В тази криза се ПЛЕТЕ: бримка-дупка, вместо две /44/

  • 108 081
  • 285
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 17 591
Кати , не мога да видя за какво питаш , иска парола.

Парола ли!?
Че аз не съм регистрирана там... от основния сайт
http://www.crochettreasures.com/freepatterns/free6.htm
на free patterns е Maple Leaf Luncheon Set ...

# 106
HELP!

Девойки, заплела съм лятна шапка на една кука от памучна прежда - "Лилия". Ще ми се периферията да е твърда и да стърчи. Само с колосване няма да се получи. Искам да добавя тънка корда.
Някой има ли идея откъде да си купя? Мисля си за магазин за риболовни принадлежности. Wink

Все още нямам фотоапарат, а с камерите на наличните вкъщи ГСМ-и не се получават сносни снимки...
Довечера ще пусна шапката, дано да се види нещо.

# 107
  • София
  • Мнения: 17 591
Корда има в риболовните магазини - с различна дебелина, с различни оттенъци, избор - голям.

# 108
  • Мнения: 1 172
В "Слънчоглед" също, ако случайно ти е по-удобно. В магазини за ръчна изработка на бижута също могат да ти услужат с интересни позходящи неща Peace

# 109
Мерси! Grinning
 "Слънчоглед" ми е съвсем близо до вкъщи, ще мина довечера.
Чудя се как да вплитам кордата - по цялата периферия или 1 ред корда, 2/3 реда без корда, или пък само по ръба.
Някой плел ли е с корда да покаже как се е получило?!


# 110
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Аз съм плела, но съвсем дребни нещица, а и няма как да ги снимам сега. Според мен последните редове ги направи с кордата или пък може и цялата периферия. Бих пробвала така. Peace

# 111
doci , ако плета цялата периферия, ще ми е нужна страшно много корда.
Трябва да помисля и да не убива и драска.
Хич не обичам да разплитам, дано да се получи от раз.

# 112
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Пак зависи каква корда ще си вземеш, ама мисля че няма да убива и драска. Тя даже на моменти мойта въобще не си личеше че има. Май беше 0.25мм, но не съм сигурна. Довечера ще ти кажа със сигурност - дано не забравя, че малко  Crazy

# 113
  • Мнения: 1 172
А не ти ли харесва париферията да се огъва и пада? Това е по-модерно отколкото изпъната и колосана. Ива има такава шапка за лятото от памук, стои страхотно, довечера ако не забравя,ще я покажа - подарък й е от леля ми,която е баш майстора на плетките в наш'та къща

# 114
  • Мнения: 525
До сега четох и гледах какво сте показвали.

Фиф супер е потника и чудесно стои с полата.
Поздравления и за майка ти!Дано дъщеричката ти да наследи вашите умения.

Steisi много ми хареса топа.Каква ти е преждата?

Amelly гердана е чудесен, а чантата много свежа!

Аз в момента се чудя какво да започна, не че ми липсват идеи , а от толкова много не мога да избера.

# 115
Amelly, щерката иска да й стърчи. Вчера ми изрови няколко снимки от нета как трябва да изглежда новата й лятна шапка.
 Laughing

# 116
  • Мнения: 102
Iggiberry,виж тук и тук,може да си харесаш нещо Peace.
Има интересни неща тук.Би ли ми казала дали има схеми на всичко?Виждам само няколко.  bouquet
Мацата аз шапката ти съм я оценила още в предипната тема Laughing
Но моята прежда е съвсем "лятна".Става за нещо като лятна блуза,потник.Благодаря ти за отговора Hug

# 117
  • Мнения: 3 550
Ванче, чак ми е чудно, че ти хареса. Grinning На снимката почти не се вижда. Само може да се гадае по долната част. Преждата е "Коприна" на М и ПС-Габрово.
Додофит, чудесен избор на прежда. Не мога да `и се наситя на тази "Лилия".

# 118
Steisi, "Лилия-та" ми е подарък от плетенето на открито Simple Smile
Имах две зелени и три сини кълбета, които са поуплетени вече. Сините са доста по-твърди от зелените и плетките се различават. Ще покажа скоро.

# 119

Общи условия

Активация на акаунт