И пак за Рийдърс дайджест

  • 5 230
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Момичета, преди време явно съм попълнила нещо в Интернет, но наистина нищо не си спомням и след това получих "подарък" една книга "30 минути за здраво сърце" или нещо подобно. Взех си подаръка от пощата и много внимателно огледах дали трябва да се плаща нещо.Но не всичко уж беше безплатно. И сега започнаха да ме търсят с писма и по телефона да платя 43 лв. за скапаната книга. Не знам къде съм сбъркала и как изобщо съм допуснала да поръчам подобна глупост.Моля ви ако някой е имал подобен проблем нека сподели.Мисля да им се обадя и да им обясня но едва ли ще разберат. Мисля че книгата още е здрава и с удоволствие мога да им я върна.

# 1
  • Мнения: 2 237
Не се захващайте с тези, съвет от личен опит  Peace Ужасно са нагли.Майка ми я подлудиха от писма, томболи, книги и т.н. И тя така, нали не разбира, натиснала нещо някъде и ела да видиш.....Бяха и намерили  лични данни, дето по принцип ги няма навсякъде  Thinking  Например телефона на баба ми на село.Звъняли там, ама тя нали глуха, бързо се отказали.После пратили на баба на адреса пак някакви писма с томболи.Е къде пък намериха на баба адреса !
Майка ми я побъркаха я.Няколко пъти им писа да спрат да я тормозят, или ако не нея, то поне да не пишат на баба .Е не спряха, но пък тя започна да къса писмата им без дори да ги чете.А колко пари издава милата за тъпи книги, не е истина  ooooh!

# 2
  • Мнения: 5 370
Не се връзвай на подобни глупости, на това му се казва "vente forcee", нещо като " насилствена продажба". Кажи им, че си готова да върнеш книгата в опрятен вид и че не желаеш повече да имаш нищо общо.
Аз така бих постъпила.
A какъв скандал бих вдигнала, не е истина. Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 4 785
Оф и аз така започнах да получавам писма - досега само писма без "подаръци на стойност...". Явно съм цъкала в нета (няма къде другаде да е - пък и си спомням стоеше банер точно в сайта на бг-мама, помежду другото), ама слагах отметки, че не искам да се обвързвам - викам си е така, щом е аванта за 5 мин. - голяма аванта, накъсаха ме от глупости по пощата....

# 4
  • Мнения: 571
Аз преди време поръчах за дъщеря ми едни карти от друго издателство. Трябваше да бъдат 36бр., а всъщност получихме 12. Цената, която трябваше да платя беше около 10лв. Ядосах се- уж поръчвам 36 за 10 лв , а получавам 12 пак за тези пари. Пликът с 12-те карти беше оставен в пощенската ни кутия от където всеки може да го измъкне- пратката не е доставена срещу подпис, а на мен само това ми трябваше . Едно на ръка че в брошурата от която разбрахме за тях никъде не пише, че общата бройка е далеч по-голяма и става въпрос за цяла колекция, която щеше да ми излезе над 150лв. След поредното писмо, с което ме "канеха" да си платя 10-те лева, намерих телефон на издателството, обадих се и им обясних, че нищо не съм получавала от тях, и да не очакват да им плащам нещо, което не съм получила. Попитаха ме дали искам да ги получавам, но аз казах че вече съм се отказала и така приключи всичко.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 57
От Рийдърс имам закупена само една книга и то преди 2 години. Периодично ми изпращаха писма, но не съм купувала нищо друго. Преди един месец получих едно предупредително писмо, в което ми съобщаваха, че трябва да си платя за полученото newsm78 или ще ме съдят Shocked... Нито бях поръчвала, нито пък съм получавала нещо, егати наглите хора! ММ им се обади и им вдигна скандал, а те казали, че е станала грешка някаква. Пфуу..., не искам да ги чувам вече! Close

# 6
  • Мнения: 2
Аз преди време също участвах в някаква томбола,уж без обвързване с покупка,и като почнаха да ми пращат едни писма,едни пликове "Строго секретно" и как между незнам си колко човека съм била единствената избрана Winkда спечеля,ама само ако си купя книга,познайте къде отиде всичко-в кошчето за боклук.

# 7
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Аз преди време също участвах в някаква томбола,уж без обвързване с покупка,и като почнаха да ми пращат едни писма,едни пликове "Строго секретно" и как между незнам си колко човека съм била единствената избрана Winkда спечеля,ама само ако си купя книга,познайте къде отиде всичко-в кошчето за боклук.

Не е вярно, аз бях единствената избрана.  Crossing Arms
Що хартишляк ми бяха пратили за попълване. Жалко за дърветата, и аз напълних коша!  Laughing

# 8
  • Мнения: 571
Купих си първата книга, защото исках самата книга , но след това те ми пълнеха пощенската кутия с техните писма за томболи и ..., които аз изхвърлях без да отварям, но в един момент и това ми писна и им написах един много любезем e-mail че много харесвам книгите им и ако искам да си купя книга знам как да го направя, но ги моля да изтрият моите данни от базата им с данни и да не ми пращат повече писма. Отговориха ми че ще изпълнят молбата ми , но до два месеца може и да получа някакви материали, защото били отпечатани, за което се извиняваха предварително. Изпълниха си обещанието. Може би вече около година не съм получавала нищо и съм доволна.

# 9
  • Мнения: X
Явно не четете писмата като хората и те на това пък се и надяват. Винаги си пишат, че книгата се плаща и колко струва. Книгите ги пращат, чак след като им го потвърдиш с плика с "ДА". Ей ги на, днес са ми изпратили две писма, че мога да спечеля, едното с името ми, другото до живущия на моя адрес. Явно много искат да ми дадат 90 хилки. Mr. Green

# 10
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078

A какъв скандал бих вдигнала, не е истина. Twisted Evil
Е за какво скандал? newsm78 Какво са виновни, че си поръчала книгата /проблемът с невнимателното четене не е техен /, отишла си да я вземеш от пощата и не щеш да си я платиш?
И от "Бард" да поръчаш, пак ще си искат парите Wink

# 11
  • Мнения: 231
Абе ужас са тези от Рийдърс и мен все с едни строго секретни писма ме засипват и искат хората 90 000 лева да ми преведът по сметката- аз  не искам и така всеки месец Mr. Green

иначе,някъде м/у чаршафите които са изписани пише,че ако отговориш с Да-еди какво и колко пари,ако отговориш с Не-пак пари- аз като малоумна съм им чела глупостите по 5 пъти,че така са завъртяни - ай недогледаш и ще ти олекне джоба ooooh!

# 12
  • Мнения: 46 508
... проблемът с невнимателното четене не е техен ...

Проблемът е в подвеждащите обяснения, както едно време беше с импулсните телефони за игрите, сега вече има и цени, и всичко.
Подвеждането е наказуемо, само трябва да си търсим правата.

# 13
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078

Подвеждането е наказуемо, само трябва да си търсим правата.
Добре де, те не лъжат /ако натиснеш "Да", поръчваш, пише го/, не крият информация /пише колко струва книгата или колко ще ти струва на н-на брой вноски/. Та с какво подвеждат реално /напълно изключваме субективния фактор на забързаното ежедневие, на който те разчитат/? За какво могат да бъдат наказани? За това, че един на сто не е разбрал за какво иде реч? Наистина ли за това можеш да бъдеш осъден? Винаги съм си мислела /и разчитала/, че съдът е обективен...
Питам, защото не съм много наясно.

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, подвеждат и това е живата истина. И аз съм им чела нещата. Толкова засукано и неясно са написани, че за мен граничи с измама. Ако човек не се сети да се обади по телефона и да пита и разпитва като агент като нищо ще се върже. Не съм предполагала, че издателство може да играе толкова мръсно.

Общи условия

Активация на акаунт