Бебето ми не иска да суче, помогнете с идеи

  • 1 327
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте!
Бебе Мими е на 50 дни. Проблемът ни започна преди седмица когато драстично ми намаля кърмата. Два дни се мъчихме,плачехме,аз твърдо настоявах да стои на гърдата.Пих чай,храних се,държах често на гърда,даже май натоварихме коремчето, но проблема се реши. Точно когато я мъчех през час да суче,тя ревеше и се дърпаше истерично и плачеше. Продължаваме 3 ден така. Храни се 2-3 минути и започва да се дърпа и да не иска гърда. Дори преди малко само я наведох и тя започна да плаче.  Сменях гърдата,ефект нулев. Колики все още имаме,но не е само от тях защото когато предложа изцедена кърма пие,понякога със зор,но пие. Подозирам че шишето е по-лесния вариант,допреди това обаче с шише нямахме този проблем. Не знам дали ако продължи да не иска гърда а само се цедя,няма да ми спре кърмата. Посъветвайте ме!

# 1
  • Мнения: 3 869
Може да е стачка. Имали сме такъв период, нарочно цедях в шише, за да видя дали и от шишето ще пие - не! 20 до 40 гр и това беше макс. Помогнаха кърменето в слинг и на тъмно, както и нощем многократно. И лактационна криза имах с драстично намаляване на кърмата в следствие на стрес - тогава 2-3 дни си останах вкъщи с бебето през час върху мен и нещата се оправиха.

# 2
  • Мнения: 2 837
Здравей! Честито бебе Мими! Поздравления за решението да кърмиш своето бебе! Много добре си се ориентирала, че по-честото сукане води до по-голямо производство на кърма. Казваш, че проблемът с производството на кърма се е решил. Сега как усещаш гърдите си - празни или пълни? Каква е струята, която потича? Ако е много силна, възможно е бебчето да се дави и това да го отказва...
Бих искала да те попитам какви бяха усещанията ти за празнота на гърдите преди седмица. Бебето започна ли да се държи по-странно, преди ти да почнеш да кърмиш по-често? А как наддавахте преди това? Колко мокри и наакани памперси имате за денонощие?
Искам да те успокоя, че коремчето не може да се претовари с кърма, тъй като няма как да насилим бебето да яде повече от необходимото - за разлика от шишето, което можем да изсипем в гърлото, сукането изисква усилие, което просто бебето при нежелание няма да положи.
Казваш, че имате проблем с шишето. Какъв е той?
Тъй като по някаква причина бебе Мими не иска да стои на гърдата дълго, можеш да пробваш да легнете на леглото, като ти си гола до кръста, а детенце е по памперс и чрез контакта кожа-до-кожа да изчакаш тя сама да поиска да засуче. Така дори струята да е по-силна, ще може да бъде контролирана от бебето. Добри са съветите, дадени преди мен, за кърмене на тихо, тъмно, спокойно място, както и нощем, в просъницата на бебето.
Би ли могла да кажеш колко кърмения имате в момента денонощно и кога детето е най-раздразнено и нежелаещо да суче? В зависимост от ситуацията биха могли да се измислят различни варианти. Може би ти вече си открила някои от тях.  Hug

# 3
  • Мнения: 36
при нас помага кърменето когато е вече изморена и й се спи,тогава засуква да се приспи и си дръпва доста повече от колкото като е в будно състояние.Някъде от двумесечна и моята бебка рядко стои по повече от пет минутки.

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На мен също ми прилича на кърмаческа стачка. Бъди упорита и не предлагай шише, защото така по-трудно ще иска да засуква от гърда.
ПРедлагам ти да смениш позата на кърмене, както и да предлагаш редовно гърда.

Общи условия

Активация на акаунт