Хистероскопия и миоматозен възел

  • 10 878
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте, момичета!За първи път пиша тук. Няма да се впускам във всички подробност, но искам да споделя с вас това, което все ми е в мисълта от 3-4 дена. С приятеля ми от 3 години опитваме за бебе. Аз съм на 39, а той на 43. Искам да кажа, че за нас времето лети много бързо. Направихме си преди няколко месеца другите изследвания за стерилитет. Остана ми само цветната снимка да направя. Само ще кажа, че обиколихне доста места. Най-накрая мисля , че попаднах на добър специалист по стеритет. Той ме прегледа и заключението му беше, че миоматозния възел, който се намира в матката ми е причината за това да не забременявам, защото е в средата на кухината. Само ще добавя, че този възел ми го откриха отдавна, но никой не ми обясни какво може да ми причини. Лекарят ми направи и цветната снимка и резултата от нея ме притесни още повече - тръбите ми се оказаха също с проблем...Дясната запушена, а лявата проходима частично. Сега ме праща на хистероскопия в София, за да се прецени по-добре има ли деформация на кухината и каква е и дали ако се отстрани възела тя ще може да се използва за инвитро...Образуванието не е голямо - около 2 см. Има ли някое момиче с моя проблем, което се е подлагало на тази операция...И изобщо ако някой може да сподели нещо с мен по въпроса, ще бъда много благодарна...
И още един въпрос - предстои ми и биопсия. Как преминава тази манипулация?

# 1
  • Мнения: 141
Хистероскопията ще даде най-точното състояния на вътрешността на матката.Прави се през влагалището, не те режат.Най -вероятно ще е оперативна хистероскопия и ще ти отстранят възела, който може да попречи при евентуално инвитро.Биопсията може да ти я направят заедно с хистерото/взема се парченце от ендометриума за изследване/, а може и след това, не е толкова страшно.Хистероскопията се прави с упойка -може пълна, може и спинална.Зависи от това как се чувстваш след нея и къде ще ти я правят, си тръгваш или същия ден, или на следващия.Успех, няма нищо страшно.

# 2
  • Мнения: 118
Искам да те питам за м. възел. Със сигурност ли ти пречи? Аз  също съм в кухината-3/4 см, но ми казват че не е проблем и не искат да го пипат. Нямам никакви оплаквания, но все още не бебеправим,но ще почваме. Имам едно дете, забременях веднага и даже преносих. Но родих със секцио заради възела, защото беше станал доста голям. Оф, ако трябва пак да ме режат!

# 3
  • Мнения: 46
Много зависи от месторазположението на възела. Моят е на входа на матката. Така поне се вижда на снимката. Все едно, че искаш да си вкараш колата в гаража, но в средата му има шкаф и ти не можеш да я паркираш там. Даже и да искат да ми поставят ембрион няма как да се задържи. Поне така ми  обясниха. Но наистина  ще стане най- ясно след хистероскопията предполагам. Мисля си, ако има възможност да се използва кухината на матката, дали може да се направи и отпушване на тръбите и да се пробва по естествен път или инвитрото ще е най-удачния вариант...изведнъж се появиха токова много въпроси...

Благодаря, за написаното, момичета!

# 4
  • Мнения: 118
Оф, то и моят възел е долу низко вляво. Но като забременях казаха, че имплантирането било далеч и нямало да пречи. Имах зацапване няколко пъти, но не знам дали има връзка с миомата. Бременността ми беше лека, даже чаках да нормална раждане, но бебока така и не слезе и не се обърна-беше диагонално. Като ме отвориха видяха колко е пораснала миомата и че тя е пречила.
Желая ти успех и скоро да гушкаш бебче/та!

