РД - колко торти?

  • 7 948
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Привет на всички майки на близнаци тук!

Моите тази година правят три год. Миналата година бяхме в клуб и имаха две торти, по една за всяко. Тази година обаче, ще сме вкъщи с роднини, а на др ден ще празнуват в ДГ.

Какво да правя с тортите и със свещите и въобще... По две торти на двете места ще ми дойдат много, а и няма кой да ги яде. От др страна всяко много държи на своите неща...Дайте съвет от опит.

И др въпрос - какво правите с празнуването като ходят на ДГ? Празнувате ли отделно в клуб с деца или само в ДГ...

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
За първата годинка на мойте близнаци бяхме взели само 1 торта, защото преценихме ,че са малки и още неразбират.За 2 вече започнахме да си вземаме по 2 за всяко да има.В градитната нося една по-голяма, като в единя край е за момиче ,в другия за момче/слагат някакви играчки/.За събирането с роднини и приятели задължително са две.Тази година станахме на 5 г. При нас няма детски кът и затова бяхме поканили деца във къщата на свекърва ми.Имат голям двор, люлка ,батут, играчки,колелета голямо пространство където да тичат и да играят на спокойствие децата.Бяхме направили племеницата на клоун и с нея доста добре се позабавляваха .Имаше игри, загадки, песни и танци.На децата много им хареса.
Според мен занесете 1 торта в градината, а за вкъщи купете 2 щом като и децата си държат на своите неща.Аз съм на мнение че щом децата са 2 то за всяко трябва да си има по една торта  и все пак веднъж в годината празнуват рожден ден.На нас тази година 3 торти излязоха към 110 лв.
Каквото и да решиш ти пожелавам да са ти живи и здрави дечицата и много да ви радват.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 711
И аз мисля, че за всяко дете трябва да има отделна торта. За гранитата може наистина една по-голяма в единия край за едното, в другия за другото, примерно да им пише имената. СПоред мен също трябва да имаш предвид колко са децата в групата, за да не дойде пък много. За вкъщи можеш да поръчаш 2 по-малки, обикновено детските торти се поръчват на парчета и така може да се получат 2 по-млаки торти, за да не остават все пак.

# 3
  • Мнения: 7 803
аз пък смятам, че 2 торти за излишни. това е разпиляване на пари. едвали ще имаш и толкова гости, че да изядат 2 торти. и какъв е символа на тортата, че са има по една за всеки  newsm78 нали си имат отделни подаръци.

# 4
  • Мнения: 46
Две малки или една голяма торта Thinking,нямаше голяма разлика,тук в нашият град.Затова аз съм за две торти. smile3510 smile3510

# 5
  • Мнения: 3 634
Тризнаците черпят с обща торта  Mr. Green, за близнаци може 2 триъгълни, които сложени една до друга да образуват правоъгълник.

# 6
  • Мнения: 3 336
На първата годинка тортата им беше една, с Мики и Мини Маус, от едната страна надпис Ники 1г., от дргата Ели 1г. и свещите там съответно за всеки. Тази година вече взехме две торти. Но за вкъщи с роднини може и една с разни животинки по нея отгоре, които да са и за момиче и за момче.

# 7
  • Мнения: 4 306
Аз пък съм на принципа, че всеки човек заслужава торта за рожденния си ден. А ако бяха родени на различни дати?
На първия рожден ден настоявах тортите да са 2, празнувахме в домашна обстановка и гостите искаха да опитат и от двете, така че не остана изобщо торта.
На тази възраст вече се осъзнават и си помисли как ще определиш кой ще духа първи свещичката? Как ще обясниш на другия? Това са си лични моменти и важни за децата.

# 8
  • Мнения: 7 803
ами паля свещичките 2 пъти, много просто е. аз каня САМО деца на детските рождени дни, щото са детски и децата искат да си играят с деца. егати детският рожден ден с разни роднини. за капак и тортата е много здравословна, та може по няколко парчета на глава от населението и после слушаме за затлъстели първолаци

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 22:31 от Дъмпер

# 9
  • Мнения: 3 638
Аз съм твърдо за 2 торти, дори с риск да надебелеят всички гости  Twisted Evil Според мен всеки трябва да си има торта, нали са все пак 2 дечица. Може да не са големи или да е една по-голяма някакси разделена. Аз пускам снимка на нашата първа торта, не че искам да я давам за пример  Blush Нямахме проблем с изяждането  Mr. Green

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=275704

парола: 1234

# 10
  • София
  • Мнения: 1 727
Ние купихме една правоъгълна торта, разрязахме я на две и станаха две квадратни. На всеки гост по две малки парчета и всички бяха доволни. Децата се омазаха, а ние наблегнахме на питиетата.
За втората година даже нямахме торта, предпочетохме да заведем децата някъде да си поиграят.
В крайна сметка, децата не ядат торта, всичко се прави, за да се радват роднините. Ако ще са доволни от две торти, даваш две, ако им е все едно, не се впрягаш много.
Има къде-къде по-хубави неща, с които да зарадваш децата и това определено не са сладкиши.... Мое мнение.  Peace

# 11
  • Мнения: 390
В крайна сметка, тортите ще са най-вероятно две за вкъщи, а в ДГ май няма и да празнуват, защото същият ден мислим да пътуваме за морето, а тържеството обикновено го правят като станат от сън...от друга страна много ми се иска да празнуват и там, защото у дома с разни роднини....то е ясно.

Аз съм по принцип категорично против детският РД да се кара с дърти роднини - който иска да заповяда в клуба, тази година обаче повечето деца ги няма /егати късмета РД да е август, моят е юли Sad/, а РД се пада в неделя... А и те все още нямат кой знае колко приятелчета.

Ама и това на РД да стоят вкъщи ...не си е работа. Дайте идея какво да правя.

# 12
  • Мнения: 7 803
ами съберете се на пикник в зоологическата градина примерно

# 13
  • Мнения: 7 640
тортите на Фата са супер Heart Eyes
И идеята за двете правоъгълни е много добра, но не збан къде в Сф мога да поръчам такова нещо.

Но две отделни торти идват премного- и като количество, и като цена.
Не особено оправдано е, спред мен.
И една за ДГ, ако трябва да взема... Mr. Green

# 14
  • Мнения: 390
ами съберете се на пикник в зоологическата градина примерно

Идеята е наистина много добра, но там доколкото помня няма сянка никъде, освен в клетките Simple Smile

Твърдо реших и даже вече поканих малкото деца, които са тук, а за къде сега го мисля. Всички
клубове искат миним 10 куверта, а ние сме общо 5. ДГ ще отпадне и без това пътуваме същия ден.

Ако имате идея къде с детски забавления може да се съберем по-малко деца и съответните родители и роднини, ще я приветствам.

Общи условия

Активация на акаунт