Как да се грижим за първите зъбки на бебето?

  • 3 341
  • 32
  •   1
Отговори
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Излезе първото зъбче, сега никне второ. Обаче от толкоз четения за евентуални проблеми, далеч по-сериозни от кариеса, така и не си направих труда да събера малко информация как да се грижа за зъбчетата на бебо.

Помагайте със съвети всякакви. Имам нужда  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 175
На тази възраст е най-важно да започнеш да създаваш навика за почистване не зъбите,защото,после може да е по-трудно. Не е нужно да изпозваш паста и дори и четка за зъби,вземи си един накрайник.
Почиствай например сутрин и вечер,само с вода.
Това е каквото аз смятам да правя някой ден,като изникнат зъбите.че още няма нито едно  Laughing

# 2
  • Мнения: 340
Колкото повече чегърташ по емайла толкова по вероятно е да го нараниш. Зъболекарите много обичат да ръгат едни железа. Също и флуора е много опасен - прочети за флуорозата в здравния.

# 3
  • Мнения: 2 100
Продават се накрайници, силиконови. Както са писали по горе е важно да се изгради навик. Гледай да не му е неприятно на детенце и ако не му харесва, не го насилвай. След няколко дни, пробвай пак. Само да спомена, че синът ми не искаше да си отвори устата, за да му вкарам накрайника до около годинката. После му дадох 1 нормална четка за зъби и започна да ни имитира. Стори му се много забавно и ела да го видиш сега иска да му мия зъбите постоянно  Laughing Laughing И по скоро съм на етап да му обяснявам, че зъбите се мият само по 2 пъти на ден  Crazy

# 4
  • Мнения: 175
Колкото повече чегърташ по емайла толкова по вероятно е да го нараниш. Зъболекарите много обичат да ръгат едни железа. Също и флуора е много опасен - прочети за флуорозата в здравния.

Това какво трябва да означава,че зъболекарите се опитват да ни повредят зъбите ли  Laughing? Стига с тези глупости!

# 5
  • Мнения: 564
В началото наистина грижата е по-скоро за създаване на навик, отколкото да има някаква смислена полза.
Откъм 10 месечна й бях връчила една четка да си бърка в устата. Към годинката започнах да й слагам и паста за зъби без флуор. Тогава започнах и да й 'премивам' зъбките след нея Simple Smile . Имаше един кратък период, в който беше решила, че не иска да си ги мие, но с много обяснения и той отмина. 
За първи път я заведох на зъболекар пак, когато беше на годинка. И така я водя през 6 месеца - просто за да свикне и да види , че няма нищо страшно. Сега са си големи приятелки с докторката и ходи с удоволствие да си покаже зъбките.

# 6
  • Мнения: 2 334
Аз започнах да мия зъбите на дъщеря ми след като бяха вече 4 на брой.Даваше ми известно време и после не даваше.Няколко месеца не и ги мих и сега от един месец вече и ги мия с четка за зъби и ми дава без проблем.Много майки около мен не полагат никакви грижи за зъбите на децата си,тоест не ги мият.

# 7
  • Мнения: 275
След като излезе второто зъбче започнах да почиствам с марличка /стерилна/ и с водичка - вечер. Като попорастнаха малко повече му взех накрайник. Мия с водичка вечер, но сега като ви чета ще взема и сутрин да ги мия. Четох, че след като излязат първите 8 зъбчета трябва вече да се мият с паста за зъби /бебешка предполагам/. Ми това е. Ние сега чакаме горните - май накуп ще излизат и четирите... Много го мъчат горкото.

# 8
  • Мнения: 6 618
Има една бебешка паста за зъби  в комплект със силиконов накрайник нея ползвахме в началото.

# 9
  • Мнения: 564
Има една бебешка паста за зъби  в комплект със силиконов накрайник нея ползвахме в началото.
Ненедент се казва пастата. Специално за бебета - без флуор.  Peace

# 10
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Смятам да започна почистването след като стана на 1 годинка. Така ме посъветва и стоматолога ми.

# 11
  • Мнения: 267
Има една бебешка паста за зъби  в комплект със силиконов накрайник нея ползвахме в началото.
Ненедент се казва пастата. Специално за бебета - без флуор.  Peace
и ние я ползваме вече от месец  Peace имаме 6 зъбчета

# 12
  • Мнения: 719
И аз смятам да започвам с Ненедент вече, онзи ден ни изникна 7то зъбче, късничко, ама все пак.....

# 13
  • Мнения: 789
Като начало почиствах с марличка и вода.

# 14
  • Мнения: 11 078
В началото наистина грижата е по-скоро за създаване на навик...
Откъм 10 месечна й бях връчила една четка да си бърка в устата...

Аре стига бе, "навик" за миене на зъбите на 10 месеца? Струва ми се, че малко прекалявате... А четката е била весела игра, не се и съмнявам. Моята така дъвче четката си за коса... Преди 1.5-2 г., не мисля да има някакъв смисъл подобно упражнение.
Иначе Ненедент за 4-те налични зъба си имаме. Силиконовия накрайник го ползвам предимно да й чеша венците, че петият и шестият са се закучили...

Общи условия

Активация на акаунт