Отговори
  • Мнения: 2
По-скоро при отлепяне на тиксото остана лепилото,не питайте какво правих...  Blush Казаха ми,че от няколко измивания на автомивка ще падне,ама на мен не ми се чака толкова.

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Махала съм така с веро и мека кърпа и мноооого търкане. Че то е важно и боята да не се нарани.

Сервизите, които поставят стикерите за ГТП, имат един специален спрей и после с парцалче го минават.

# 2
  • Мнения: 69
Пробвай със спирт newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 573
Най-лесно е със спирт

# 4
  • Мнения: 2
Благодаря за съветите,ще пробвам със спирт.Стана ми интересно какъв е този специален спрей,Mileto знаеш ли как се казва?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 243
Обезмаслител, бебешко олио...нещо от сорта
Мазнината след това се премахва лесно.

# 6
  • Мнения: 617
С мокра кърпичка махнах тиксото от колата останало след отлепяне на една лепенка. Мъжа ми се изсмя, че сума ти автомивки е минала и не се е отлепила пък аз с използвана мокра кърпичка го махнах за секунди. Пробвай!

# 7
  • Мнения: 157
Аз имам същия проблем с остатъци от тиксо по стъклата ,
Стъклата бяха обвити с найлон и залепено тиксо -да не се цапат при боядисването.
След разлепянето на няколко места останаха остатъци от тиксо ,което никак не мога да премахна.

Пробвах и с лакочистител,и с бебешко олио ,и с гъбичка да търкам -без резултат.Където е имало хартиена лепенка с  търкане и  лакочистител се махна.
Но където е залепнало само тиксо -няма оправяне.Ако опитам да стържа с нещо остро ,ще надраскам стъклото .
Сега чакам половинката да вземе някакъв спрей от автомивките-каза ,че имало нещо специално за това.

# 8
  • Мнения: 1 844
тъкмо мислех да създам и аз такава тема,все едно аз съм я писала. Peace
около стъклото на вратата на колата има остатъци от тиксо,с търкане и парцал не се махат. Twisted Evil
със спирт може ли да се повреди и боята?!някой има ли идея откъде могат да се купи спрей за почистване на такива следи от тиксо,стикери и т.н?

# 9
  • Мнения: 269
имаше и др. подобни теми - най-вече за махане на лепенките от нови дограми, запечени на слънце без да бъдат свалени Simple Smile
Но по темата - обезмаслител мисля е добър вариант.
Иначе специални спрейове има напр. в Office 1 - към 6 лв някъде беше.
Аз лично имам голям успех в подобни ситуации с WD 40 - използва се за смазване, против ръжда и под. - на маслена основа е, може мъжете ви да го имат в колата, мазето и под. Simple Smile)

# 10
  • Мнения: 12
Здравейте, най-лесно става с Меглио-това е обезмаслител.,струва окло 3 лв. Simple Smile.Лично съм пробвала и има резултат.

# 11
  • Мнения: 2 480
Здравейте, най-лесно става с Меглио-това е обезмаслител.,струва окло 3 лв. Simple Smile.Лично съм пробвала и има резултат.
Произнася се Мельо. Възможно е да стане с него, но по-добре да пробва с чист спирт или чист медицински бензин.

# 12
  • Мнения: 1 666
С олио трябва да стане,махнах доста остатъци от лепенки така!  Peace

# 13
  • Мнения: 762
В къщи дъщеря ми постоянно ми оставя такива следи върху всякакви повърхности и аз успешно ги махам с лакочистител . Моят е без ацетонов и до сега не ми е увреждало нищо, става за секунди и много лесно.

# 14
  • Мнения: 12

Произнася се Мельо. Възможно е да стане с него, но по-добре да пробва с чист спирт или чист медицински бензин.
[/quote]
Не бих казала , че се произнася "Мельо". Чичко GOOGLE не намира НИЩО с "Мельо" а с "МЕГЛИО" има доста сайтове посветени на този обезмаслител.Много по-ефикасен е от чистия спирт или чистия медицински бензин ,хексан или екстракционен бензин .

Общи условия

Активация на акаунт