Знаете ли нещо за абдоминалната бременност?

  • 1 318
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Плашат ме с диагноза абдоминална бременност, затова търся всякаква информация по въпроса. Засега не съм намерила нищо.

Да уточня, че това е бременност, при която плодът се развива в коремната кухина извън матката и маточните тръби.

Ще съм ви много благодарна за всякакви сведения.

# 1
  • Мнения: 7 640
това е абсолютна казуистика! Ако наистина имат такива съмнения, трябва да те консултират с поне 3-ма професори. Не се плаши, а иди на друг лекар Simple Smile

# 2
  • Мнения: 296
Знам, че при наблюдение и добри специалисти може да бъде роден жив плод при такава "коремна" бременност. Какво значи плашат те? Плодът или е в матката, или не, в коя седмица си?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Плашат ме, защото виждат нещо отвън на левия яйчник, ама не знаят какво е, и защото виждат бистра течност в коремната ми кухина, та решиха, че може да е това. Това, което виждат на яйчника, би отговаряло на 8-9 седмица  newsm78
Потвърждение няма, утре ще търся друг консулт. Затова питам някой да ме осветли. Четох в английски сайтове, че имало случаи на живородени деца, но те са единици по света. В повечето случаи това било много рисково състояние и се препоръчва операция с цел премахване на плода.

# 4
  • Мнения: 296
Олелее, стискам палци да не е това, което виждат. А , в матката няма никой така ли? Задължително още един добър консулт, това е опасно и трябва да действаш бързо. Стискам ти палци, бъди силна Praynig

# 5
  • Мнения: 7 640
абе то описани случаи-всякакви, извънматочните бременности са неуспешни.
Ти имаш ли положителен тест за бременност и в какъв срок се изчисляваш?
Ако виждат нещо, отговарящо на 9г.с., трябва да има и сърдечна дейност. Ако няма-едва ли е плод. Може да е киста примерно.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Първият ми положителен тест беше на 10 август. Ходих всяка седмица на преглед, защото не виждаха бременност никъде, а тестовете все така положителни и имах 3 пъти леко зацапване.
Общо взето имам усещането, че ме гледат като опитно зайче, защото такова нещо "не били виждали в практиката си" и сега се чудят откъде да я започнат  Shocked

# 7
  • Мнения: 7 640
а кога ти беше последната менструация и в АГ болница ли те гледаха?

# 8
  • Мнения: 4 212
Светли,
писах ти в 'проблемно забременяване' в седми4ната тема, видях първо, 4е там си писала. Ако мога с още нещо да помогна, само кажи.  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 68
Здравей Svetli,
    
аз не бях чувала за такава бременност до сега. На мен не ми звучи много добре. Порових се в нета и това е  което открих за такава бременност. Статията е на английски. Ако това е проблем - мога да ти преведа малко инфо от там.

http://www.thefetus.net/page.php?id=1032

Стискам палци да се изясни положението ти скоро, за да се вземат необходимите мерки.

Общи условия

Активация на акаунт