Антибиотици и хомеопатия - съвместяват ли се?

  • 10 560
  • 10
  •   1
Отговори
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Малката ми дъщеря в момента е с ангина. Личната лекарка предписа АБ, който дадохме същия ден. Вчера водих детето на педиатър-хомеопат и той предписа само хомеопатични средства. Добре, но температурата е ужасна - в понеделник вечерта вдигна 39,5, едва я смъкнах. Същата нощ в 3 часа вдигна пак толкова, че и повече. Смъкнахме я в 5,30 сутринта, а в 8 на другия ден пак пак вдигна. Хомеопатичните действат, но бавно, а аз не мога да гледам как детето се мъчи в тия жеги с 40 градуса температура. Та въпросът ми е - могат ли да се дават едновременно хомеопатични лекарства и АБ? Някъде бях чела, че АБ пречи на действието на хомеопатичните или обратното беше?

# 1
  • Мнения: 468
Малката ми дъщеря в момента е с ангина. Личната лекарка предписа АБ, който дадохме същия ден. Вчера водих детето на педиатър-хомеопат и той предписа само хомеопатични средства. Добре, но температурата е ужасна - в понеделник вечерта вдигна 39,5, едва я смъкнах. Същата нощ в 3 часа вдигна пак толкова, че и повече. Смъкнахме я в 5,30 сутринта, а в 8 на другия ден пак пак вдигна. Хомеопатичните действат, но бавно, а аз не мога да гледам как детето се мъчи в тия жеги с 40 градуса температура. Та въпросът ми е - могат ли да се дават едновременно хомеопатични лекарства и АБ? Някъде бях чела, че АБ пречи на действието на хомеопатичните или обратното беше?

Посетете класически хомеопат за консултация.

НЕ е нужно да се съвместява хомеопатия с АБ, просто защото правилно подбраното хомеопатично лекарство, от класически хомеопат, в точната доза и потенция обезмисля нуждата от АБ. Хомеопатията е алтернативна терапия, т.е дава алтернатива.  Grinning

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Nial, благодаря! Проблемът е в това, че в нашия град май няма класически хомеопат или аз не знам да има такъв. Всички, които познавам, са боаронци. Няма как да знам дали предписаните ни хомеопатични средства са правилно подбрани просто защото действат бавно. А и снощи вече се уплаших сериозно, когато малката въпреки Страмониума, който дадох, за 10 минути направи температурата от 38,5 на 39,7. Не издържах и дадох АБ. Днес вдигна температура в 5 сутринта и оттогава не е вдигала повече. Та въпросът ми е да продължавам ли да давам хомеопатичните или да ги спра и да остане само антибиотикът? Възможни ли са някакви неблагоприятни взаимодействия между двата типа лекарства?

# 3
  • Мнения: 468
Nial, благодаря! Проблемът е в това, че в нашия град май няма класически хомеопат или аз не знам да има такъв. Всички, които познавам, са боаронци. Няма как да знам дали предписаните ни хомеопатични средства са правилно подбрани просто защото действат бавно. А и снощи вече се уплаших сериозно, когато малката въпреки Страмониума, който дадох, за 10 минути направи температурата от 38,5 на 39,7. Не издържах и дадох АБ. Днес вдигна температура в 5 сутринта и оттогава не е вдигала повече. Та въпросът ми е да продължавам ли да давам хомеопатичните или да ги спра и да остане само антибиотикът? Възможни ли са някакви неблагоприятни взаимодействия между двата типа лекарства?
Не познавам случая и не мога да го коментирам и да давам препоръки. Мога да отговоря принципно.

Преди всичко ми се иска да развенчая мита, че хомеопатичните лекарства действат бавно. Правилно подбрано хомеопатично лекарство, след задълбочен анализ на случая може да действа дори мигновенно. Нека обясня по-подробно. Симптомите които се изявяват са продукт на жизнената сила (на хомеостазата). Хомеопатичното лекарство стимулира жизнената сила и я кара да действа в желаната посока. Може да се каже, че в остър случай, скоростта на повлияването от хомеопатично лекарство е равна на скоростта с която се случва самото "остро" състояние, тъй като симптомите и излекуването зависят от жизнената сила.

По принцип е възможно обостряне на симптом (в случая леко повишаване на Т) след прием на ХЛ, тъй като жизнената сила е стимулирана и за кратко конкретния симптом е по-силно изразен. Това е така наречената "лечебна криза" за която в този форум е писано.

Нямаме данни за неблагоприятни взаимодействия между двата типа лекарства, защото те, както и принципът им на действие е различен.

Смятам че инвестицията в здравето и добруването на човек е изключително важна и лично аз не разбирам подобни аргументи: "Проблемът е в това, че в нашия град май няма класически хомеопат или аз не знам да има такъв".  Заслужава си човек да пропътува известно разстояние, да се консултира с хомеопат, да се проведе интервю, да се започне конституционално лечение, а при остър случай да се консултра с хомеопат по телефона, какво да предприеме. Веднъж на 30-40 дни се ходи на проследяване при хомеопатът и това е само в активната част на конституционалното лечение. Когато се определи конституционалният тип, може да се определят и потенциалните лекарства за остро състояние и при възникване на такова, след телефонна консултация с хомеопата да се вземе доза. Когато човек има желание винаги намира начин, иначе изтъква обстоятелства...

