39.8 температура.

  • 1 741
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 187
Преди час отидох да видя бебка и установих, че е много топла  Sad ! Измерих температурата беше 39.8 !
 Дадох панадол и по съвет на педиатъра правя компреси от оцет и вода! След час ще дам и течен аналгин ! Ако някой, може да ми каже още някакъв начин за бързо сваляне на температура,  ще ви бъда задължена! Забравих да кажа че става въпрос за дете на 11 месеца!

Последна редакция: сб, 03 сеп 2005, 09:32 от star

# 1
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Стар,при нас компресите не вървяха.Пълнех леген с хладка(не студена вода),потапях му крачетата и обливах телцето доколкото ми позволи.Ако искаш пробвай.Мноого е гадно,разбирам те....милата,дано се оправи Praynig

# 2
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Абе че съм тъпа doh-забравих да кажа,че и оцет слагах в легена,то иначе няма см.

# 3
  • Мнения: 5 246
Нурофен или я увиваш с мокър чаршаф(студена вода),като пазиш областа на сърцето!
Къде мериш Т?

# 4
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Още нещо се сетих-свещичка може,стига да няма разстройство,много по-бързо действа от Панадола,който пък на нас тогава,въобще не ни помагаше Sad

# 5
  • Мнения: 4 187
Мерих в дупето, 40.3 беше  Sad

Сега спадна малко 38.8 ! Вече съм по- спокойна! Възможно ли е да е слънчасала  newsm78 ? Охххх.....

# 6
  • Мнения: 4 187
Още нещо се сетих-свещичка може,стига да няма разстройство,много по-бързо действа от Панадола,който пък на нас тогава,въобще не ни помагаше Sad


Ами разтроена е малко заради зъбките и педито каза, че от свещички няма смисъл ! При вас от какво беше Джиджи ?

# 7
  • Мнения: 834
Моята един път ми е правила такава темп. в продължение на 2 дни обаче. Ту сваляше до 38.5, ту я качваше над 39.5.  От Панадола получи разстройство и обрив, а и доста бавно действаше, та педито ми препоръча Нурофен. Наистина той сваля доста бързо, но се пие през по - продължително време. Слагах и мокри кърпи с оцет на главичката и мокри чорапки пак с оцет на крачетата, та да не я увивам с чаршафи - виждаше ми се тогава доста варварско. И кърпите, и чорапките изсъхваха за отрицателно време на нея от високата темп.
Дано се пребори организма сам по - бързо, та да не се изтощи милата.

# 8
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ами честно да ти кажа,така и не ни разбраха Confused.Първо казаха,че е от летните вируси,после като се прибрахме във Варна,нашето педи каза,че е бактериална инфекция,а накрая се сдобихме и със зъб,така че незнам newsm78
Обаче палечка как е?Отпаднала ли е или свежарка?Раздразнителна?Марти буквално само скимтеше(нямаше сили направо да плаче) и спеше само на корема ми.Много се бях изплашила.Дано не е нищо сериозно,а скоро да има нова "перличка" в устата!

# 9
  • Мнения: 3 042
Наскоро и ние имахме екстремни изживявания с Т, звънях на Соколова - бъркаш 1 белтък, 1 ч.л. сода за хляб и 1 с.л. оцет. Това са маже по тялото и лицето, на Светлин му помогна. Преди това цяла нощ съм сваляла с мокри кърпи, но след 10 минути той пак я качва на 39  ooooh!
Най-добре я заведи на лекар да я прегледат комплексно, нашето беше вирус и мина бързо - за 2-3 дена. Първата нощ беше най-големият зор. ooooh!

# 10
  • Мнения: 4 187
Бяхме при др. Соколова! С Херп- Ангина сме ! Добрата новина е, че ще се лекуваме с хомеопатия и ще минем без антибиотик ! Снощи след като смъкнахме Т, не е вдигала толкова висока ! Пазете дечковците, целувки  Heart Eyes! Благодаря на всички за съветите!

# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
херпангина не се лекува с антибиотик. Гърлото, местата където има язвички се мажат с Гранофорин / мисля,че така се казва/ зелено на цвят. Не се притеснявай, за няколко дни минава.Много е неприятно, може да не иска да яде, но него насилвай.Бързо оздравяване!

# 12
  • Мнения: 3 042
Ще се оправите бързо, не се тревожи, щом е паднала Т.
Пийте хапчелъка и се пазете!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт