Българин или Чужденец - ако можехте пак да избирате?

  • 17 021
  • 321
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 390
Явно си уцелила. Аз като цяло имам много лошо мнение за бг мъже като съпрузи. Като приятели, за чашка, за раздумка, за услуга да, но не и като съпрузи. На мен лично манталитета им не ми понася.
Ако ви кажа 4е то4но тук съм се запознала с най/най/най ама най пекани,то4ни,работливи, вси4ко най което се сетите  българи който познавам Party Heart Eyes  единия от Копривщица  Shocked другия пловдив4анин  Wink такива нито българи, нито 4ужденци съм срещала  Wink

Така 4е тъпаци и юнаци има навсякъде, нямат нищо общо с националности, цвят на кожата и тн

Не съм съгласна българи и 4ужденци под един знаменател вси4ки  Naughty

В 4ехия имам 4уството 4е вси4ки курви по центъра са българки  Sad
джеб4ийте или бг или руски говорят  Sad
е може да са с доста тъмен цвят на кожата / но паспортите са им бг

Пълно с примери с отрицателна реклама за произхода ни  Sad

но едва ли тука има хора който да са първи приятели с гореизброените индивиди...

4ужденците същата работа / един дол дренки сме вси4ки да ви кажа  Confused

като дойдох в 4ехия, три години избягвах всякакви сънародници, поради изброените при4ини... 4ак на морето в Приморско, се срещнахме с един приятел 4ех, който каза 4е има още един приятел бг / ако искаме като се върнем ще ни запознае  Shocked
И след това въпросния младеж ни запозна с най пеканите българи който познавам  Hug Wink Grinning

Съпругът ми е 4ешко семейство живяло в бг по времето на комунизма / майката на майка му е бг, останалите са 4ехи/, там е роден, завършили сме една и съща гимназия...
Ама той е доста универсален  Grinning Heart Eyes нито 4ех нито българин  Party но и от двете има най доброто  Party Hug Heart Eyes
То4но правилният 4овек  Heart Eyes Party Hug мойта голяма любов  Heart Eyes Hug

# 31
  • Мнения: 3 880

На мен пък точно манталитета на чужденеца не ми понася...
И като почнат да делят всичко на мое и твое пощурявам.
...............
Отврат... #Crazy

Doritt, много лесно си вадиш заключения за чужденците Wink А не си ли виждала и такива в супера, които плащат всичко наведнъж, та да вземеш тях за пример?
Аз по принцип не си падам по обобщенията, просто досегашният ми житейски опит ме е научил, че хората са различни и от няколко случки не мога да си вадя заключения за всички чужденци.
Вече седма година съм омъжена за чужденец и може да те разочаровам, но никога не сме делили нищо на мое и твое (освен бельото си Wink) така че не опира  всичко до манталитета на чужденеца, а до самият човек;-), а това делене за което ти говориш се среща и в най-добрите български семейства (аз познавам 2 такива)

# 32
  • Мнения: 1 959
Ако трябва да избирам пак бих избрала моя си съпруг със всичките му плюсове и минуси.Нали знаете нащо гардже си е най-хубавото.След 7 дена правим 2 години и повярвайте ми това са най-хубавите ми години.

# 33
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Както всички са казали: зависи на какъв попаднеш. Но определено чужденците имат по-друго отношение към жените си /не казвам всички, но голяма част/. Много от тях имат голяма загриженост за семейството си, но не само материално, а и духовно. Като бащи са и по- нежни към децата си. Тази година ги гледах на плажа и веднага можеше да се види кои бащи са българи и кои чужденци. Различия в манталитета има, но това е ако сте от два различни града в България. Аз имах такава дългогодишна връзка, която си мислех, че може да стопи тези различия- и колко само се борих. Резултата беше нула и по-скоро аз щях да се отзова претопената и нещастната....

Иначе различия в религиите...Ако имаш майка като моята: ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ! Цялата ми депресия в момента се базира именно на това. Мисля, че разликата в манталитета по-лесно се приема, но разликата в религиите /ако и двамата сте вярващи/ е по-трудно.

И наистина си слушай сърцето, въпреки че понякога тоооолкова боли, от това което ти казва......

# 34
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Между впрочем това за отделните плащания има обяснение. Много хора тук го правят, защото живеят заедно нелегално. Ако е легално и двамата получават помощи, то тогава на единият ще му ги спрат / или ако единият е вдовец/вдовица- ще спрат пенсията на починалият/. Всеки месец трябва да доказват, че са харчени пари за иждръжка.....

В България също има много хора, които са на отделни сметки. Само че, там това за мен е знак за разбито семейство. И семейството ми е така, и връзката ми беше такава. На пръв поглед, нищо проблем, но накрая ти писва, че ти купуваш всичко за къщата+ че плащаш такса за апартамента, който дори не се води на твое име....И правиш друг избор...... 

# 35
  • Мнения: 1 173

На мен пък точно манталитета на чужденеца не ми понася.... Twisted Evil
И като почнат да делят всичко на мое и твое пощурявам.
...

Виж с това абсолютно не съм съгласна всичките ни сметки са общи и такава делба няма откакто сме едно домакинство. Преди това когато живеехме разделено, наистина всеки си плащаше в супера неговите покупки, но мисля че това е нормално.

Обаче я прочети в семейния форум какво става в БГ. Все повече двойки живеят заедно, но плащат отделно. И когато жените си останат вкъщи трябва да молят мъжете си за джобни едно кафе да пият. Пък и не ми трябва да чета форуми, знам как е при мои приятели. Всеки си къта парите и аз плащам разноските по колата, ти по апартамента... Не знам кога си излезнала от БГ, но тези неща много се промениха в последните години и аз като кажа на някой в БГ че нямам мои пари, а всичко ни е общо и ме гледат все едно от луната съм паднала.


Мисля, че всичко е до възпитание.
Аз от 6 години не живея в България, мъжа ми от 15, ама това с деленето и до сега ми е чуждо...

# 36
  • Мнения: 1 173
Но определено чужденците имат по-друго отношение към жените си /не казвам всички, но голяма част/. Много от тях имат голяма загриженост за семейството си, но не само материално, а и духовно. Като бащи са и по- нежни към децата си. Тази година ги гледах на плажа и веднага можеше да се види кои бащи са българи и кои чужденци.

Е тук вообще не съм съгласна.
В неделя имахме гости. Колежка на мъжа ми (бременна в 9 м) с мъжа си и детето на 1,5 г.
Те и двамата за 5 минути не се поинтересуваха какво прави детето в другата стая. Аз и мъжа ми тичахме след него да го наблюдаваме, особенно в хола, където имаме доста чупливи работи. Бащата на детето излезе само веднъж на терасата, уж да види дали има нещо на което може да се удари ама по скоро разглеждаше къде какво има....
Малкия като падна, мъжа ми го гушна да го успокоява. Майката вика ...нищо ще ти мине...
Аз бях потресена....
Да не говорим, че почна да мята ябълките от панера по пода и да си играе с тях на топчета. Реакция от страна на родителското тяло...никаква.
Е на това ако му викаш загриженост за детето......немам думи.

# 37
  • Мнения: 1 173

На мен пък точно манталитета на чужденеца не ми понася...
И като почнат да делят всичко на мое и твое пощурявам.
...............
Отврат... #Crazy

Doritt, много лесно си вадиш заключения за чужденците Wink А не си ли виждала и такива в супера, които плащат всичко наведнъж, та да вземеш тях за пример?
Аз по принцип не си падам по обобщенията, просто досегашният ми житейски опит ме е научил, че хората са различни и от няколко случки не мога да си вадя заключения за всички чужденци.
Вече седма година съм омъжена за чужденец и може да те разочаровам, но никога не сме делили нищо на мое и твое (освен бельото си Wink) така че не опира всичко до манталитета на чужденеца, а до самият човек;-), а това делене за което ти говориш се среща и в най-добрите български семейства (аз познавам 2 такива)

Съгласна съм с теб, че не може да се обобщава за всички, само защото хората, с които обащувам са такива.
Но както казахме навсякъде има такива и такива.
Но прощавай такова нещо ... като деленето никъде не съм виждала в България. Сигурно и средата ми е била такава..... 

# 38
  • Мнения: 1 215
Ох незнам вие за какви чужденци говорите, но когато се запознах с мъжа ми, цялата компания беше смесена от малко българи и много чужденци от различен произход. За какво делене говори Дорит, също незнам, като излезем някъде навън и като дойде сметката се дели на колкото хора сме там пък аз може и един сок да съм пила. Това с българи, ще ме прощавате ама не ми се случвало. Все са едни разправии накрая, кой колко ял и колко пил, тов аму била сметката, парите все не се събират, изобщо - грозна работа.
А за семейното делене- ами аз съм женена от 3 години и още му викам "Твойте пари". А няма да ви казвам как побеснява като го чуе това. Как съм можела така да деля, нали сме семейство и т.н. Ама аз нали съм си българка и имам лош опит....та все още не мога да се отпусна...
И изобщо като гледам всичките си познати от смесени бракове ( ате са доста) мъжете си гледат жените и децата като писани яйца...

