Как се справяте със сръдните на роднини?

  • 4 105
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 430
Здравейте мили момичета. ))))

Мисля че този проблем стои почти във всяко семейство, или поне е можело да бъде създаден.
Как се справяте със сърденето от страна на роднини, които нямате възможност, или сте преценили, че няма да каните на дадено събитие за вашето дете?
Изобщо сърдят ли се баби, дядовци, лели, стринки и т.н., или го приемат съвсем нормално?
Нужно ли е винаги да присъства цялата рода на един детски празник, или той е основно за родителите и приятелчета на детето?

И какво породи темата ми - другата седмица ще кръщаваме детето на близки приятели (на които сме и кумове). В Троянският манастир, където са решили да направят кръщенето ще присъстваме само ние и техните родители, а след това ще има почерпка у тях. Снощи се виждаме да обсъдим някой неща и мъжа казва, че мъжа на сестра му (така и не мога да се оправя кой на кого какъв се пада) се разсърдил, защо не го били поканили. А той изрично е казал, че ще бъдем малко хора, защото и църквата е много мъничка.
Отделно другият месец ще правят събиране по случай рожденният ден и кръщенето, на  които ще са поканили всички, така че въпросният човек няма да е ощетен.

# 1
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 957
Има и такива който се сърдят и такива,който нямат нищо на против и ти влизат в положението.
Лично аз не им обръщам внимание,защото просто не може да се съобразявам със цялата рода до 9 коляно.

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз и мъжът ми взимаме решенията за нашето семейство и нашето дете. На който не му харесва е свободен да си се цупи колкото си пожелае  Wink

Темата не е за тук все пак  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 341
Аз и мъжът ми взимаме решенията за нашето семейство и нашето дете. На който не му харесва е свободен да си се цупи колкото си пожелае  Wink

Напълно подкрепям!
Всеки има право на мнение, нека се цупят, мен не ме интересува. Важно е да съм в мир със себе си и решението което сме взели със съпругът ми.

# 4
  • Мнения: 2 673
Мирама,
напълно те разбирам. За съжаление мъжете са доста ограничени, и не могат  да отсеят точно това, което Блонди е казала -...."нашето семейство, нашето дете" ...е различно от сестра ми, семействотто на сестра ми, брат ми и зълви..етърви и незнам си кви шурулинки и шуринайки от Пищи поле ooooh! Забелязала съм, че по-сръдливите хора, които на всяка цена държат да присъстват на подобни събития, за съжаление са доста посредствени. И второ нещо съм забелязала..често става дума ПРОСТО ЗА НАХРАНВАНЕ и НАПОЯВАНЕ на такива хора, обичат някой да ги натъпче аванта..

Няма справяне със ситуацията, ако и мъжът и жената в семейството не са на един акъл..ако ли не, е много много тежко, драматично, празника се превръща в задължителен ритуал, и вместо човек да се радва се чуди "защо ми трябваше" Tired


..забравих да кажа как аз съм се справяла с подобни ситуации..ЕМИ не съм, непрекъснато до нас бяха свекърва, свекър и девер, после и жена му...тарантутех ги години на ред на лични наши празници, на нови години, коледи, великдени, кръщенета, морета, планини..каквото се сетиш.. накрая не издържах и си бих камшика...
Сега, просто на който не му изнася..да се сърди. Казвам си на изписването на бебето ще е таткото и бабата ТОВА е, защото..това е моето изписване на моето бебе.. ама искала да дойде някаква там...вуйна...ок, супер ще я поканя..ама... hahahaутре..

та..така...ето така ги решавам нещата с щит и меч Mr. Green

Последна редакция: нд, 12 юли 2009, 15:16 от Кari

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
При нас като че ли няма такова сърдене. Аз лично не бих се засегнала, ако не съм поканена.

# 6
  • Мнения: 27 524
...и незнам си кви шурулинки и шуринайки от Пищи поле ooooh!

 Joy Joy Joy

Това е супер яко. Иначе за останалото си абсолютно права, много правилно и хубаво казано  Hug

# 7
  • Мнения: 14 654
Да се сърдят, толкова по-зле за тях. Има такива, които даже се и обиждат. И сред моите роднини има сръдливи, но не бих си скапала празника като ги поканя (защото освен сръдливи са и досадни), само и само да не се разсърдят. А и който се сърди, по принцип си е сдуханяк и не заслужава другите да се занимават със субективните му усешания.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 861
При нас като че ли няма такова сърдене. Аз лично не бих се засегнала, ако не съм поканена.
Peace
Мисля, че ако отношенията между близки хора се основават на взаимно уважение, разбиране и коректност, сръдни няма. Също така е въпрос и на интелигентност и съобразяване и от двете страни. А пълното незачитане на чувствата на другите в полза на личните/семейните интереси, аз лично не приемам!

Последна редакция: нд, 12 юли 2009, 15:57 от M4

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
изобщо не се впрягам кой е сърдит и кой не...
важното е детето да се чувства добре,родителите му също.
а и на мен лично ми е писнало от роднини и хора,с които се виждаме само по празници.на който наистина му пука за нас,държи да присъства по редовно в живота ни,да се виждаме и без повод ,а не само за яденето,пиенето и за сеира...

# 10
  • Мнения: 1 305
Не мога да си представя, че няма да поканя собствената си сестра на такова важно събитие. Това би говорило за доста студени отношения между мен и нея.
Тук все пак не става въпрос за шуренайки от Пищи поле.
Във всеки друг случай или каня всички по-близки роднини или не каня никого.

# 11
  • Мнения: 1 761
Живея в чужбина и си спестявам големите панаири.
Когато сме в Бг каня тези, които са около мен на ресторант,но тъй като всички са пръснати,празнуваме само с родителите ми и то не винаги.

# 12
  • Мнения: 398
Всеки сам взима решение,не виждам защо трябва някой да се сърди.Много му здраве.

# 13
  • Мнения: 14 654
Не мога да си представя, че няма да поканя собствената си сестра на такова важно събитие. Това би говорило за доста студени отношения между мен и нея.

За вашето семейство може и да е така, обаче на кръщенето на моето дете и двете ми сестри не дойдоха, а сме си най-близките на света. Не помня аз ли не ги поканих или на тях не им се идваше, но сърдити няма. Сръднята е присъща на дребнавите хорица. Както каза mon4i, с най-близките се виждаме често и без специални поводи.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 861
Мисля също, че когато има сръдни, корените обикновено са мнооого по дълбоки от конкретния повод... Отношенията не се основават на това кой кого поканил/не поканил...

Общи условия

Активация на акаунт