Има ли и други като нас?

  • 2 326
  • 22
  •   1
Отговори
Той на 38 - с бивша жена и дете, аз на 33- с бивш мъж и дете, живеем от около 4години заедно и проблемът ми е че нямаме приятели или както се казва семейни приятели, с които да излизаме и да се забавляваме. И от двете страни не става да се продължават приятелствата, по понятни причини. Интересно ми е има ли и други такива семейства като нас, макара да не сме точно официално "семейство".

# 1
  • Мнения: 589
Е как така  за 4 години не си намерихте с кого да разпускате?
 И аз съм с "оплетено" семейно положение, ама този проблем ми е стоял точно 3 месеца-времето, в което не ни беше нужен никой друг покрай нас...После полека-лека си намерихме средата...

# 2
  • Мнения: 1 008
Сигурно има милиони,като вас.
Каква е връзката между семейниятч
статус и приятелството?
Имаме един семеен приятел с който
се срещаме по заведения,обикновенно
за да хапнем:ведънъж е със жена си,
веднъж с любовницата, понякога идва и
с поредното увлечение.

# 3
  • Мнения: 4 380
Защо пък да не става? Толкова са ви били приятели щом приятелството зависи от това с кой партньор сте. Намерете си нови и нормални приятели!

По темата, аз приятели нямам и не са ми нужни. Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 233
Има, споко, при нас ситуацията е същата.
Преди около месец установихме, че нямаме семейни приятели.
Другото, което установихме беше, че не ни трябват. Wink

# 5
  • Мнения: 3
Не дей да се измъчваш не ви трябват семейни приятели .  Ако не знаеш да ти кажа няма приятелство има вечни интереси .

# 6
  • Португалия
  • Мнения: 3 944
И при нас положението е същото,макар и да нямаме оплетени семейни  отношения-просто разстоянията и интересите и ...за съжаление злоба,злорадство и завист, ни оставиха без обкръжение .
Важното е в дома да има сигурност и уют-останалото са социални контакти,които се наваксват с времето !

# 7
  • Мнения: 96
И при нас положението е същото,макар и да нямаме оплетени семейни  отношения-просто разстоянията и интересите и ...за съжаление злоба,злорадство и завист, ни оставиха без обкръжение .
Важното е в дома да има сигурност и уют-останалото са социални контакти,които се наваксват с времето !
Това все едно аз съм го писала. Много злоба и много завист в този свят има.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Каква е връзката между семейниятч
статус и приятелството?

за мен - няма връзка.
Явно не е проблемът в "оплетените" ви семейни статуси.  Thinking

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Приятели незнам дали няма по принцип,но сами не се живее Peace Човек му трябва точно разпускане с хора,не е необходимо да си споделяте или да разчитате много един на друг
Не може само в къщи и на работа,еднообразието убива всичко,дори и най-красивата връзка,така че според мен търсете общи п ознати поне за излизане от време на време Peace

# 10
  • Мнения: 1 236
Приятели незнам дали няма по принцип,но сами не се живее Peace Човек му трябва точно разпускане с хора,не е необходимо да си споделяте или да разчитате много един на друг
Не може само в къщи и на работа,еднообразието убива всичко,дори и най-красивата връзка,така че според мен търсете общи п ознати поне за излизане от време на време Peace

Много объркано мнение. Защо да не могат да си споделят? Защо да не могат да разчитат един на друг, нали в това е смисъла на съжителството?
И защо мислиш, че щом няма приятели, значи трябва само вкъщи и на работа. Ами могат да излизат заедно. Все едно на ресторант ти трябва само придружител. Или за други места. Има почивки, екскурзии, излети, вечери на свещи, край морския бряг, на терасата на НДК, на възглавничките в Буда Бар...
Много важно че няма семейни приятели   bouquet

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Нещо не си ме разбрала правилно май Thinking
Имам впредив,че не е необходимо да са ти чак такива приятели хората,с които излизаш,че да им споделяш лични работи или да разчиташ на тях,може просто да излизате и да си изкарвате добре като семейни двойки Peace
И да можеш да ходиш и на Луната да отидете с половинката ти,но общуването само с един човек омръзва и се изчерпвате,поне аз така чувствам нещата Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 233
Най-добрата ми приятелка и съответно мъжа и са единствените ни "семейни" приятели, с които изкарваме страхотно, но се виждаме по веднъж на няколко месеца. Ако толкова ми е долипсвало чуждо присъствие се виждам с някой мой приятел/ка. Свободното си време, обаче, по закон изкарваме двамата, излизаме на вечери/кафе/кино и пр. двамата и честно казано факта , че сме си "самодостатъчни" може само да ме радва.
И по тази причина...
И да можеш да ходиш и на Луната да отидете с половинката ти,но общуването само с един човек омръзва и се изчерпвате,поне аз така чувствам нещата Peace
...ето, с това не съм съвсем съгласна Peace
Все си мисля, че във връзка с "точния" човек общуването с него няма как да те отегчи и да омръзне.

# 13
  • Мнения: 46 508
за мен - няма връзка.
Явно не е проблемът в "оплетените" ви семейни статуси.  Thinking

И за мен  newsm78 контактуваме с разведените си приятели, по отделно, не виждам проблем  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 236
Нещо не си ме разбрала правилно май Thinking
Имам впредив,че не е необходимо да са ти чак такива приятели хората,с които излизаш,че да им споделяш лични работи или да разчиташ на тях,може просто да излизате и да си изкарвате добре като семейни двойки Peace


Това съм съгласна  Grinning
Но пък щом вече не излизаш, то няма и къде да ги намериш тези приятели. Колеги и съседи, евентуално някой роднина да те запознае с други хора  Thinking
А дали ще са си достатъчни един на друг си зависи от хората. Има хора скучни и хора много интересни.
Еее, винаги има и форум  Joy

Общи условия

Активация на акаунт