# 39
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Но определено чужденците имат по-друго отношение към жените си /не казвам всички, но голяма част/. Много от тях имат голяма загриженост за семейството си, но не само материално, а и духовно. Като бащи са и по- нежни към децата си. Тази година ги гледах на плажа и веднага можеше да се види кои бащи са българи и кои чужденци.

Е тук вообще не съм съгласна.
В неделя имахме гости. Колежка на мъжа ми (бременна в 9 м) с мъжа си и детето на 1,5 г.
Те и двамата за 5 минути не се поинтересуваха какво прави детето в другата стая. Аз и мъжа ми тичахме след него да го наблюдаваме, особенно в хола, където имаме доста чупливи работи. Бащата на детето излезе само веднъж на терасата, уж да види дали има нещо на което може да се удари ама по скоро разглеждаше къде какво има....
Малкия като падна, мъжа ми го гушна да го успокоява. Майката вика ...нищо ще ти мине...
Аз бях потресена....
Да не говорим, че почна да мята ябълките от панера по пода и да си играе с тях на топчета. Реакция от страна на родителското тяло...никаква.
Е на това ако му викаш загриженост за детето......немам думи.

Не става въпрос за такава загриженост. Това е по-скоро различие в начина на възпитание на децата. И тук децата ако паднат, много малко майки и бащи ще тръгнат веднага след детето и да го питат дали се е ударило /в България 100% това правят майките/. Тук изхождат от позицията, че живота е падане и ставане и трябва от малък да се научиш да приемаш болката. Разбира се, ако детето много плаче ще го успокоят, но много често детето направо си става и все едно нищо не е било.

Аз по принцип говорих за нежността. Дано имаш възможност да видиш един до друг български баща и чужденец /не генерализирам/
и ще видиш разликата. Български бащи са винаги по-консервативни в изява на чувствата си и общуване с децата- например на чужденеца може да му се качат на главата в процес на игра, а българина ще каже: "Я по-спокойно!"

Това, коеот аз виждам тук е, че бащите тук имат голяма нежност към дъщерите си /с погалвания,целувки- дори и на голяма възраст/, а само един мой чичо винаги се е държал така с братовчедка ми....

# 40
  • Мнения: 4 244
Е тук вообще не съм съгласна.
В неделя имахме гости. Колежка на мъжа ми (бременна в 9 м) с мъжа си и детето на 1,5 г.
Те и двамата за 5 минути не се поинтересуваха какво прави детето в другата стая. Аз и мъжа ми тичахме след него да го наблюдаваме, особенно в хола, където имаме доста чупливи работи. Бащата на детето излезе само веднъж на терасата, уж да види дали има нещо на което може да се удари ама по скоро разглеждаше къде какво има....
Малкия като падна, мъжа ми го гушна да го успокоява. Майката вика ...нищо ще ти мине...
Аз бях потресена....
Да не говорим, че почна да мята ябълките от панера по пода и да си играе с тях на топчета. Реакция от страна на родителското тяло...никаква.
Е на това ако му викаш загриженост за детето......немам думи.
Doritt, не си права изобщо да си правиш заключения от тоя тип
Хайде ще си говорим на тая тема след 2 г дай Боже всичко да е наред с теб и бебето
Когато имаш вече едно и другото е на път ти си просто обръгнала към много от опасностите които могат да се изпречат на пътя на едно 1,5 г дете.
Аз самата съм оставяла така "безотговорно" децата си сами в съседната стая, когато сме на гости . Просто вече от опит знаеш какво може да се случи, какво е опасно за детето и кога да реагираш - иначе можеш да полудееш

# 41
  • Мнения: 1 173

Не става въпрос за такава загриженост. Това е по-скоро различие в начина на възпитание на децата. И тук децата ако паднат, много малко майки и бащи ще тръгнат веднага след детето и да го питат дали се е ударило /в България 100% това правят майките/. Тук изхождат от позицията, че живота е падане и ставане и трябва от малък да се научиш да приемаш болката. Разбира се, ако детето много плаче ще го успокоят, но много често детето направо си става и все едно нищо не е било.

Аз по принцип говорих за нежността. Дано имаш възможност да видиш един до друг български баща и чужденец /не генерализирам/
и ще видиш разликата. Български бащи са винаги по-консервативни в изява на чувствата си и общуване с децата- например на чужденеца може да му се качат на главата в процес на игра, а българина ще каже: "Я по-спокойно!"

Това, коеот аз виждам тук е, че бащите тук имат голяма нежност към дъщерите си /с погалвания,целувки- дори и на голяма възраст/, а само един мой чичо винаги се е държал така с братовчедка ми....

