Отговори
# 30
  • Мнения: 5 183
Мили, учителката каза да започваме с таблицата.
UМНОЖЕНИЕ С 2, 3, 5 И 10 ПЪРВО
СЕга седи до мен и пише таблицата с 10 и 2

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 11:07 от МАЙКА

# 31
  • Мнения: 329
Баща ми ще остане един месец, майка ми два.

Мили, ти ми даде страхотна идея за ливадата отпред - и без това се чудим какво да я правим и все си стои неокосена  Embarassed

Ще вземем да боднем едни китки  Grinning

# 32
  • Мнения: 5 183
Китките са добра идея, но си искат поддържане :о)
Добре е човек да разбира от това или поне да има желание да се научи.

# 33
  • Мнения: 780
Njamam kredor  Sad Njama da vi tormozja, shte pisha po-kysno.

# 34
  • Мнения: 5 183
Ахой, банда!
В края на работната седмица релаксирам сама у нас.
Томи и тати са на летището.
Изпращат един приятел за България.
Много вълнуващо е всеки път, когато изпращаме или посрещаме някой.
В неделя пак сме на летището сутринта, посрещаме  Hug

# 35
  • Мнения: 5 183
Мили, още ли го няма Кредора?

# 36
  • Мнения: 780
Появи се  Mr. Green . Беше се скапал монитора на компютъра, който ползвам аз и бях на лаптопа на мъжа ми, а там не ми излиза кредор. Сега съм със стария монитор, но поне си имам кредор  Grinning .

У нас големи вълнения, защото утре ще ходим колективно на мач и децата днес се сдобиха с нови шалове на нашия отбор. Go Bulldogs, woof woof!!!!!!

След седмица е годишното представление на училището на Кейт и се събуждам и лягам с изпълнение на песните, с които ще участва техния клас  Crazy Даже Бини ги научи наизуст. Но Кейт много се вълнува и е в страхотно приповдигнато настроение. Каза, че костюма и бил страхотен (зелена маруля Joy hahaha) При положение, че след двете представления ще могат да си задържат костюмите, просто усещам, че поне месец след това ще трябва да го гледаме отново и отново ежедневно. Иначе представлението се казва "Vegemania".

Що се отнася до китките, аз съм запалена градинарка. Наистина иска поддържане, но ако ти доставя удоволствие е като всяко друго хоби. А ако се засядат местни австралийски храстчета, дръвчета и цветя, грижите са много малко + не изисква поливане. Виждала съм дворове, превърнати в градини с малки пътечки и храстчета, местни треви и цветя, някоя и друга малка скаличка и камъни - много е красиво и определено изисква по-малко поддържане от "ливадата", която за да е хубава иска обработка против плевели, редовно косене, торене, освежаване с нови семена и поливане, което при нас е забранено. Аз от 3 години се опитвам да отгледам хубава полянка в предния двор и не става и не става. Особено след миналото сухо и горещо лято.. всичко изгоря. За да сложа нови семена, трябват дневни температури около 20-22с и влага, а когато се затопли до тези температури вече няма дъждове. Ох, увлякох се, ще ме извините, но нали ми е страст Simple Smile .

Приятен уикенд на всички!  Hug Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 832
Ние си намерихме квартира  newsm44 Надявам се да ни е хубаво там. Близо е до работата на мъжа ми. Сега ще търсим да купим това-онова, че е необзаведена. Но малко по малко ще си я направим хубава за живеене. В понеделник ще я плащаме. Радвам се, че бързо се разреши и този проблем.

# 38
  • Мнения: 780
dion, честито!!!  Hug Дано сте доволни и все така ви върви с бързо разрешаване на проблемите!

# 39
  • Мнения: 59
Хей, Dion, всичко ще се нареди лека полека. Вече си имате квартира, ще видиш как ще започнеш да се чувстваш все по-добре и по-добре. Аз като си спомня колко трудно си намерихме квартира в Бризбейн, най-накрая си харесахме една и предплатихме наема за 6 месеца. Голяма драма беше, живяхме 10 дни в един мотел с пияници разни  Grinning Сега ми е смешно, но тогава... Но решението да се местим от Хобарт в Бризбейн беше изцяло мое, така че не можех и да се оплаквам.
Мен каква носталгия ме гонеше първата година като се преместих от България тук, не е истина. Пък сега така съм свикнала и така ми харесва, че предпочитам да ми идват гости, отколкото да си ходим до България.
За нашето лозе - оставили сме един голям празен парцел земя отстрани на къщата, та там мислим да го садим. Имаме толкова голям парцел земя, че мога да побера 10 лозя  Grinning Земята ни е подарък от родителите на мъжа ми, преградили сме двора на 2 и пак ми се струва огромен. С мъжа ми се хилим, че си създадохме работа за цял живот. Каквато съм градинарка.
Тук вали, откакто сме се преместили от Бризбейн, имам чувството че вали всеки ден. Вчера ходихме до Саламанка Маркет, но заваля и бяхме забравили дъждобрана на количката, та трябваше да се приберем.

# 40
  • Мнения: 5 183
Страхотно!
Много се радвам за вас, Дион!

Мили, непременно да пуснеш някоя снимка на марулката, плийз!  Mr. Green

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 04:38 от МАЙКА

# 41
  • Мнения: 780
Марулката непренно ще я снимаме Simple Smile Тя вече търпение няма.

МАЙКА, понзай какво обядвахме днес   chef

Катилиас, щом обичате земята и имате амбицията да си отгледате лозе, ще се справите!  Hug Аз бих казала, че със създаването на собствен дом, човек винаги си отваря работа за цял живот.. то май в това се състои живота: създаване на семейство и изграждането и поддържането на дом.
В този ред на мисли: успех на всички във всички начинания! Hug

# 42
  • Мнения: 5 183
Еееееееееееееее, Мили, macaroni & cheese, a?   chef Hug
Вкусно стана нали? По коя рецепта?

# 43
  • Мнения: 780
Еееееееееееееее, Мили, macaroni & cheese, a?   chef Hug
Вкусно стана нали? По коя рецепта?

Писах в готварския Simple Smile Много ти благодря, че ме подсети и амбицира да ги направя!  Hug Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 5 183
Мили, разнообразихме менюто, а?   chef

Общи условия

Активация на акаунт