Ще раждам във Варна ПОМОГНЕТЕ!!!!!!!

  • 14 387
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз лично ще раждам в Окръжна за сега, още не съм решила окончателно. Но по това което чух за АГ. Да не ти се сличи да раждаш там, няма да говоря за хлебарките и лошите условия. Мои приятелки раждаха там, ще ви кажа само една две случки. Вазрастна майка с 3 спонтанни аборта, едно мартво родено дете, ражда следващата си рожба в АГ. Но за нещастие се ражда на 7 месец а не на 9. Тя три, четири дена стои пред детското отделение и никой не и казва какво става с детето и като я видели акушерките почвали да я гонят и да й крещят "Какво правила пак там, писнало им от нея". Друга приятелка ражда там въпреки, че има уговорка с лекар, човека по време на раждането се напил покрай световното по фудбол, и тя отива да ражда но без лекар. Оставили я полу зашита, с възможно най евтините конци.

# 31
Сестра ми роди и двете си деца във Варна - първото в АГ, второто в Окръжна. В АГ се бяха уговорили с доктора (не си спомням името му) да му се плати 300 лв. предварително - на самото раждане същият този доктор от немарливост или нещо друго разкъса шийката на матката на сестра ми, докато бъркал с ръце да вади бебето. За второто й раждане в Окръжна никой не е искал пари предварително, в крайна сметка така и не се платиха никакви пари. Всичко в Окръжна е минало безпроблемно. Сестра ми лично беше много по-доволна от Окръжна, от отношението на лекари и сестри там.
Желая леко раждане на всички на които скоро-скоро им предстои да родят.

# 32
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Незнам за вас, но аз лично се убедих да раждам в Окръжна.
Как пък една лоша дума не чук, нито тук от форума нито
от приятелките и познатите ми които раждаха там. Аз много се чудих дали да е в Майчин Дом или в Окръжна. Но ме притесняваха парите които ще трябва да дам в Майчин Дом, не че не бих си платила за удобството и спокойствието, но не бих могла да събера толкова пари. А пък там 1000лв. не ми мърдат. Като се има предвид, че съм с малък таз и може да ми се наложи цезарово сечение, а то е 700лв., а ако искаш определен лекър 200лв., а за упойка ако искаш 90лв. и по 55лв. на ден за престоя, направо е непоносимо скъпо лично за мен. Инъче ако имах парите не бих се колебала.

# 33
  • Мнения: 5 250
Tinka79 само искам да те поправя,че ако искаш определен лекар в Майчин дом не трябва да плащаш допълнително 200 лв.На мен ми искат 700 лв. за секциото + 55лв. на ден за престоя  Wink И аз се чудих между Окръжна и Майчин дом,но избрах второта болница. Няма да разказвам какво ни се случи на нас в АГ-то защото има много бъдещи майки които едва ли искат да прочетат точно това сега.Снаха ми роди в Окръжна и също е много доволна от целия персонал.Аз опит от там нямам,но съм много доволна от Майчин дом (живот и здраве като се роди бебето ,ще мога да ви разкажа повече)  Wink

# 34
Да ви кажа че това което се чува за АГ май не вярно. Моя позната преди 2 седмици роди там. Много е доволна. Таткото почти през цялото време е бил до нея и условията били много добри. Тя е раждала на VIP етажа. След това което тя ми каза ( тя е ходила в училището за бъдещи родители в АГ) реших и аз да отида. Когато попитах за VIP етажа те направо ме качиха горе да видя сама. Там е страхотно  Stuck Out Tongue. Стаите са самостоятелни, има климатик, фотьол, бебешко легло, телевизор. Разбрах че бащата може да присъства на раждането ( това не ме интересува толкова много ) може да с теб  почти постоянно.  И честно казано цената е добра 400 лв. за нормално раждане като вътре влиза избор на лекар и престоя а за цезарово е 600 лв. Много съм объркана защото мнята са много различни но след това което видях, мисля че реших каде ще раждам. На всички желая леко раждане и здрави Бебоци  Grinning

# 35
  • Мнения: 3 927
слънчице,

мнения толкова колкото хора по света Simple Smile
както и по-рано писах, важното е ти да си спокойна.

аз умишлено не споделих, че съм доволна от персонала в аг-то и то без да съм раждала на вип-етажа. може би преди време нещата са стояли различно, а сега се подобряват.

но защо ли първото мнение, кото аз чух за окр. б-ца беше негативно: на майките с уговорки не им се обръщало внимание от смените, които не са с "уговорения" лекар.....

както и да е, пожелавам ти всичко хубаво!

# 36
  • Мнения: 5 500
Цитат на: elizabethu
И аз съм за Окръжна болница .......... Баща му го видя почти веднага след раждането(той ме докара с колата и чакаше в коридорчето пред родилното) даже чу виковете ми когато ми правиха епизиотомия.