Пожелавам бързо възстановяване   bouquet

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 13:25 от Nial

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Nial, наистина ли допускаш, че пестя пари от здравето на децата си и си търся оправдания, за да не ги водя? Не познавам класически хомеопат, не знам какво го различава от другия, не знам критериите, по които да го търся. Не знам и дали в който и да е град ще попадна на истински такъв. Ходила съм само при другия вид хомеопати и си мислех, че действат като класическите. Може и тъпо да прозвучи, но не разбирам.
Благодаря ти за информацията.

# 5
  • Мнения: 468
Nial, наистина ли допускаш, че пестя пари от здравето на децата си и си търся оправдания, за да не ги водя? Не познавам класически хомеопат, не знам какво го различава от другия, не знам критериите, по които да го търся. Не знам и дали в който и да е град ще попадна на истински такъв. Ходила съм само при другия вид хомеопати и си мислех, че действат като класическите. Може и тъпо да прозвучи, но не разбирам.
Благодаря ти за информацията.


Не допускам нищо. "Инвестиция в здравето" е метафора. Става дума за това, че здравето наиситна е най-важното нещо и си заслужава човек да отдели време, да пътува ако е необходимо за да се консултира със специалист и да получи професионална помощ. Написах това, във връзка с вашето изказване, че в града ви няма класически хомеопат.

Казвате, че не знаете и не разбирате. Ами тогава потърсете - информирайте се, за да може да направите информиран избор.  Липсата на информация не ни оправдава за нашите избори. Всъщност информация има предостатъчно. Който търси - намира. Не го приемайте лично, нямам нищо лично към вас.

Тук в този форум има тема Информативно за хомеопатията: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211286.0   започнете от нея.

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 18:48 от Nial

# 6
  • Мнения: 468
И още малко от мен, за да разбирате малко повече  Grinning

Хомеопатията е лечебно изкуство и холистична наука, която възстановява здравето изхождайки от принципа на подобието. Какво означава холистична наука – това означава, че в хомеопатията ( и някои други дисциплини) човек се възприема в своята цялост, не се разграничават физическите симптоми от психоемоционалното състояние.
Алопатичната медицина (тази която е масово позната) лекува като въздейства върху всеки симптом поотделно. Тази медицина приема, че симптомът сам по себе си е вреден и опасен и той трябва бързо да бъде отстранен. Ако човек има постоянно главоболие, при всеки пристъп взема обезболяващо и симптомът евентуално изчезва. Нов пристъп – ново обезболяващо. Истината е, че отстранявайки по този начин симптомите, ние се лишаваме от възмоността да изкореним първопричината. След приема на обезболяващо, от примера по горе, симптомът изчезва и човек в повечето случаи си мисли че всичко е ОК. Но точно този симптом се явява изразител на „нещо” случващо се „по-дълбоко” в човек. В дадения пример увеличеното вътреочно налягане или пък тумор в мозъка могат да дадат такава болкова симптоматика, но отстранявайки симптома, ние няма как да разберем това.
В алопатичната медицина, когато човек има съвкупност от десетина симптома, му се дават 3-4-5-6 лекарства които да покрият симптоматичната картина. Такова лечение ние наричаме палиативно, т.е симптоматично. То НЕ е фокусирано върху причината за проблемите.
В хомеопатията, тъй като е холистична наука, ние НЕ разглеждаме симптомите като отделни. Тяхното отстраняване НЕ е самоцел. За нас симптомите „говорят” за разстройство на „по-дълбоко” ниво. Тоталността на симптомите (съвкупността от всички физическите симптоми, психоемоционалното състояние и характеровата структура) е тази която ни води към първопричината. В хомеопатията предписанието се прави върху първопричината, а НЕ върху симптомите. По този начин въздействайки там – се оказва благотворно влияние върху човека, като ЦЯЛО (физически, емоционално, психически) и в резултат на това настъпва възстановяване на здравето.

Нормално човешкото тяло притежава потенциал да се самолекува. Този потенциал подържа баланса и динамичното равновесие в човек и се нарича хомеостаза; в хомеопатията пък го наричаме жизнена сила. Това е най-дълбокото ниво. Жизненият принцип (хомеостаза) сигнализира за разстройването си чрез изявата на симптоми.
Нека обощя – в основата на цялата съвкупност от най разнообразни симптоми, каквито може да има човек (физически и психоемоционални) лежи ЕДНО ЕДИНСТВЕНО нещо – РАЗСТРОЙВАНЕ В ЖИЗНЕНИЯ ПРИНЦИП. Ето защо в хомеопатията се предписва ЕДНО ЕДИНСТВЕНО ЛЕКАРСТВО, което е в подобие със симптоматичната картина и пряко целящо първопричината на проблема. Организмът няма нужда от две лекарства по едно и също време, така както ако вие убодете някой пръст с игла и след това ви отрежат крака, със сигурност няма да усещате убождането.

Хомеопатията е това което е, заради принципте си. „Бащата” на хомеопатията Самуел Ханеман е разписал принципите на науката в своя Органон на лечебното изкуство. В синтезиран вид аз изложих основните положения по-горе.
Всяко лечние което се базира на принципите на хомеопатията Е хомеопатично лечение.
Има хора, които използват хомеопатични лекарства, но предписанието НЕ Е на хомеопатичен принцип (например предписват по няколко ХЛ) – това НЕ Е хомеопатично лечение. Да се предписват хомеопатични лекарства за всеки отделен симптом – това означава, че фокусът на лечението е симптоматичен, а това от своя страна НЕ Е присъщо на хомеопатията.

Ние, придържащите се към класическите принципи на Ханеман и хомеопатията в последно време се наричаме класически хомеопати, за да се отличим от другите които ползват хомеопатични лекарства, но НЕ предписват на хомеопатичен принцип. Според мен това е ненужно, защото щом не спазваш принципите на науката, ти си ИЗВЪН тази наука – следователно просто не си хомеопат. Колегата Alexander преди време говореше за ИСТИНСКИ хомеопат и визираше това, което изложих преди малко.

Човек, който се нарича хомеопат и е предписал  3-4 лекарства (независимо че те са хомеопатични) НЕ е хомеопат, дори и да е лекар.
Един акушер-гинеколог не разбира от стоматология, нали?
Хомеопатията изхожда от съвсем различна философска парадига (писах накратко за това по-горе).

Надявам се наистина да съм успял да ви ориентирам поне малко.   bouquet

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 18:36 от Nial

# 7
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Благодаря, Nial. След като прочетох последния ти пост, много неща ми се изясниха. Оказва се, че досега съм ползвала  услугите само на хомеопати, които лекуват в разрез с принципите на хомеопатията.  Сега ми е чудно по какъв начин е помогнало, но това лечение много пъти ми е било от полза, била съм доволна от него и през ум не ми е минавало, че може да има хомеопати, които лекуват не според принципите. Въобразявах си, че поне в тази насока спазват някакви принципи.  Tired
Иначе детето почти се оправи, не знам на какво се дължи - на антибиотика или на хомеопатичните, но днес е значително по-добре от вчера.
Чела съм и за лечебната криза, явно се е получила снощи при нас, но не знам как трябваше да реагирам на толкова висока температура, която на всичко отгоре се и повишаваше с бясно темпо. Признавам, паникьосах се и дадох антибиотика. Но хомеопатът не ми обясни какво да правя в такъв случай. До последно слагах компреси с оцет, със сапунена вода, мажех я с влажна кърпа по тялото - нищо не помогна. Накрая дадох Панадол и от страх да не се повтори това, продължих антибиотика.

# 8
  • Мнения: 468
.... но не знам как трябваше да реагирам на толкова висока температура, която на всичко отгоре се и повишаваше с бясно темпо. Признавам, паникьосах се и дадох антибиотика. Но хомеопатът не ми обясни какво да правя в такъв случай.

Може да избегнете такива ситуации в бъдеще. Най-добрият вариант, според мен е да  си намерите ИСТИНСКИ хомеопат, ако сте решили да се лекувате с хомеопатия. Заслужава си човек да пропътува известно разстояние (ако няма специалист в населеното място където живеете), да се консултира с хомеопат, да се проведе интервю, да се започне конституционално лечение, а при остър случай да се консултра с хомеопат по телефона, какво да предприеме. Веднъж на 30-40 дни се ходи на проследяване при хомеопатът и това е само в активната част на конституционалното лечение. Когато се определи конституционалният тип, може да се определят и потенциалните лекарства за остро състояние и при възникване на такова остро състояние, след телефонна консултация, хомеопатът може да ви посъветва как да действате.




Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 22:44 от Nial

# 9
  • Мнения: 468
Благодаря, Nial. След като прочетох последния ти пост, много неща ми се изясниха. Оказва се, че досега съм ползвала  услугите само на хомеопати, които лекуват в разрез с принципите на хомеопатията.  Сега ми е чудно по какъв начин е помогнало, но това лечение много пъти ми е било от полза....

Да, изписвайки коктейл от няколко лекарства, някое от тях сработва...но кое?  Grinning Можем ли да оставим здравето си на простата случайност? Давай да пием хапчета тука, пък някое от тях ще свърши работа. Не е за подценяване и пласебо ефектът и силата на намерението и на вярата и т.н.
Работата е там, че има по-ефективен начин да се лекува с хомеопатични лекарства и той се нарича класическа хомеопатия. Това, че някой е решил да не спазва принципите на хомеопатия, го лишава от възможностите които дава хомеопатията и тогава тя се ограничава до нещо което помага при зъбоникнене, при сополки и бла бла, а тя може толкова много....  Grinning

# 10
  • Мнения: 698
Давам само хомеопатични лекарства, изписани от лекар. Казала съм на лекарката, че ако температурата е висока и не издържа на напрежението , ще дам и Нурофен. Но антибиотици - не давам.  Peace
Между другото, не споря, но хомеопатията на Боарон ми е помагала винаги.

Общи условия

Активация на акаунт