Демоде ли е цокъла?

  • 25 598
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
Здравейте!
В момента баща ми поставя гранитогрес в коридора на жилището ни и остърга десет сантиметра от стената към пода ,за да постави цокъл -нещо ,което на мен ми се струва много соц-отживелица.Всъщност ,може и добре да стои ,но сякаш в новия стил жилища не съм виждала такива плочки по стените ,като в баня. Mr. Green Въпроса ми е - може ли да не се слагат такива плочки (цокъл) и с какво да се замени?

# 1
  • Мнения: 206
Може да се замени с много красив иноксов перваз или 9 см висок Белгийски в сребрист цвят. Аз лично смятам  , че е демоде затова не  си сложих в коридора. Вместо това към  гранитогрес  цвят графит със  сребрист брокат един мн. висок перваз в цвят силвър направо ми заспа. Потърси  си ПВЦ , но не от тези евтините от 5 см , а от високите- сега на пазара има много красиви. Мисля , че ще бъде добра алтернатива.

# 2
  • София
  • Мнения: 932
Аз пък си мисля , че какво значение има дали е демоде или модерно , ако стой добре дадено нещо, харесва се и се направи хубаво и качествено.
Днес е модерно ,утре не , после пак може да стане модерно и така ....
Важното е на човек да му харесва това, което прави и иска, а и хубавото е че като ти омръзне нещо винаги може да направиш промяна, каквато и да е тя и за каквото ще да се отнася.

# 3
  • София
  • Мнения: 459
На мен пък ми харесва.
И си сложих цокъл в коридора. Майстора се опита да ме разубеди, обясни ми колко хубаво ще ми го направи с ПВЦ перваз, ама мен не ме кефи. И сега си имаме цокъл от плочки и стана много готино.
Не го разбирам това с модата в обзавеждането - ако ти харесва - слагаш, ако не - слагаш каквото ти харесва. Все пак ти ще живееш там, важното е ти да се чувстваш комфортно.

# 4
  • София
  • Мнения: 863
А някой има ли идея от къде мога да си взема бял перваз от тия плоските, по-хубав? Мерси предварително  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 187
Незнам дали е демоде, но със сигурност е нещо практично.
Чистейки със стирка пода нямам притеснение за стените  Wink
Ето как е в нас:
http://klamerche.multiply.com/photos/album/114/Nov_dom#4

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 927
А някой има ли идея от къде мога да си взема бял перваз от тия плоските, по-хубав? Мерси предварително  bouquet
И аз се присъединявам към това питане. Ако някой има такива первази, нека да сподели от какъв материал са.

# 7
  • Мнения: 287
Благодаря на всички за отговорите!  bouquet
klamerche ,благодаря ти много за снимковия материал!От това имах нужда ,като стимул ,че цокъла си е нещо много хубаво! Grinning Прекрасно изглежда у вас. Flutter
Amazing_nice ,благодаря и за твоя съвет!Определено искам да ти дойда на гости. Party
А пък за упреците ,относно заглавието на темата- наистина звучи префърцунено ,но тъй като явно не съм се заглеждала по цокли- това ми се струваше абсолютна глупост и идея нямах дали стои добре или не.След като видях снимките на Кламерчето се убедих ,че цокъла не е "демоде" и нашият коридор ще бъде решен така! Simple Smile
За первази- в Бриколаж и Практикер би трябвало да има!

# 8
  • Мнения: 206
Днес ще пътувам от софия за варна и определено ще направя малко снимки за да видиш как стои. Сигурно понедлник ще мога да сложа снимки на лятното апартаментче. Така ще можеш сама да прецениш дали ти харесва или не.

# 9
  • Мнения: 5 899
Върпосът съвсем не е глупав.Вярно,че не трябва сляпо да се водим по модата,но..
Навремето имаше мода да се лепят разни орнаменти по тавана-слънца направо.Е,сега никой не го прави,където ги има още изглеждат нелепо и ми се струва,че модата няма да се върне вече. Същото е и с лятите,облицовани с плочки, мивки.Мисли ли някой,че някога ще се върне модата на лятите мивки?Едва ли.
Далеч съм от мисълта да сравнявам цокъла с горните примери,но определено в момента се избягва слагането на такъв от плочки.Слага се само в мокри помещения.А инак е практично,да.
Но ако стената е крива ,определено ще е проблем.По-добре ще е перваз.

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Абе демоде или не,важното е да се почиства лесно,аз съм на този принцип.

# 11
  • Мнения: 672
http://media.snimka.bg/2392/011038939-big.jpg

Ето снимка и от моя коридор. Като го правихме изобщо не съм се сещала, че има и друга алтернатива освен цокъла. Не ми е грозно. Виждала съм и с перваз. Всякак ми харесва.

# 12
  • Мнения: 1 422
Аз държах да е от самите плочки. От единия вид имаше фабричен, а от другия рязахме плочка на 3 и отгоре равно хоризонтално и с боядисан ръб в цвета на стената. Много ми харесва.

# 13
  • Мнения: 167
Незнам дали е демоде, но със сигурност е нещо практично.
Чистейки със стирка пода нямам притеснение за стените  Wink
Ето как е в нас:
http://klamerche.multiply.com/photos/album/114/Nov_dom#4


Според мен перваз от същия материал дава единен завършен вид. Перваза пази стената при почистване.

# 14
  • Мнения: 497
Е, то по тази логика ако днес е демоде, утре ще е модерно, ерго да си разбивам коридорите на всеки 6 месеца, защото се била сменила модата? Стига бе-такова нещо не мога да си причиня.
Прави си го както на теб ти харесва.
Сори за офтопика, но само за пример - преди 2-3 години бяха модерни обувките тип "аладинки". Ами не съм си и помислила да сложа  такива обувки на краката си, само защото било модерно в момента- само като ги погледнех просто ми ставаше лошо. 

Общи условия

Активация на акаунт