И ни ти сложиха упойка за епизиотомията Rolling Eyes  Confused:

# 37
  • Мнения: 5 500
Цитат на: slance64
Да ви кажа че това което се чува за АГ май не вярно. Моя позната преди 2 седмици роди там. Много е доволна. Таткото почти през цялото време е бил до нея и условията били много добри. Тя е раждала на VIP етажа. След това което тя ми каза ( тя е ходила в училището за бъдещи родители в АГ) реших и аз да отида. Когато попитах за VIP етажа те направо ме качиха горе да видя сама. Там е страхотно  Stuck Out Tongue. Стаите са самостоятелни, има климатик, фотьол, бебешко легло, телевизор. Разбрах че бащата може да присъства на раждането ( това не ме интересува толкова много ) може да с теб  почти постоянно.  И честно казано цената е добра 400 лв. за нормално раждане като вътре влиза избор на лекар и престоя а за цезарово е 600 лв. ...


Е, щом е раждала на VIP етажа, ясно значи Wink  Sign Exclamation

# 38
  • Мнения: 3 042
упойка слагат за шева, а епизеотомията се прави на върха на контракцията и уж не се усещала, аз я усетих обаче, мен ме ши д-р Якуб, беше много внимателен и нищо не усетих естествено, не съм викала при шева, изкарах 2 юнашки вика на напъните, не толкова от болка, ами защото не можах да си организирам продължителността на напъна

# 39
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Павлина
упойка слагат за шева, а епизеотомията се прави на върха на контракцията и уж не се усещала, аз я усетих обаче, мен ме ши д-р Якуб, беше много внимателен и нищо не усетих естествено, не съм викала при шева, изкарах 2 юнашки вика на напъните, не толкова от болка, ами защото не можах да си организирам продължителността на напъна


А на мен ми сложика упойка преди епизиотомията, после и шевовете не усетих, естествено. Та, за това се чудех Rolling Eyes

# 40
Преди 4 години родих в ОБ, тогава беше адска мизерия на всичко отгоре детето ми беше зле и го преведоха в АГ/ако апаратурата в ОБ беше толкова добра защо тогава в АГ водят деца от цяла 'околия'/Аз се оправих бързо ,но малкия човек го отглеждаха почти 1 месец.Нямам думи да благодаря на лекарите/д-р Черноокова,Ангелова и т.н/ и на акушерките.Те го спасиха.Преди 22 дена родих в АГ болница и слава богу всичко е о'к.Имах уговорка естествено ,но за грижите след това благодаря на акушерките .Питала съм ги за всичко което ме интересува относно детето,понеже първият път не можах да усетя майчинството.Благодаря на всички детски акушерки от 4-ия етаж,които ме изтърпяха.Аз мисля ,че избрах по-добрия вариант.Мизерията се изтърпява някак,по-важно е детето ти да е в сигурни ръце. Sign Exclamation

# 41
  • Мнения: 101
Като чета противоречивите мнения за Аг и аз май стигнах до мнението, че явно преди е имало проблеми, но сега е съвсем различно. В един момент си помислих, че явно аз нещо не съм в час щом на всички останали не им е харесало, а аз съм толкова доволна. Радвам се, че има и други, които мислят като мен. В настоящия момент нещата в АГ са съвсем различни и аз никъде не видях тези зли акушерки, за които разказват останалите.
В крайна сметка обаче всеки си решава сам за себе си, явно е възможно едни и същи неща да се възприемат по различен начин. За всеки човек важните неща са различни.

# 42
На 13 март тази година родих дъщеря си Христина в АГ болница ВИП етаж.Раждането се ръководеше от доктор Танев и акушерката Миовска.Безкрайно съм доволна за вниманието и грижите които положиха за мен.Отидох за нормално раждане но трябваше да раждам секцио.Всичко беше страхотно.Няма да се спирам на обстановката защото видях че по-горе е описана.Живот и здраве ако пак ще си имам бебе ще раждам  отново в АГ болница при доктор Танев.ТОЙ Е СТРАХОТЕН ЧОВЕК И ЛЕКАР!БЛАГОДАРЯ МУ МНОГО!

# 43
  • Мнения: 317
Най добре е да родиш в Майчин дом ...там и условията са перфектни и самото отношение е много добро , топло, сърдечно...и всички са много добри специалисти,а за Окръжна и АГ -то съм чувала само лоши неща...за да ти обърнат внимание там , трябва да имаш предварителна уговорка с лекар ( т.е да си платиш) , наскоро една позната роди в Окръжна , без да има предварителна уговорка, и никакво внимание, големи мъки....

# 44
  • Мнения: 672
Цитат на: stpetrova
Най добре е да родиш в Майчин дом ...там и условията са перфектни и самото отношение е много добро , топло, сърдечно...и всички са много добри специалисти,а за Окръжна и АГ -то съм чувала само лоши неща...за да ти обърнат внимание там , трябва да имаш предварителна уговорка с лекар ( т.е да си платиш) , наскоро една позната роди в Окръжна , без да има предварителна уговорка, и никакво внимание, големи мъки....

Сигурно е най-добре Майчин дом , но нали и там си плащаш?И то доста.Ако не си платиш със сигурност няма да те погледнат.Аз не видях  докторите и акушерките в ОБ да имат лошо отношение към майките без уговорка.Надявм се и в АГ-то да е така.
Нека да не плашим излишно бремените мами, който не могат да си позволят раждане в часна клиника..Желая им добро настроение и спокойствие Grinning

Общи условия

Активация на акаунт