Имуностимулатор

  • 1 084
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Вече време ли е за подсилване на имунната система при децата? Като си помисля, че след няколко дни дъщеря ми тръгва на ДГ и ще се почнат пак безкрайните боледувания, ми се  smile3511
До сега съм пробвала с бронховаксом без никакъв ефект. дайте съвет за нещо друго Praynig

# 1
  • Мнения: 3 251
На малкия правя вторият курс с "Бронховаксом"-а,за сега съм доволна.Според педито ни,поне 2 курса трябва да се направят.Ще видя как ще е тази зима и ще направя ако е нужно още 2 ,след консултация с лекар.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз доколкото си спомням съм го давала по три месеца с известна пауза между тях, но и двете години, в които го е пила, боледува много /отит/ и все беше на антибиотици Sad

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
И Мартин тръгва на ясла - досега не е боледувал изобщо, но ме е страх да не вземе да му се срине имунната система - навсякъде чета, че не било хубаво децата да тръгват на ясла/градина през есента и ми е едно притеснено такова. Той е и с алергия и съвсем съм се сдухала ooooh!. Препоръчаха ни ADLiquids for Kids - добри отзиви чувам, но малко мои познати са го ползвали Thinking

# 4
  • Мнения: 197
Аз съм на мнение, че всичко зависи от организма на детето. Дъщеря ми я тъпчех с Есберитокс, в комбинация с Мултисаностол, в продължение на няколко месеца. Е, не. Боледуваше непрекъснато. Почти всяка седмица беше с някакво вирусче, общо взето 2 дена ходи на ясла, една седмица - вкъщи. Накрая спрях да й давам каквото и да било. За момента сме закрепили положението /да не ме чуе дявола/. Не е боледувала от доста време, като изключим хремата при никненето на зъби. Иначе съм чувала само хубави работи за Есберитокс, но явно не винаги помагат тия работи. Успех с градината и да не ви настигат болестите.

# 5
  • Мнения: 179
Здравейте момичета! синът ми Алекс като го завъртяха едни болести го караха една през друга! Sad Нашата педиатърка каза, че е комплексно - вадене на зъби, намаляване на имунитета, вируси, антибиотици, ново намаление на имунитета и така... в омагьосан кръг. Най-накрая д-р Вълчева от Торакс ни изписа сиропче Imunobaby на  Erbavita. Много съм доволна - пихме го около 1 месец, може и по-малко да е било, но оттогава ... Hug "да чукна на дърво" дори и хрема не е имал. Praynig Дано да ви е от помощ тази инфо  Peace

# 6
  • Мнения: 3 251
Аз доколкото си спомням съм го давала по три месеца с известна пауза между тях, но и двете години, в които го е пила, боледува много /отит/ и все беше на антибиотици Sad
Да,Лекси , през 3 месеца се приема и съм доволна,защото през тези 3 месеца е здравичък/да чукам на дърво!/а иначе през 4-5 месеца все с перибронхит бяхме.А за градината?!-аз съм детска учителка и мога да ти кажа,че каквото и да пие,докато не преболедува всички вируси "вихрещи се" вътрегрупово и сам организма да си създаде имунитет ,не минава с нищо-не искам да те плаша!!!Има деца ,дошли от ясли,които са по-здрави от тези, които идват направо на градина!След 1-ва група и са вече "пренастроени" организмите им и не са толкова податливи на вирози.
Поздрави и бъдете здрави!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Нина, ама сега ще й е 3-та година в детската... Дано вече го е създала тоз "групов" имунитет, че миналата и по-миналата година хич го нямаше. Иначе през времето, когато не е на градина, изобщо не боледува.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
   И ние ще сме трета година на детска. Боледува като е на градина, пратя ли я при майка ми е здрава.Като се сетя, че ще тръгне през септември на детска и направо се плаша.
   Едната година бяхме все със зачервено гърло, другата - всеки месец с отити, тази последната зима само бронхити и една бронхопневмония.
   Дано вече да го е изградила този имунитет, че се разсипа да пие антибиотици.
  Сега я водихме на алерголог и той ни каза, че Бронховаксома трябва да се пие поне три години за да има ефект.

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
И ние пихме "Бронхо ваксом" миналата година, ноооо.....никакъв ефект. Веднага след последния прием на 3-ят месец Танти се разболя, както тя си знае. Незнам дали трябва да се пие 3 години, за да има ефект, защото племенника ми също го пи и не е боледувал. По-скоро си е до организъм. Сега й давам "Грипхил" и ще видим дали има ефект.

# 10
  • там някъде
  • Мнения: 234
Нашата лична лекарка ни изписа Есберитокс капки за подсилване на имунната система. Само че май няма спасение от вирусите, които прихващаме редовно от яслата. Може би трябва да се пие редовно(на нас ни го изписаха всеки месец по 10дена - 15к/3пъти на ден), само че ние като сме здрави и забравяме да го пием. Wink

# 11
  • Мнения: 50
Препоръчаха ни ADLiquids for Kids - добри отзиви чувам, но малко мои познати са го ползвали Thinking

Това е един американски препарат, съдържа  ехинация, котешки нокът и орлови нокти. Синът ми го пи миналата пролет и бях много доволно.
Цената му обаче не е никак малка - 38 лв струваше в Санита.

Общи условия

Активация на акаунт