раждане във Вита

  • 1 638
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте момичета.Предстои ми второ раждане през август и съм решила то да е във Вита.Ще съм ви много благодарна за някакви отзиви. Laughing

# 1
  • Мнения: 914
Има такава тема в "Здравния". Има доста изписано. (Дано скоро и аз се присъединя с отзиви в нея.)

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363811.0

# 2
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Всеки има право сам да избира къде да ражда.
Но все пак те съветвам да отидеш в болница, която има добра база не само за майката, но и за бебето, тоест качествено, истинско неонатологично отделение - МД, Шейново, Тина Киркова.

Успех и леко раждане!  Peace  bouquet

# 3
  • Мнения: 693
Но все пак те съветвам да отидеш в болница, която има добра база не само за майката, но и за бебето, тоест качествено, истинско неонатологично отделение - МД, Шейново, Тина Киркова.

Във Вита е некачествено и фалшиво, така ли?   #Crazy

Нормално е да се избира специалист, а не болница!

# 4
  • София
  • Мнения: 30 107
аз не съм раждала там и надали ще ти дам адекватен отговор, но март месец приятелката ми роди там, след като й водеха ЖК пак там.
Отиде на редовна консултация един ден, нямаше контракции, но била с 2см разкритие. Приели са я и са започнали да предизвикват раждането с лекарства, при което тя не е могла да роди повече от 12 часа, стискали са корема й, за да излезе бебето, в резултат на което има страшни синини. Слагали са й какви ли не упойки и накрая след като е била почти в безсъзнание са изродили детето секцио.
Тя не обвинява никого, но можеше като са я видяли, че нестава да я срежат по-рано или поне да изчакат да започне някаква родова дейност (контракции), "а не давай бързо"  Sad

# 5
  • Мнения: 426
Не знам коя е тази клиника в която ще раждаш, аз родих миналата година в клииката на др Щерев Peace Очарована съм от отношението и професионализма на лекарите там! В по-сигурни ръце никога не се бях чуствала. Раждането мина супер без никакви проблеми. Условията в клиниката са на европейско ниво, чувстваш се като бял човек, а не да раждаш като животно в някоя гадна обстановка и да те захвърлят да чакаш по коридорите, както съм чувала от други майки за някои държавни болници. Леко раждане ти желая където и да решиш да го направиш Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 292
И аз съм раждала във Вита, очарована бях от раждането (секцио със спинална упойка). Виж линка на инкс, наистина много полезни мнения има.
Ако трябва да съм много честна обаче, сега бих родила в Тина Киркова. Имам една съседка раждала там, всичко обновили, и използват най-новите и модерни стандарти за бебета. Не им дават вода или АМ. А оставят майката да кърми.

# 7
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Раждах във Вита, доволна съм. Евала на докторите, които ме израждаха, и на акушерките, които се грижеха за нас.
И аз съм раждала във Вита, очарована бях от раждането (секцио със спинална упойка). Виж линка на инкс, наистина много полезни мнения има.
Ако трябва да съм много честна обаче, сега бих родила в Тина Киркова. Имам една съседка раждала там, всичко обновили, и използват най-новите и модерни стандарти за бебета. Не им дават вода или АМ. А оставят майката да кърми.

Ами те също оставят майката да кърми - добавката я дават само ако ти решиш да я даваш, или не искаш да кърмиш нощем например. Не те задължават да я даваш на детето.

# 8
  • Мнения: 56
Аз раждах април месец тази година във Вита и като цяло останах доволна.Имам леки забележки обаче  Naughty.Ако бремеността е лека и не се очакват неприятни изненади при раждането става(въпреки че нищо не може да се предвиди Confused).Иначе по- добре в Токуда ако държиш да е в частна болница.(там имат всичко )Леко раждане от мен. Peace

# 9
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз раждах април месец тази година във Вита и като цяло останах доволна.Имам леки забележки обаче  Naughty.Ако бремеността е лека и не се очакват неприятни изненади при раждането става(въпреки че нищо не може да се предвиди Confused).Иначе по- добре в Токуда ако държиш да е в частна болница.(там имат всичко )Леко раждане от мен. Peace

Не съм съгласна, защото аз бях с доста проблеми. Просто ги наблюдаваха тези проблеми още от самото начало, и взеха всички предпазни мерки в случай на усложнения. Слава Богу, свършиха си перфектно работата и не се стигна до усложнения.

# 10
  • Мнения: 56
Рися,
Моите забележки са ,че по време на процеса на раждане анестезиолога така и не дойде.Просто си решиха ,че е събота и май при мен няма да има проблем и не го притесниха #2gunfireА ако беше станало нещо??? Това сериозно ли ти звучи?(имам впредвид че когато няма анестезиолог на смяна е кофти)Иначе всичко друго беше ок.Просто е по- малка болница и има някои друг компромис по някои път,за разлика от Токуда например или някоя друга държавна болница).

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 12:22 от efka78

# 11
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ефка, не мога да коментирам твоя случай, защото не съм била там, а съм се убедила, че истината винаги има поне две страни  Peace Затова коментирам само моя - прекрасно следене на бременността, прекрасно извършено секцио в комбинация с вадене на гаден миомен възел с много крачета, отлично отношение към мен и бебето от целия екип на болницата (в единайсет вечерта викаха кардиолог от къщи, защото бях вдигнала жестоко кръвно... което малко се разминава с твоята липса на анестезиолог) ...

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И аз съм на мнение, че от "Вита" определено има още какво да се желае  Peace

# 13
  • пак там
  • Мнения: 2 885
И аз съм на мнение, че от "Вита" определено има още какво да се желае  Peace



Особено и ако дадеш някакви аргументи... Peace

# 14
  • Мнения: 56
Аз също останах доволна от отношението и самото раждане в болницата.Но няколко месеца след раждането почнах да се замислям, как така си позволиха да ме оставят без анестезиолог ooooh!Действително аз почти до края не исках упойка и с право,но нали все пак в екипа трябва да има анестезиолог в случай на необходимост?Иначе докторката ми е супер и като отношение и като опит.И до ден днешен си ходя там и водя и другото ми дете на преглед ,при педито де и съм доволна.Нооооо има още какво  да се желае от болницата.

Общи условия

Активация на акаунт