Какво мислите за името Константин-Кирил?

  • 2 497
  • 31
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 3 549
            Здравейте всички,

С мъжа ми си бяхме направили списък на имена - за момиче и момче.
Имената на родителите ни са са: Кирил, Радка (неговите) Рангел и Кръстина (моите).
Бяхме решили да ползваме само първа буква и така внучето да има общо с името на двама от тях, но преди дни дни мъжа ми каза, че иска да кръстим детето Кирил. За такъв вариант обаче не съм мислила, не защото името не ми харесва, по-скоро не ми допадат съкратените му форми: Кирчо, Кире, Киро...
И така стигнахме до Константин-Кирил. Мъжът ми вече е влюбен в това име. На мен също ми допада, но споделих с две приятелки и те ме погледнаха доста учудено. Едната ме попита "Как детето ще си пише името по контролните?"
Имате ли познати с две първи имена? Как ги ползват, имат ли проблеми с това?

Благодаря за всички мнения!

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ще си го пише "Константин-Кирил", какво му има? Има много хора с две имена. Ако си го харесвате, кръстете си детето така, нито е някакво супер странни, нито нищо. И е по хубаво от само Кирил.

# 2
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 381
Комбинацията не е лоша,но после ще е трудно образуването на бащино име на неговите деца.И между другото при юнките има момченце с това име,но то е родено в чужбина.

# 3
  • Мнения: 517
Асоциирам го с Константин Кирил Философ. Ако искас двоино име го в3еми, а иначе и двете имена сами по себе си са хубави.

# 4
  • Мнения: 251
Ами нещо  newsm78не ми звучи добре...Защо трябва да е с двойно име детето, а и Константин е доста далече от името на майка ти (и моята се казва така Simple Smile)Само Кирил не е ли достатъчно  newsm78.Натрупано ми звучи името, а и веднага се прави аналогията Rolling EyesКонстантин също е хубаво  име.
Самата комбинация от Кирил и Константин ми звучи прекрасно за близнаци Peace

# 5
  • Мнения: 4 555
Понеже има една прекалено популярна личност в българската история с това име, малко се губи идеята на лично име. Повече прилича на прякор. Не самото име, а идеята да кръстиш детето си на историчека личност, единствена по рода си с такова име.
Иначе името звучи добре. Това, че е двойно не е никакъв проблем, пълно е с двойни имена.

# 6
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Харесва ми, определено! Именно тази комбинация Константин-Кирил. Поотделно имената не ми харесват. Аз лично не съм фен на двойните имена, смятам, че обременяват допълнително детето на кармично и духовно ниво. Но ако теб това не те притеснява, проблем не виждам!
Имам доста познати с двойни имена и те си ги харесват много и не ги съкращават за улеснение. Обикновено гордо се представят с двете.  Mr. Green Аз много им се кефя! Просто не бих си кръстила детето с двойно име.

# 7
  • Мнения: 175
Звучи ми добре,но само не знам как ще се обръщате към него.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 549
Имено комбинацията от двете ми харесва повече от колкото сами по себе си, особено Кирил.
Не мисля, че звучи като прякор, Константин е достатъчно тежко и сериозно име.

# 9
  • Мнения: 4 555
Не ми разбра аналогията с прякора явно, въпреки че казах, че не самото име звучи като такъв.

# 10
  • Мнения: 574
На мен лично ми харесва само името Константин Peace, Кирил не ми харесва изобщо, по комбинирани имена пък не си падам Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 4 966
На мен лично ми харесва само името Константин Peace, Кирил не ми харесва изобщо, по комбинирани имена пък не си падам Rolling Eyes
Синът ми е Константин, та съм леко пристрастна  Wink.
Комбинацията не звучи лошо, но наистина сякаш много сложно става. Иначе ако е Кирил - може да му се казва Кико или Кики или дори Коко. Peace

# 12
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
По принцип харасвам дългите имена, някои от двойните също, но тази комбинация не ме кефи грам.

# 13
  • Мнения: 3 804
По отделно -да,но като комбинация ми звучи доста тежко  Thinking

# 14
  • Мнения: 3 016
Харесват ми и двете имена, но поотделно. Фаворит ми е Константин, обаче.

Общи условия

Активация на акаунт