Махната жлъчка-рискове при бременност за майката и бебето

  • 5 783
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
преди 2 години ме оперираха от жлъчка и ми я махнаха поради това, че имах един, но голям камък в нея. Това се получи от бременността ми,бебето беше наритало и прегънало жлъчката (понеже беше седалищно и с изпънати крада забити в черния ми дроб и жлъчката),не можа да се оправи след това и когато детето ми беше на 3г ми я махнаха.Питаха ме ще раждам ли още ,но не ми обясниха какви са  и рисковете от евентуална следваща бременност. Понеже болките бяха ужасни нямаше вар инат да търпя повече и да живея с нея. След като ми я махнаха се чувствам много подобри , а аз така или иначе не ям панирано, пържено,мазно, свинско или тлъсто та нямам грижи и с диетата.
Но може ли някои да ми  ще се случи и какви са рисковете за мен и бебето ако карам бременност без жлъчка?
Предварително благодаря на всички и Ви желая здраве  и усмивки:-).

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Не мисля, че би имало проблем.

Желая ти скорошна втора спокойна бременност!  Peace

# 2
  • Мнения: 4
Blagodaria ti Mileto, no nikoi li ne znae neshto po podrobno?!:-(

# 3
  • Мнения: 1 152
Здравей!
Аз също като теб имах много притеснения, свързани с този проблем. Моята жлъчка бе отстранена само преди месец и половина (при това имаше малки непредвидени усложнения). Преди операцията се консултирах с гинеколожката ми дали операцията ще попречи на бъдеща бременност, която е много желана и чакана вече почти 2 години. И тя, и хирургът по-късно, и други двама лекари ми казаха, че рисковете са нито повече, нито по-малко отколкото при всяка друга бременна жена. А гастроентерологът ми каза, че по-добрият вариант е отстраняване на жлъчката преди евентуална бременност, за да не се обострят нещата по време на бременността, когато анестезията при операция е крайно нежелателна (даже когато консултирах с него той току-що се беше върнал от някакъв семинар, посветен точно на този проблем).
Хирургът ми каза, че месец след операцията можем да започнем отново бебеправенето. А онзи ден и гинеколожката ми даде зелена светлина   Grinning  
Така че мисля, че можеш да си спокойна и дай Боже чудото да ти се случи Praynig
Успех!

# 4
  • Мнения: 1 436
Близка моя приятелка е с подобна на твоята история - седалищно бебе, краката все в жлъчката, оперираха я когато бебето беше на 2 месеца. Второто й детенце ще стане на година скоро - не е имала проблеми с бременността, нито я водеха рискова заради липсващата жлъчка  Peace.

# 5
  • Мнения: 4
Momicheta,mnogo Vi blagodarq:-).Drugo e kogato imash opita na minali prez tova i drugi hora:-).
Jela q Vi mnogo zdrave, ysmivki i zvunuk ,detski smqh Simple Smile

# 6
  • Мнения: 183
Няма проблем да се износи  бебчо ,без мама да има жлъчен мехур.Успех!

# 7
  • Мнения: 241
И аз мисля,че няма да има проблем.Как беше онази приказка-има жлъчка,има проблем,няма жлъяка-няма проблем. Simple Smile newsm10

Общи условия

Активация на акаунт