Температура след полиомиелитна ваксина на 16 месеца

  • 941
  • 6
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ивинявам се, ао темата и друг път е разисквана.
На малкия (16 месеца) вчера му направихме първата реимунизация за полиомиелит (жива ваксина на капки). Днес преди обяд ми вдигна Т, малко над 38, свалихме я с панадол, а сега е субфибрилен.
Макар, че ми е второ дете, винаги се шашкам, още повече, че при каката нямаме почти никакви проблеми при разните ваксини.
Лекарката ни е следобяд в кабинета, ще й звънна и на нея. но искам да получа от вас информация дали и други деца са вдигали Т след полио (без ДТК)? Колко дълго може да продължи това състояние?
Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 30 авг 2005, 13:37 от anuschka

# 1
  • Мнения: 1 250
Синът ми е вдигал, обаче се оказа, че докато чакаме да ни приемат за ваксина в чакалнята, сме лепнали вирусна ангина.

Иначе след друга полиомелитната - не е качвал.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Синът ми е вдигал, обаче се оказа, че докато чакаме да ни приемат за ваксина в чакалнята, сме лепнали вирусна ангина.

Иначе след друга полиомелитната - не е качвал.
Направо ме хвърли в тъча!
Ние обаче не чакахме изобщо и не се засякохме с никой на консултацията.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 903
След полиомилит не сме вдигали Т. Само след реимунизация ДТК. Я звънни по добре на лекарката.

# 4
  • Мнения: 1 250
Синът ми е вдигал, обаче се оказа, че докато чакаме да ни приемат за ваксина в чакалнята, сме лепнали вирусна ангина.

Иначе след друга полиомелитната - не е качвал.
Направо ме хвърли в тъча!
Ние обаче не чакахме изобщо и не се засякохме с никой на консултацията.
Ами понеже през нощта вдигна 39, а тогава от нощните дежурства предаваха на участъковите лекари информацията, на сутринта в 8ч докторката цъфна да види какво става, да не би да е реакция.

Дано при вас да не е реакция.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
В момента нищо му няма, Т е 36,7. Ще изчакам още малко (да видим дали няма да вдигне пак) и тогава ще звънна на докторката (тя е до 19 часа).
Странна работа, дано не вдига повече!

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Така де, легнахме си вече, изобщо не вдигна повече Т.
Много се радвам!

Общи условия

Активация на акаунт