хапване на лук и чесън

  • 2 017
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Моята дъщеря има мераци да си похапва лук и чесън (незнам от кой го е наследила, нито аз нито мъжът ми ги помирисваме).... Нямам против да й давам, защото нали са много полезни според бабите  Crazy

Въпросът ми е дали могат да навредят на стомахчето в тази възраст, като са сурови и необработени?
Благодаря!

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Зависи от стомахчето Simple Smile, дори и някои възръстни не могат да ги ядат сурови.Но щом й се хапва, няма проблем, стига да са малки количествата.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз давам и лук и чесън от 11 мес, но само готвени в манджичка. Сурови не съм давала още и не мисля за сега, а и едва ли ще ги ядат сурови.

# 3
  • Мнения: 2 587
И при моята дъщеря я има тази мания напоследък.Миналата година ядеше само перцата на пресните лук и чесън,тази си налита направо на главите.Не й разрешавам да яде по много.

# 4
  • Мнения: 245
Малкия ми син яде лук без проблем, той всъщност всичко, което режа за готвене яде, с изключение на картофа. Вече знае, че суров не може, но до като го разбра, такъв рев удряше.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 777
Не давам в суров вид,чесън всъщност не съм давала въобще.Вкъщи не са на почит тези зеленчуци,и двамата с мъжа ми умираме от стомах след консумация на лук  и чесън в суров вид.

# 6
  • Мнения: 46 508
Стомахчето и да е добре сега, ако ги яде в суров вид, скоро няма да е толкова здраво.
Освен това от пера на пресен лук дъщеря ми така се задави, че сега не ще и да си помисли ...

# 7
  • Мнения: 27 524
Нека яде, това си е нужда някаква. Племенницата ми на две-три годинки ядеше по цели две глави лук без нищо странично  Shocked Обожаваше го  Crazy
Дядо ми цял живот ядеше лук с килограми дневно като ябълки...
За мен си е нужда на организма и не бих ограничавала.

Ето, от три дни синът ми го е прихванало да яде мед. Никога не е обичал, а сега сутрин и преди лягане гребе с лъжиците и лапа. Точно като по приказките и баба Меца  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Калоян също имаше период, когато беше на около годинка и малко, когато искаше да яде чесън. Давала съм му по една скилидка и си я ядеше без да проявява никакви признаци на дискомфорт заради лютото. Впоследствие се отказа - сега не яде нито чесън, нито лук сурови.

# 9
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Стига да не злоупотребява с количествата не мисля, че ще навредят.

# 10
  • Мнения: 2 960
Синът ми на годинка и половина някъде опита чесън..близваше по малко ,отхапваще още по мъничко.После явно му се"нарадва" и сега не иска да опитва.Сега ,като направя салатка и сложа лук вътре ,покрай доматките и краставичките опитва и лук.Не мисля че по мъничко може да навреди.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз за лютото много им се чудя... Има едни ментови бонбони меки, немски някакви, на мен са ми толкова люти, че сълзи ми потичат, а децата и двете умират за тях.  С такова удоволствие ги ядат...  newsm78

# 12
  • Мнения: 346
Деветмесечната ми щерка си мзема от чинията ми парчета лук от манджа и много ги обича, но на нея скоро й се услади и парче лимон без захар, който си открадна нагло.

# 13
  • Мнения: 31 161
Лука е много полезен и може да се дава. 

# 14
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
детенце умира за перца от лук, а сега като ме види да беля глави за манжда и винаги си иска Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт