Защо не се дават пробиотици на дете под 3 г.?

  • 3 676
  • 9
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 854
Ако някой знае да каже. Преди време, когато дъщеря ми беше на 1.5 г. заедно с пиенето на АБ лекарката предписа и пробиотици Биотикс за възстановяване на чревната флора. Сега ще ходи на море, разбрах, че там вилнее ентеровирус, пък и доскоро пак пи АБ и ми се иска да и дам малко пробиотици да се възстанови и заздрави стомахчето и флората му, ама чето в листовката да не се дава на деца под 3 г.?!? И в нета намерих листовката и пак пише същото. Много ми е странно и се питам защо? Ами като яде кисело мляко не е ли същото? Не ми е ясно, затова питам. Мерси за отговорите!  Hug

Ето тук пише:
http://www.nutra.bg/index.php?page=shop.product_details&flyp … art&Itemid=32

Последна редакция: пт, 17 юли 2009, 13:32 от anyto

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Как да не се дават вече има АМ с пробитици а на новородени бебета изписват също Биогая което е също пробиотик.

# 2
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Сина ми от 3 месец пие АМ с пробиотици.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 759
И аз се учудвам, че не се давали.
На Алекс съм давала каша с пробиотици.
Цитат
За бебетата, които не се кърмят е препоръчително да се хранят с адаптирани млека, съдържащи пробиотици или пребиотици, които подпомагат развитието на чревната флора.

Биогая

Давах Биогая на дъщеря си когато пи АБ.

Ентеросан
Цитат
ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ:

По 2 таблетки 3 пъти дневно, след хранене, в течение на 10 дни. При деца дозировката е наполовина от тази за възрастни. Поддържаща доза по 1 таблетка вечер, след хранене, 3 месеца.

Лактофлор
Цитат
ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ:

По 4 капсули. Подходящ е и за деца.

Нормофлор
Цитат
ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ:

При остри форми на диаричния синдром по 4 капсули от 250 мг на първи прием и по 2 капсули на всеки следващи 2 часа. При чревни разстройства у кърмачета и новородени се прилага 3-4 пъти дневно по 1-2 капсули. Съдържанието на капсулата се суспензира предварително в малко вода или мляко.

Последна редакция: пт, 17 юли 2009, 15:08 от AnMary

# 4
  • Мнения: 1 046
Пил е пробитици още от годинката и при това изписани от гастроентеролог, чак ме изненада с тази нова инфо.

# 5
  • Мнения: 52
И на моя син личната му беше изписала Биотикс и аз не му го дадох поради същата причина. Иначе е пил Лактокеър, Лимекс и едни розови прахчета, изписани от детски гастроентеоролог.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Дъщеря ми беше на година и половина, когато заради ентеровирус й изписаха Лактофлор за смучене.
Предполагам ограничението от три години е заради опасност от задавяне.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 854
Ан Мари, и на тези пише, че е за малки деца, но виждам, че изрично е упоменото "Да не се дава на деца под 3 г."  newsm78

Да не би да е само за тази марка, а за останалите да може? Не знам, просто се чудя, но ще и давам на дъщеря ми, не мисля, че би могло да и навреди.  Thinking

Предполагам ограничението от три години е заради опасност от задавяне.

 Абе и на мен това ми мина през ума...Те са в едни капсулки, ама аз отварям капсулката и изсипвам вътрешността в малко водичка.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 759
Защо не се консултираш с лекар?
Аз видях, че на Биотикс пише да не се дава на деца под 3г. Дали са се презастраховали от опасност от задавяне. Нямам представа.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Някъде бях чела, че на много лекарства, показани и при кърмачета, пише да не се дават на деца под три години. Изисквали се някакви много скъпи изследвания или разрешителни. Изобщо не съм сигурна в достоверността на информацията ми.

По подобна причина /предполагам/ и на много бебешки дрънкалки и играчки пише, че са за деца над три години.

Общи условия

Активация на акаунт