мило отношение на хората като видят бременна

  • 2 492
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 248
И аз срещам мило отношение само от роднини и познати. Тук-там някой стане в градския транспорт или маршрутката, но много рядко. Hug На опашки задължително си чакам - един единствен път ме пуснаха да мина отпред, за да взема решение от ТЕЛК и тогава бях много щастлива, защото имаше толкова много народ, че правеха списък на чакащите и аз трябваше да бъда някъде номер 180.
Според мен, хората са си много озлобени, лоши и затворени в себе си. А пък като видят бременна, гледат с такъв поглед, все едно за първи път виждат и в повечето случаи погледите са неодобрителни. 
С всички горепосочени случаи съм се сблъсквала в транспорта - извръщане на поглед, състезание на бабички за мястото, четене на вестник или книга, пуфкане и пристъпване от крак на крак...
Веднъж ми се случи (бях в 7 месец) да стана и да отстъпя място на една майка с малко бебче, защото беше без количка, а шофьора караше ужасно и на нея й беше трудно да се държи. Не се намери друг човек в целия тролей да стане, а мамчето почти се разплака и не престана да ми благодари.  Embarassed
Иначе през август ми се наложи да си гледам 5 годишния син, защото детските градини почиваха, а бабите бяха заети. Та, като се качим в превозно средство, ако отстъпят място - слагам го него да седне, за да не го мисля, че ще падне на някой завой, а аз стоя права. Веднъж ме накараха да седна и да го сложа да седи на коленете ми. Ами трябва да ви кажа, че беше ужасно - с тоя огромен корем в 9 месец, а не можеш непрекъснато да му повтаряш на детето - не ме натискай, наведи се напред, не се облягай назад, дръж се, да не паднеш върху корема ми... ох, ужас  #Crazy
И накрая, вчера се прибирам и заварвам пред асансьора една жена - стои и чака. Питам, ще ползвате ли асансьора, а тя ми отговаря, че не може да се отвори и стои. Стояхме така 10 минути и нищо. Казах й, че някой трябва да се качи до 3-тия етаж (1 и 2-ри се заключват) и да извика асансьора и тя ми каза, еми добре, качете се и слезте да ме вземете #Cussing out #2gunfire ядосах се, ама няма да седя цял ден и да чакам долу, качих се, взех асансьора, слезнах до долу, качих примадоната, за да може да се повози  #Cussing out

# 31
  • Мнения: 9 903

И накрая, вчера се прибирам и заварвам пред асансьора една жена - стои и чака. Питам, ще ползвате ли асансьора, а тя ми отговаря, че не може да се отвори и стои. Стояхме така 10 минути и нищо. Казах й, че някой трябва да се качи до 3-тия етаж (1 и 2-ри се заключват) и да извика асансьора и тя ми каза, еми добре, качете се и слезте да ме вземете #Cussing out #2gunfire ядосах се, ама няма да седя цял ден и да чакам долу, качих се, взех асансьора, слезнах до долу, качих примадоната, за да може да се повози  #Cussing out


хехе Simple Smile ама защо слезе изобщо Simple Smile такава бих я убила с презрение Simple Smile

# 32
  • Мнения: 910
И накрая, вчера се прибирам и заварвам пред асансьора една жена - стои и чака. Питам, ще ползвате ли асансьора, а тя ми отговаря, че не може да се отвори и стои. Стояхме така 10 минути и нищо. Казах й, че някой трябва да се качи до 3-тия етаж (1 и 2-ри се заключват) и да извика асансьора и тя ми каза, еми добре, качете се и слезте да ме вземете #Cussing out #2gunfire ядосах се, ама няма да седя цял ден и да чакам долу, качих се, взех асансьора, слезнах до долу, качих примадоната, за да може да се повози #Cussing out

аз на твое място изобщо няма да се върня за нея. ми да се седи мърлата там и да си чака като не я срам #2gunfire

