Повръщане на фонтан - какво означава,моля за съвет

  • 3 847
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Здравейте,
Тази сутрин 20 дневната ми дъщеричка повърна на фонтан-кърмих я между 7 и 8,заспа неспокойно до 9.30,след което пак й дадох да цока и после адаптирано мляко,от което изпи 30мл и повъна на фонтан. За пръв път се случва и съм много притеснена. Да й давам ли пак да яде,или да я оставя така,щото мнпго плаче.Май не й стига кърмата и затова дохранвам.
Мерси предварително на всички и лек ден

# 1
Здравей, моето дете също повръщаше така като фонтан след хранене, когато му идваше в повече. Но ти сигурна ли си, че на твоето дете не му стига кърмата, за да го дохранваш? Предлагам ти първо да се консултираш с педиатъра си.
В моя случй кърмата ми беше не достатъчно хранителна и преминахме изцяло на изкуствено хранене, но това го определиха лекарите.
Е, решението е твое.

# 2
  • Мнения: 9 436
Моята дъщеря е на 5 месеца и до ден днешен,след като си изпие млякото ,повръща.
Консултирала съм се с лекари и те казват,че е съвсем нормално това повръщане,и че с течение на времето ще отшуми.

Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 14:01 от Кристал

# 3
  • Мнения: 2 521
Моите и двете повръщаха доста до 3-4 месец.Някои деца повръщат,някои-не.Аз те съветвам да наблюдаваш и акото и температурата.Летните вируси също протичат с повръщане.Забележиш ли нещо нередно-на лекар.
Друг вариант е да му е дошло много млякото и затова е повърнало бебчето.Може би спи неспокойно заради коликите(на тази възраст може да има)а не от глад.
А за недостига на кърмата изобщо както чета не си сигурна дали съществува WinkАко продължаваш да я дохранваш така-за всеки случай обаче,много скоро недостига може да стане факт.Кърмата ще си я увеличиш само ако не дохранваш и слагаш по-често на гърда.
За плача ако е колики-капки.Заведи я на лекарката да и предпише и да я прегледа.

# 4
  • Мнения: 1 479
Абе хора, не я шашкайте младата майка! Има разлика между повръщане и ВРЪЩАНЕ на млякото, което е нормално при пове4ето децадо 6 м, 4е и нагоре!
Има статии за рефлукса в библиотеката, потърси и ще разбереш, 4е е нормално...+ това ти казваш, 4е се е слу4ило веднъж! Калоян връщаше 1/2 от млякото всеки път след кърмене, независимо дали се беше оригнал и т.н. докато не въведохме твърда храна...(6 м)
Ето и малко съвети от мен:

 - Оригвай хубаво детето след кърмене!
 - Спри с дохранването и слагай детето на гърда всеки път, когато пла4е (освен, ако не искаш да отбиваш скоро)...кърменето не е само хранене, то е на4ин на живот за новороденото, така е пла4ът може да се дължи на хиляди други неща освен глад, които ти с времето ще запо4неш да разпознаваш
 - Може млякото ти да те4е доста силно в на4алото (ти би трябвало да г оусещаш по бодежите в гърдите, когато се отприщва струята)
 - все пак попитай и ЛЛ, ако имаш доверие

Поздрави и успех!

# 5
  • Мнения: 4 433
Александър само един път е връщал така на фонтан,докато го кърмех и дохранвах с АМ.

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако се е случило само веднъж, то не е притеснително и най-вероятно е защото с дохранването на детето му е дошло в повече.
Всички бебета повръщат.
Ако петното повърнато мляко е по-малко от размера на човешка длан, не е притеснително.
Ако не е редовно, също не е притеснително.
Ако наддава добре, пак не бива да се тревожиш.

Повръщането се случва, защото бебетата ядат течна храна, хранопроводът им е къс и незрял, и лежат през всичкото време.
Ако ти изпиеш почти литър мляко (което значи да запълниш обема на стомаха си, защотото бебетата пият мляко точно в такова количество) и после веднага легнеш хоризонтално, ще разбереш какво се има предвид.

За рефлукс се говори ако се повръща почти след всяко ядене, ако фонтанът е видим - моят син изстрелваше струя мляко над 50-60 см настрани, ако не наддава....
Засега по-добре не дохранвай с АМ, а кърми. Дори да си мислиш, че нямаш мляко, бебето все ще изцока нещо, с кърма няма да се натъпче така (шишето пуска повече) и по-добре да яде малко и начесто, отколкото да се натъпче и да повръща.

# 7
  • Мнения: 83
моята бебка повръщаше след храна и докито каза фризовом.всичко беше добре но много акаше 5-6 пъти на ден.от 3 дена сме на милумил и не връща ще видим как ще е smile3504

# 8
  • Мнения: 318
Много ви благодаря за отговорите и съветите Simple Smile
От вчера насам не съм давала никакво мляко,само на кърма сме и памперса е пълен след всяко хранене. Не искам да я отбивам,а напротив искам да кърмя колкото може повече.Кърма мисля че имам,защото след 3-4 часова пауза гърдите ми се препълват и започват да текат.Проблема беше,че досега нямах тези часове за "презареждане",беба само плачеше и за мен това е знак,че е гладна и хайде пак на гърдата. И така с часове...Но снощи заспа дълбоко и в рамките на два часа изцедих за облекчение веднъж 30мл,а втория път 50мл,които не съм додавала след това. А днес за пръв път бебето ми спа следобяд над три часа,сега пак я накърмих и е спокойна. Може би това с фонтана се дължеше на преяждане на горкото дете. Все още не съм се научила да разпознавам сигналите й,но силно вярвам,че с времето взаимно ще се нагодим една към друга.
Отново ви благодаря за мненията и съветите  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 174
....Кърма мисля че имам,защото след 3-4 часова пауза гърдите ми се препълват и започват да текат.Проблема беше,че досега нямах тези часове за "презареждане",беба само плачеше и за мен това е знак,че е гладна и хайде пак на гърдата. И така с часове...

Радвам се, че всичко вече е наред, искам само да те поправя относно подчертания израз, всъщност часовете за презареждане не са тези 3-4 часови паузи, а интензивното сукане, за което пишеш по горе и което ти смяташ за проблем. Точно това почти нон стоп сукане е предизвикало необходимото на бебето увеличение на кърмата и след като то си е нагласило лактацията спаред нуждите, се е върнало на нормалния си ритъм от 3-4 часови паузи. Пиша това не за да те критикувам, не ме разбирай погрешно  Wink, а за да не се притесняваш от тук нататък ако това се повтори. Просто ще знаеш, че бебчо "работи" по увеличаване на кърмата и от теб се иска само да изтърпиш ден два това често и продължително сукане докато нещата преминат. Това се нарича "криза на растежа" или "лактационна криза" ако искаш може да четеш в библиотеката, там има много писано по въпроса  Peace

chefffa няма такова нещо като "нехранителна" кърма  Peace

# 10
  • Мнения: 5 996
Ако се е случило веднъж не се притеснявай,моя син връщасе на фонтан на около 4 месеца след като минахме на адаптирано,педиатъра ми обясни ,че ако връща малко от изпитото не е проблем,но ако е с размера на една средно голяма длан,е проблем,и започнахме диета.

Общи условия

Активация на акаунт