# 5
  • Мнения: 46
Благодаря ти за пожеланието! Дано да е успешно всичко, че като знам как приятеля ми се радва на децата на другите, а ние си нямаме все още,направо ми се къса душата...При теб тръбите са проходими, затова се е получило оплождане, докато при мен те са запушени... Sad
Другата седмица ми предстои биопсия на раничката на шийката. Дано там всичко е наред Praynig...Иначе цитонамазката ми е добра - втора b група. Но докторът каза,че на вид го ппритеснява, затова ми препоръча биопсия. Това е много стара раничка, която се мъчиха да лекуват с мазане преди време, но после пак се появи...
Според някоя от вас - ако цитонамазката е добра, възможно ли е биопсията да покаже лоши резултати? Sad

# 6
  • Мнения: 118
И това чудо го имах. Направиха ми биопсия  в МД и имам папилома вирус. Гориха ми раничката в онкологията-2006 г. Правя си контролна цитонамазка всяка година и засега вс. е наред. Лекувай раничката, че после има пазене май 3 цикъла. Аз изчаках 6.

# 7
  • Мнения: 46
Моята не е горена, защото не  съм раждала. Мазаха я с ваготил.пооправи се за известно време, но после пак се появи. Сега я мазаха със Солкоджин 2 пъти и ми препоръчаха тази биопсия, която мисля да не отлагам...

# 8
  • Мнения: 1 951
На мен също ми е отстранявама миома с хистероскопия. Самата операция не е тежка, нямах никакви оплаквания след това. Дали пречи на zабременявано zависи много от конкретния случай, раzположение, големина и т.н. Можеш да потърсиш и второ мнение. Успех!

# 9
  • Мнения: 46
Благодаря за подкрепата,Марински! Всъщност това е второто мнение реално, защото преди Нова година ходих на друго място и думите на лекаря бяха, че това образувание върши работа все едно, че имам спирала. Разликата беше, че първият ми каза, че е в дясно леко, а сега - че е почти в средата. На снимката си личи, че е малко встрани все пак. Положението допълнително е поосложнено от запушената дясна и полу- пропускливата лява. Между другото пращат ме при д-р Стаменов. На някого правили ли са му там тази операция и колко му е струвала?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Между другото пращат ме при д-р Стаменов. На някого правили ли са му там тази операция и колко му е струвала?
Попадаш в много добри ръце, пожелавам ти успех  Hug. Оперативната хистероскопия в клиниката на д-р Стаменов е 600 лв.

# 11
  • Мнения: 46
Благодаря за окуражителните думи! Досега никога не са ми правили каквато и да е операция и това си е малко или много стресиращо за мен. Настройвам се положително за това, което ми предстои.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Не се притеснявай, това е една рутинна манипулация за лекарите. Продължава около 30 мин. под пълна упойка. И след няколко часов престой в клиниката си отиваш вкъщи.

# 13
  • Мнения: 820
Здравей kikidiki,
Иска ми се да те успокоя и да ти вдъхна оптимизъм.  Hug
Ние също имахме проблем със забременяването и напредващите години. През 2007 г. правих хистероскопия в клиника Надежда за премахване на 2 миомни възела (предполагаема причина за не забременяването). От цветната снимка диагнозата беше една проходима тръба и една с частична проходимост. Операцията мина много леко, възстанових се бързо и най-важното 3 месеца по-късно вече бях бременна.

В клиниката са добри специалисти, желая ти успех!

Относно биопсията не е болезнена - чувството е като от леко щипване, по-притеснително е докато излезе резултата. На мен ми гориха раничка без да съм раждала и по-късно нямах проблем с бременността.

# 14
  • Мнения: 4 589
kikidiki аз кървях доста по време на бременността си и след диагностична хистероскопия д-р Стаменов установи, че е от един миомен възел. Викнаха ме на оперативна хистероскопия, само че доки не можа да дойде и ме оперира д-р Персенска.
Операцията е с пълна упойка и не трае повече от 30-40 мин., после те свалят в една стая и си лежиш няколко часа.

При мен за съжаление не ми биха инжекция за кръвоспиране и започна ужасно кръвотечение. На сутринта имах работа в Токуда и припаднах в коридора. Приеха ме по спешност с кръвозагуба и лежах 2 дни на системи. Обадих се на д-р Персенска, като ми каза да отида в клиниката, казах, че вече съм в болница. Та това е от моя опит. Оказа се, че имам вътрематонча ендометриоза, бях 3 месеца на Лукрин.

Така че, не се притеснявай, всичко ще мине бързо и надявам се безпроблемно.

Общи условия

Активация на акаунт