# 33
  • Мнения: 1 735
Няма благородство!  Confused

# 34
  • Мнения: 2 952
Мен пък все ме гледат в корем4ето ...по  то4но  в пъпа , защото ми е като коп4е , а харесвам  тясно  блузи , защото поне от страни имам малко талиа ....само напред ми стър4и ...хаха .....Викам си .....Ало ....преди бременността ме  гледаха в  циците , сега в  корема , ами  кога в о4ите  ,  голям майтап. newsm62 preggo

# 35
  • Мнения: 248
тити, ми аз съм добра душа  Embarassed все гледам да помогна, като си мисля, че по същия начин ще ми се отвръща, ама... newsm78

# 36
  • Мнения: 144
Отношението е под всякъква критика.
Аз съм в 4-ти месец и всяка сутрин пътувам с тролей за две спирки,но когато имам възможност ходя пеша до работата.
И когато се кача или ще ме побутват, или ще ме изръга някоя бабетка в ребрата абе ужас.
А на мен ми личи вече коремчето защото от преди съм си била леко закръглена и все едно  съм призрак и гледат през мен.
Накрая като тръгна да слизам ми казват:"Елате да седнете" , ама аз вече слизам.
Под всяка критика е и искат да им раждаме деца и защо за да висиме като паяци прави и да ни става лошо и така нататък. #2gunfire #Cussing out
И бабките все в пиковите часове ходят я до пазара , я за вода, я до приятелка да не е по жегите  - тарикатки.
Също казват ами стой си в къщи къде си тръгнала като не ти е добре и не можеш да се возиш с гр. трансторт. #2gunfire #Cussing out

# 37
  • Мнения: 182
Докато бях бременна много често срещах безочието  на хората.Спомням си веднъж се возих в една маршрутката и както винаги беше пълна, никой не иска да стане, а аз бах в 9м. Пътувах полувин час най-накрая една жена извика някой да ми направи място и едно момиче стана,защото и без това трябваше да слиза.Ако знаете какви бяха смешни всичките, гледат през прозореца и не смеят да се обърнат да не ни се засекът погледите, че трябва да станат.  Embarassed
Абе........ Twisted Evil

# 38
  • Мнения: 528
На мене като започна да ми личи ми ставаха само уморени жени от работа.Пенсионерите дето си носят никролога в задния джоб те гледат все едно си извънземно #Cussing out.Да не говориме за младежите.Като че ли си виновен че си забременяла и въобще само те погледнат и се обръщат на другата страна.Веднъж даже бих една бабка. #2gunfire smile3511 newsm61Качвам се в 213 за работа и тръгвам да сядам а бабката ми хваща ръката и казва"Това е за детенцето"Погледнах детенцето беше предучилишна възраст и майката каза да седна аз,но бабата настояваше да седне детето.Казах "ама аз съм бременна".Тя ми каза че детето е по важно то да седне.Даже шофьора запита дали има проблем.Стана ми един г-н, а на бабата казах че сигорно е стара мома и ще си умре такава.Жената с детето се почувства неудобно както и аз,но според мен бабката не беше права. Вие как мислите?Докато колегите ми ме глезеха.Все ме питаха да ли ми е удобен стола.Даже аз работех леко прилегнала пред компютара и даже ми сложиха малък кашон под бюрото да си вдигам краката.

# 39
  • Мнения: 4 629
Докато бях бременна много често срещах безочието  на хората.Спомням си веднъж се возих в една маршрутката и както винаги беше пълна, никой не иска да стане, а аз бах в 9м. Пътувах полувин час най-накрая една жена извика някой да ми направи място и едно момиче стана,защото и без това трябваше да слиза.Ако знаете какви бяха смешни всичките, гледат през прозореца и не смеят да се обърнат да не ни се засекът погледите, че трябва да станат.  Embarassed
Абе........ Twisted Evil

