Детето ми изпи половин шише нурофен....?

  • 6 136
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Накарай детето да повърне, бръкни му леко в гърлото с пръст, или с четката за зъби го погъделичкай в основата на езика към гърлото.

# 16
  • Мнения: 722
Нурофенът не е безобиден! Веднага в най-близкото спешно отделение! И, за бога, не махайте защитната капачка /външната/. Тя е именно, за да не може детето да отвори лекарството само. И дано е наред всичко с детето!

# 17
  • Мнения: 194
Момичета, благодаря ви!

Звъннах в токсикологията във Варна, казаха ми да изпие половин литър  вода и да повърне.

Междувременно се свързах и с педиатърката ни.

Каза ми същото.

Водата я изпи, но не иска да повръща. Не дава да и бъркам в гърлото,хапе ме Rolling Eyes

Звъннах пак и ми каза, че не е фатално, но да давам повече течности.

Изкарах си акъла значи...

Сега пак ще пробвам да и бъркам в гърлото ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 430
Накарай детето да повърне, бръкни му леко в гърлото с пръст, или с четката за зъби го погъделичкай в основата на езика към гърлото.
Да!
И вземи активен въглен от аптеката.И пак виж,колко ориентировъчно е изпило.
И най-важното не се паникьосвай

# 19
  • Мнения: 188
Бързо отивай на лекар - хващай такси и не се чуди!

# 20
  • Мнения: 194
К-А-М ,колко горе-доло изпи детето и колко кг е?Виж ориентировъчно на шишенцето

14 кг е и е изпила близо 40 мл Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 194
Пак звъннах на лекартата ( тя е и дежурна в момента в отделението),каза, че щом е пила вода вече се е резорбирало.

Да и давам повече течности и да и купя да пие глюкоза.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 190
А ако опиташ да я накараш сама да си бръкне в гърлото?
Може би да изпие още вода.  Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 2 430
К-А-М ,колко горе-доло изпи детето и колко кг е?Виж ориентировъчно на шишенцето

14 кг е и е изпила близо 40 мл Rolling Eyes
Е малко се е предозирала,ама спокойно.Не е чак толкова ударна доза.По принцип е 1мл на 1кг.
Но пак ти казвам успокой се и оводнявай детето .Често се случва.Деца Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 194

Мани ,мани ooooh!...преди време беше набарала в хладилника един мехлем за крустички на малкото и от него хапна порядъчно Crazy

Да не говорим за пяната за бръснене на баща и #Crazy ooooh!

Да ми е жива и здрава, но е рядко палаво дете ooooh!


Red, не иска нито да пие, нито да си бърка в гърлото.

Реве и ми се кълне, че повече няма да прави така Laughing,за кой ли път Close

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 12:39 от AnMary

# 25
  • София
  • Мнения: 2 430
Със мъж педиатър съм се нагаледала и наслушала на какви ли не истории.
Колкото и да внимаваш и да пазиш едно дете,като си е писано,че ще направи някоя беля не можеш да я избегнеш.
Да ти е живо и здраво детенце,и двете да се успокоите,че и то сигурно се е постреснало.
П.П.Като малка бях изпила едни шише Алмагел,хем гадно на вкус ,хем си го пийнах

# 26
  • София
  • Мнения: 7 190
Да, да.
Падат си по козметиката явно.
И моята е същата.
Ако не са те привикали спешно в болница, и при тази доза, вероятно няма някакъв особен проблем.
Преди време детето на моя позната беше пийнало тройна доза от антибиотика си. Но майката е фармацевт, и прецени, че не е опасно.
Ще се оправи  Peace
Виж кога ще им дойде акъла в главите, не е ясно.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 194
Охххх, колкото им треперя, толкова по - големи щуротии ми вършат.

Близките ми ме упрекват, че съм била шашкава майка и съм се шашкала излишно с децата, пък аз се чудя, ако я давах по - спокойно, какво ли щеше да стане #Crazy


Днес се е видяло, че ще сме под наблюдение. Ще си седим в къщи, и без това е жега и ще форумуваме Mr. Green

Айде, да не оспамвам повече темата Laughing, дано не ми се налага да пиша тук.

Благодаря ви за подкрепата момичета и дано вашите дечица не ви изкарват акълеца така Laughing Heart Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 39 758
И аз от време на време съм паника. Simple Smile
Хубаво е да дадеш активен въглен. Мисля, че прясно мляко също може. После лека диета от картофено пюре и варен ориз.
Ако успее да повърне, мисля, че ще е най-добре.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 101
Охххх, колкото им треперя, толкова по - големи щуротии ми вършат.

Близките ми ме упрекват, че съм била шашкава майка и съм се шашкала излишно с децата, пък аз се чудя, ако я давах по - спокойно, какво ли щеше да стане #Crazy

Успокой се и не се обвинявай. Hug С малки деца всичко опасно трябва да се държи под ключ, а ключа на тайно място. (И се шегувам и е истина) Имам една книга, в която има глава за мерките за безопасност около детето и като гледам, еми, 30 страници на различни варианти да се наранят, отровят, да паднат и какво ли не. Като бях на 2 се подстригах докато баба ми пиеше вода.  Mr. GreenЖената инфаркт щеше да получи, защото си представяше с тези ножици как съм могла да се нараня и то докато сме в една и съща стая, но тя е с гръб.

За самото лекарство нищо не мога да кажа, защото не разбирам. Щом си се чула с лекар, вероятно е преценил какво е най- добре да се направи и не ми се вярва ако има опасност да те успокоява и да не вземе мерки.

Общи условия

Активация на акаунт