Пак казвам ... зависи в каква среда си израстнал и какво възпитание си получил.
Просто не бях съгласна с тезата, която повечето мами поддържаха, че чужденците били по-добри съпрузи и бащи....
Както вече казахме така не може да се генерализира .... пък то е ясно, че мойто гардже си е най-хубаво.
 Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 173
Е тук вообще не съм съгласна.
В неделя имахме гости. Колежка на мъжа ми (бременна в 9 м) с мъжа си и детето на 1,5 г.
Те и двамата за 5 минути не се поинтересуваха какво прави детето в другата стая. Аз и мъжа ми тичахме след него да го наблюдаваме, особенно в хола, където имаме доста чупливи работи. Бащата на детето излезе само веднъж на терасата, уж да види дали има нещо на което може да се удари ама по скоро разглеждаше къде какво има....
Малкия като падна, мъжа ми го гушна да го успокоява. Майката вика ...нищо ще ти мине...
Аз бях потресена....
Да не говорим, че почна да мята ябълките от панера по пода и да си играе с тях на топчета. Реакция от страна на родителското тяло...никаква.
Е на това ако му викаш загриженост за детето......немам думи.
Doritt, не си права изобщо да си правиш заключения от тоя тип
Хайде ще си говорим на тая тема след 2 г дай Боже всичко да е наред с теб и бебето
Когато имаш вече едно и другото е на път ти си просто обръгнала към много от опасностите които могат да се изпречат на пътя на едно 1,5 г дете.
Аз самата съм оставяла така "безотговорно" децата си сами в съседната стая, когато сме на гости . Просто вече от опит знаеш какво може да се случи, какво е опасно за детето и кога да реагираш - иначе можеш да полудееш

Може и така да е Фиди, ама не мога да си представя да си оставя детето и то на такава възраст в другата стая при това като сме на гости. Аз например се дразнех като се качи и седне на масата и почне да маже с ръцете по хубавата ми бяла покривката и да я дърпа. Но не обвинявам детето, защото то не знае какво прави, а родителите и по скоро бащата, който трябва да обърне внимание на това, а не да си хапва сладко сладко и да се прави на отнесен. Разбирам, че майката не може да търчи след него, ама къде останаха любящите бащи? Или може би му липсваха на мъжа и първите 7 години....все пак таова са елементарни работи, за които един образован човек трябва да се сети. Поне аз така мисля..

# 43
  • Мнения: 4 399
Макар че не е съвсем по темата, но да спомена че много ми харесва как се плащат сметки в ресторант по тия земи. Първия въпрос е: сметката заедно или по отделно желаете? Това само по себе си показва че хората имат правилно разбиране за парите. А при нас какво е, не се знае кой пие, кой плаща. И в общи линии или съм в ситуацията да се бия пред келнерките с някой за да си платя моя дял, или пък се чувствам мината, защото някой е преценил че трябва да плащам и неговата сметка. И двата варианта не ми допадат особено. Много по-добре е всеки да си поеме неговия дял и да няма такива изпълнения. Но разбира се тук нямам пред вид в рамките на едно семейство.

# 44
  • Мнения: 4 244


Може и така да е Фиди, ама не мога да си представя да си оставя детето и то на такава възраст в другата стая при това като сме на гости. Аз например се дразнех като се качи и седне на масата и почне да маже с ръцете по хубавата ми бяла покривката и да я дърпа. Но не обвинявам детето, защото то не знае какво прави, а родителите и по скоро бащата, който трябва да обърне внимание на това, а не да си хапва сладко сладко и да се прави на отнесен. Разбирам, че майката не може да търчи след него, ама къде останаха любящите бащи? Или може би му липсваха на мъжа и първите 7 години....все пак таова са елементарни работи, за които един образован човек трябва да се сети. Поне аз така мисля..
След първата омазана от твоето дете покривка няма да ти пука изобщо
Няма да забравя една случка - бях бременна още с малкия. Понеже мразя да гладя а на омачкана покривка не сядам, та след тежък къртовски труд, огладила всички покривки, постилам в кухнята една от тях
Мъжа ми си извадил Нутела, намазал си филия и оставил Нутелата отворена на масата (това че е за бой е отделен въпрос ама нали затова казвам че гледам 3 деца  Wink) и излязъл. Аз през това време сгъвам останалите покривки.
Щерката се качила на масата, бъркала в буркана, мазала по себе си, мазала по чистата покривка. Като я видях щях да получа удар - нали ми беше за пръв път.  #Crazy
Сега ела да ме видиш - директно свалям покривката от масата без да коментирам. Пък те нека да мажат с мазни пръстчета по нея.

И ти ще претръпнеш, просто нямаш този опит.

Общи условия

Активация на акаунт