Аз докато бях бременна непрекъснато ми се случваше точно това, което описваш. В маршрутка ми стана само веднж  1на жена, а в градския транспорт са ми ставли няколко пъти. Много неприятно ми беше отношението на хората, но какво да се прави  Sad

# 40
  • Мнения: 2 529
За щастие на мен през бременността не ми се е налагало нито веднъж да ползвам градски транспорт или маршрутка и не съм се сблъсквала със злите бабички, които описвате   Laughing, хм то всъщност не е смешно  Embarassed
Общо взето срещах положителни реакции и отношение, но разбира се просто не можех да стъпя в заведение за пушачи. Пушачите никога не се съобразяват!  Twisted Evil

Сега ми се случва да се загледам в бременна жена  Embarassed и ми се струва толкова странно, че и аз съм била такава, нямам и представа защо... : Laughing Истината е, че понякога съм очарована от това как изглежда дадена бременна, а друг път се улавям да критикувам облеклото или занемарения външен вид  Embarassed, ама това е защото ми се иска всяка бременна да се гордее с красотата на положението си  Simple Smile

# 41
Първо привет на всички   Wink
Най-черният ми спомен за "мило" отношение беше 4-5 часовото ми висене на опашката за разсрочване на осигуровките в НОИ - бях в 8-ми месец ... Корема взе да ми личи към 6-ти месец и през малкото пъти, в които ми се е налагало да ползвам градски транспорт никога не са ми отстъпвали място. А в работата също нищо не ми се спестяваше - "гърчеха" си ме както всички останали, че даже понякога и повече   Sad Честно казано не се сещам дори и за един случай през цялата ми бременност, в който да са се отнасяли с мен по-внимателно заради голямото коремче (изключвам разбира се най-близките ми хора, те не се броят)   Simple Smile

# 42
  • Мнения: 398
И тука не винаги ми отстъпват място, ако съм с автобус, заваси на кого ще поподаднеш. Най-често място ми правят жени, но ако наоколо са младежи, се преструват, че не те забелязват. Веднъж се качи още една бременна, но с по-голям корем от моя. Всички се провят на тапи. Викам си то и аз не върви да ставам, ама какво да правя. newsm78 Обаче бременната беше с една приятелка, която се извика в автобуса, че някой трябва да освободи място. И веднага рипнаха няколко застрамени момъка.
Но като цяло хората тук са много добронамерени. Всеки ден някой ме заговаря заради корема - даже и мъже. Питат ме кога ще е събитието, какъв ше е полът на бебето. И всички те гледат едни усмихнати, доброжелателни. Но тука са такива и като видят бебе в количка. Хем са непознати и веднага се надвесват над количката и почват да го пипат. А родителите на бебето не им правят забележка. Ама аз не одобрявам много непознати да ми пипат бебето, та живи здрави ще трябва да ги гоня по-нататък.

# 43
  • Мнения: 637
.....Ало ....преди бременността ме  гледаха в  циците , сега в  корема , ами  кога в о4ите  ,  голям майтап. newsm62 preggo
   202uu   202uu  202uu

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 302
Аз пък сега не ползвам градски транспорт и съм много доволна от това. Докато мога ще си карам колата, а после няма да ходя на работа.
Докато ви четях си спомних една случка от детските ми години. Качваме се в тролея аз и сестра ми с малката ми братовчедка. Ама ние с кака сме били на около аз на 12, а тя на 16 год. Веднага две момченца направо скочиха от една двойна седалка да може да седнем с детето. Много мило ми стана.
Иначе и аз оглеждам бременните жени  Embarassed , защото миналия път като бях бременна почти до 7-мия месец, докато загубих бебето, не ми личеше корем. За разлика сега имам по-голям корем от тогава. Като гледам някоя бременна жена и си мисля в кой месец е и дали и аз ще имам такъв корем (благородна завист  Laughing)

Последна редакция: нд, 04 сеп 2005, 12:11 от fineti

Общи условия

Активация на акаунт