите Simple Smile

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Карах кола до последната минута. Бях по-ниска и от тревата, особено в деветия месец. Избирах си "уж" по-леки маршрути, не се ядосвах на "тарикатите" и много, ама много се оглеждах и внимавах. Не съм имала проблеми. На петия ден след раждането пак бях зад волана. А родих и секцио. Така че - не виждам проблем. Просто трябва да си много внимателна.

# 2
  • Мнения: 41
Аз също мога да кажа, че нямам проблеми с трафика, минавам през целия център, за да стигна до работа. Но откакто съм бременна като ме засекат или като ми изскочи пешеходец усещам корема и сърцето си свити. На моменти имам чувството, че ще заспя както шофирам и съм доста разсеяна. Дано това е само в началото, защото не знам как ще я карам.

# 3
  • Мнения: 130
В петия месец спрях шофирането, след като щях да се ударя Embarassed. И аз като теб постоянно се разсейвах и реших, че е по добре да не карам и заради мен и заради бебето. Иначе не съм се изнервяла. Даже сега май повече се ядосвам на некадърниците.
Лека бременност. Laughing

# 4
  • Мнения: 925
По време на цялата ми бременност си карах колата. Не съм се чуствала по-различно от обикновенно, с изключение на 9-тия месец, когато трудно достигах волана по обясними причини Joy За мен по - изнервящо и стресиращо беше пътуването с градския транспорт и за това не го правех. А след като родих /секцио/ сама си се закарах да ми свалят конците, защото татито гледаше малкия Simple Smile
Ако, обаче не се чустваш добре зад волана, моят съвет е - не шофирай. Няма смисъл да стресираш излишно и себе си и бебочето  Hug
Лека бременност ти желая Hug

# 5
  • Мнения: 781
Карах до пети месец понеже януари заваля много сняг и реших да не рискувам. Но от март спрях да ходя на работа Blush

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Карах до последно. Не съм имала никакви проблеми и притеснения.  Предпочитах си колата пред блъсканицата в градския транспорт или маршрутката

# 7
  • Мнения: 2 013
Карах до 7м и след това спрях,защото корема ми опираше във волана и беше мислия невъзможна да карам. Laughing
Бях много предпазлива и се опитвах да не правя нарушения. Mr. Green
Задръстванията и трафика никога не са ми били проблем...CD-то до дупка и  Whistling ...

# 8
  • Мнения: 2 110
По време на цялата ми бременност си карах колата. Бях решила за себе си ,че много по- изнервящо и стресиращо ще бъде друг да ме вози !

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 073
и аз до последно си карах, дори сама си се закарах в болницата,тъй като секциото беше планово.и после за конците пак.всичко зависи от това ти как се чувстваш, ако си притеснена и не се чувстваш сигурна по-добре се откажи.
лека бременност и успешен финал

# 10
  • Мнения: 2 090
И аз карах до последно.Трафик,блъсканица....нямах избор,мъжа ми не беше тук,и нямаше на кого друг да разчитам освен за себе си.

# 11
  • Мнения: 1 305
Аз не карах докато бях бременна, не се чувствах уверена докато шофирах, а и бях много разсеяна.
 Сама си прецени има много жени, които си карат до последно и нямат проблеми с това  Peace

# 12
  • Мнения: 543
Спрях да карам, когато забременях. И без това не съм някакъв блестящ шофьор. А като забременях, мозъкът тотално ми се изглади, загубих изцяло и малката си способност да реагирам бързо. Прецених, че е най-добре да не шофирам. Освен това ме затресе и една параноя, та към края на бременността даже ме беше страх да се качвам в кола.

# 13
  • Мнения: 678
Карах, когато нямаше кой да ме закара. Предпочитах в повечето случаи да се возя и да мърморя, относно начина на шофиране  Joy Ако не се чувстваш комфортно, недей да шофираш. Лека и успешна бременност

# 14
  • Мнения: 1 008
Ами аз използвах колата само при нужда,
точно защото в следствие на две случки,
започнах да изпитвам страх,да се стряскам
и да ме свива корема.Много ходех-от
Красна поляна до НДК пеша-все такива
разстояния.Е, естествено за по-далече се
качвах на колата.

Общи условия

Активация на акаунт