Първият "учебен" ден /ДГ/

  • 2 531
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Когато пратих за първи път дъщеря си на градина, предния ден заедно избрахме и купихме букет и голяма кутия бонбони. Направих го не толкова за г-жите, колкото, за да почувства дъщеря ми, че това е специален ден. Май освен нас обаче, други с цветя не видях. Но и тази година мисля да направя същото и евентуално да я облека "официално", да и купя подарък, а може би и да я заведа някъде.
Вие отбелязвате ли по някакъв начин първия ден на децата си в ДГ?

# 1
  • Мнения: 113
Ние ще ходим да си купим нови раници и други неща,защото вече сме големи и ще ходим на "голямата детска градина". След първия ден ще ходим да празнуваме някаде.

А  идеята за цветята е добра, мисля и ние  да занесем Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 39 758
Да, идеята за цветятя е добра. Учителките на Дияна са страхотни. Още не сме го измислили къде и кога ще я черпим Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
Когато пратих за първи път дъщеря си на градина, предния ден заедно избрахме и купихме букет и голяма кутия бонбони. Направих го не толкова за г-жите, колкото, за да почувства дъщеря ми, че това е специален ден. Но и тази година мисля да направя същото и евентуално да я облека "официално", да и купя подарък, а може би и да я заведа някъде.
Вие отбелязвате ли по някакъв начин първия ден на децата си в ДГ?
    newsm10 Задължително! И тази година ще постъпим по същият начин! Винаги когато детето е искало съм взимала цветя за госпожите и то дори без повод.

# 4
  • Мнения: 816
Много се чудих дали е добра идеята да занесем цветя на учителките, наистина Simple Smile Добре че сте се сетили да пуснете такава тема, че ми помогнахте да разбера, че е добра идеята Grinning Благодаря ви!
Ще вземем и ние по един букет за двете учителки,  а на малката ще направим хубав подарък и някоя вкусна торта ( че и не мен ми се яде Laughing ).

# 5
  • sofia
  • Мнения: 1 185
Занесете един букет и на лелката и тя все пак се грижи за децата ни.
Когато ми донесат букет, а на лелката са забравили виждам, че и става  много кофти.

# 6
  • Мнения: 306
Задължително - за фрауто, за двете госпожи и за лелката.
На 15.09. имат официално откриване на учебната година с малко тържество от "Ерих Кестнер" с почерпка и подаръче за децата. Така че официалните дрехи и цветята са част от празника.
И винаги й плисвам вода като излиза сутринта.

Лекси, малко офф, ти се интересуваше от нашата детска градина, къде записа твоето Цветенце?

# 7
  • Мнения: 3 360
Днес трябваше да ни е първият учебен ден,но уви....Тръгнахме с цветя и бонбони/да почерпим за сестричката/,но градинката не работеше....още в ремонт.А на вратата пише-"Започва работа на 1.09."Как ви се струва?А Рени сън не е спала от радост и в 6ч.стана за да не закъснее-милата едвам я успокоих...
А иначе цветя носим редовно-и без повод,но имаме предимство че живеем в къща с цветна градинка.Това е за вас,мами,без повод....  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 071
На нас ни предстои другата седмица за пръв път да сме на градина.Светла чака с нетърпение този ден.Да си призная,не се бях сетила изобщо за цветя и бонбони,но наистина е добра идея.А и детето има нужда от внимание от наша страна,че покрай бебето май много време за нея не остава.Но кога да го направим това,на 15-ти,или просто като отива първия ден?Във всички градини ли има официално откриване на учебната година?

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Задължително - за фрауто, за двете госпожи и за лелката.
На 15.09. имат официално откриване на учебната година с малко тържество от "Ерих Кестнер" с почерпка и подаръче за децата. Така че официалните дрехи и цветята са част от празника.
И винаги й плисвам вода като излиза сутринта.

Лекси, малко офф, ти се интересуваше от нашата детска градина, къде записа твоето Цветенце?

В Увекинд, но тъй като е на море с баба си, ще тръгне от 12-ти и все още нямам никакви впечетления Grinning
P.S. Добре, че ме подсети за водата, съвсем бях забравила Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
На нас ни предстои другата седмица за пръв път да сме на градина.Светла чака с нетърпение този ден.Да си призная,не се бях сетила изобщо за цветя и бонбони,но наистина е добра идея.А и детето има нужда от внимание от наша страна,че покрай бебето май много време за нея не остава.Но кога да го направим това,на 15-ти,или просто като отива първия ден?Във всички градини ли има официално откриване на учебната година?
Иви, май повечето нямат. Като отиде детенце първия ден, тогава Grinning. Аз мисля да занеса само един голям букет от градински цветя, че ощи ни ги познавам - да си го сложат в детската градината.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 867
и ние имахме случка с неработеща детска градина, а отидохме подготвени с букети за всички учителки и лели, с бонбони и официални дрехи. на всичкото отгоре на мен това трябваше да ми е първият работен ден след отпуската.

познайте как се намира бавачка буквално за няколко минути и как се обяснява със спокоен тон на детето, че всичко е наред и че детската градина все пак ще работи...някой ден.... е, стигнах на работа съвсем навреме.

тази година малката фръцла ще тръгне на детска градина на 15 септември заедно с голямата ученичка. проблемът сега е, че на мъненкото хич не му се ходи на детска градина и се пазари да стои при баба си, но се надявам да се справим без излишни драми.

отворена съм за предложения как да припомним на детето колко много е харесвало детската градина преди ваканцията...

# 12
  • Мнения: 1 071
Извинявам се че питам в тая тема,но да не отварям друга...
Какви документи изискват за градината?Направихме чрувните изследвания,сега на личния лекар ли да ги занеса и той някаква бележка ли ще ми напише за градината?Питам,защото тия дни се местим в друг град и там ще ходи на градина ,а няма как да питам там какво точно искат.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 1 185
Но кога да го направим това,на 15-ти,или просто като отива първия ден?Във всички градини ли има официално откриване на учебната година?
Във всички градини се организира тържество за децата по повод първият учебен ден. Аз лично ще занеса букетите цветя на 15.09., въпреки, че ще сме на ДГ от 07.09.
До 15.09. обикновено има сборни групи, така че ако занесеш букет може би няма да го получи точно вашата учителка, а друга, която води сборната група. Ако решиш да подариш на нея няма лошо.

# 14
Папи,
в една детска градина или училище много хора се грижат за децата - от общия работник, през кухнята до директора, просто на някой от персонала труда не е така видим като на учителя и лелята. Може би защото те са най-близко до родителите.
Но, не е въпросът в първия учебен ден на кой и дали да се подарят цветя.
Този ден е важен по причина, че детската градина е цяла институция, която поставя началото на учебна година, свързана с растежа във психическо, физическо и т.н развитие на децата ни. А те са порастнали вече и с една година и имат нужда от различни от миналата грижи и учебни занимания.
И никога не трябва да се забравя, че в тази институция работят хора с различни професии и всички те допринасят за за този растеж.

Общи условия

Активация на акаунт