Има ли майонеза без захар?

  • 1 377
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 950
Тъй като разбрах, че по време на диетата на Аткинс може да се яде майонеза - все пак е само яйца и олио, та да питам, виждали ли сте майонеза без захар? Днес търсих, но във всичките има лимонена киселина и захар. Някой виждал ли е?

Е, ако няма, няма да ядем майнозе - хем повече ще отслабнем.

# 1
  • София
  • Мнения: 293
Ами ако си я направиш сама?! Няма да имаш никакъв проблем със захарта. То по рецепта май не се слага. newsm78

# 2
  • гр.София
  • Мнения: 269
Ето малко  ИНФО!

# 3
  • Мнения: 6 472
Абе аз точно сега през лятото бих го пропуснала този момент със суровите яйца newsm78

# 4
  • Мнения: 5 468
В магазините за диабетици и по разни щандове за диетични храни, има такава майонеза, на която пише че е без яйца и е диетична. Аз си купих такава и ядох от нея, има същия вкус като обикновената.

# 5
  • Мнения: 3 927
Тук-там се намира соева майонеза, но не съм сигурна за съдържанието, а в момента нямам кутийка да проверя какво пише.....
Ако те устройва за диетата, щом я караш на диети Wink

# 6
  • Мнения: 2 950
Момичета, мнооого ви благодаря - ще търся по-упорито, а и в къщи ще си направя. Поне ще съм сигурна за съставките!

# 7
  • Мнения: 3 927
Сега се сетих за диетичната домашна майонеза на Бу - има я някъде в готварския форум. По спомени се прави така: в съд се изсипват 1 част прясно мляко, 2 части олио и малко лимонтузу. Врътва се с пасатор (аз го правя в блендер) и се получава много сполучлива гъста майонеза без яйца и добавки Simple Smile

Частите могат да са различни, т.е. правила съм и с по 100 и с по 200 мл от двата продукта.

Общи условия

Активация на акаунт