За" петата" шарка...

  • 2 962
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Днес след 4 дни с постоянна висока температура,един куп грешни диагнози и предположения и още един куп грешни лекарства за един куп пари,най-сетне тия умни глави-педиатрите в нашия град от селски тип решиха единодушно-детето ми е болно от ПЕТАТА болест dohТова било вид шарка амааааа не съвсем  newsm78 #CrazyИначе имаме всички симптоми за шарка-избиха пъпки и темп.веднага спадна...та се чудя и се мая тая нашата шарка дали е от ПЕТИЯ вид? NaughtyЗатова ви моля ако имате опит с шарките споделете...  helpuu

# 1
  • Мнения: 2 447
Най-вероятно е...до 2-3 дни обрива трябва да отшуми...

# 2
  • Мнения: 46 492
Шеста, не пета.
Розеола се казва, лека е, без усложнения, не се притеснвай Simple Smile
Дъщеря ми я изкара на 1г. и 2м.
Ето описание: http://www.evropea.com/sixth_disease.html

# 3
  • Мнения: 2 521
Ами аз ще кажа да си заведеш детето на специалист в друг град.Надявам се че не изписват лекарства за всяка грешна диагноза Thinking

# 4
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
за такова нещо знам от майка 4е аз съм карала -шарка номер 5

# 5
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
току що разбрах 4е сина ми изкара такова нещо преди 8месеца-едно към едно  Joy

# 6
  • Мнения: 1 008
Когато през май дъщеря ми имаше
тези симптоми и аз така помислих,
но педиатърката каза,че не е
защото няма подутина зад ушите,
каквото и да значи това. newsm78

# 7
# 8
  • Мнения: 6 713
Аз доколкото четох, това е "шестата", а не "петата" шарка. Peace
Мойта щерка я изкара преди седмица - 2 дена имаше много висока Т, до 39.0 плюс зачервено гърло бяха симптомите. Бяха се появили малки пъпчици по стъпалата, но го отчете педито от жегата. После на третия ден Т падна и следобеда изби обрива - по цялото тяло, ситни пъпчици, тук-таме с връхче и вече завехнаха почти навсякъде. Не сърбят и не се чеше детето.
Води се розеола и по принцип е най-леката шарка.

# 9
  • Мнения: 79
Лелеее,те затова обичам тоя форум  bouquetмного сте бързи благодаря за изчерпателната информация!Сега обаче се сещам,че някоя от шарките беше опасна за бременните жени,сестра ми чака бебенце а като гледам инкубационния период на тая е дълъг...пишете ако знаете нещо! Confused

# 10

Общи условия

Активация на акаунт