Хайде и набор 2001!

  • 24 812
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 044
Йоанка - през октомври става на 4 г.
Тежи 19 кг., за ръст - не сме я мерили, но е по-висока от връстниците си.

Говори много, може да те смае с раздъждения. Притеснява ме, че доста звуци все още не може да произнася добре - "Р" казва при определени думи, но не казва "Ш", "Щ", "С", "Ч", всичко е някаква форма на "Ф". Когато и показвам как точно си слагам езика и зъбите, за да кажа "Ш" в думата "шише" почти се справя, но в нормален разговор не го прави. По принцип бях решила да я оставя на мира до 4 г. и ако не се научи, да я водя на логопед, което и ще направя.

Брои до 10. За сега не проявява интерес към букви и цифри. Рисунките и са още деаскулки, но определено има прогрес от миналата година.

Страшно е паметлива. Помни събития отпреди доста време до най-малките подробности. Лесно научава стихотворения на изуст, всички книжки с приказки у дома също може да ги разкаже. В градината имаха английски и доста димучки беше научила. С английския бяхме стигнали до там, че освен думичките, които учеха в градината, когато готвя или върша нещо друго у дома тя ме разпитва как е на английски съответния предмет - например тенджера, лъжица, вилица, т.н. и като и ги кажа ги помни.

От 4 месеце е вече кака на сестричката си. Изобщо не е ревнива. Имах определено големи страхове, защото преди това бжеше единствено дете и внуче на няколко къщи и беше доста поразглезена, но с появата на бебето стана много сериозна и отговорна.

Докато бях бременна проявяваше страшен интерес към корема ми и много се интересуваше какво става. Даже разглеждаше с интерес една моя книга за бременността.

Много е емоционална и любвеобилна.

# 16
  • Мнения: 2 452
Йоанка - през октомври става на 4 г.
Тежи 19 кг., за ръст - не сме я мерили, но е по-висока от връстниците си.

Говори много, може да те смае с раздъждения. Притеснява ме, че доста звуци все още не може да произнася добре - "Р" казва при определени думи, но не казва "Ш", "Щ", "С", "Ч", всичко е някаква форма на "Ф". Когато и показвам как точно си слагам езика и зъбите, за да кажа "Ш" в думата "шише" почти се справя, но в нормален разговор не го прави. По принцип бях решила да я оставя на мира до 4 г. и ако не се научи, да я водя на логопед, което и ще направя.

Брои до 10. За сега не проявява интерес към букви и цифри. Рисунките и са още деаскулки, но определено има прогрес от миналата година.

Страшно е паметлива. Помни събития отпреди доста време до най-малките подробности. Лесно научава стихотворения на изуст, всички книжки с приказки у дома също може да ги разкаже. В градината имаха английски и доста димучки беше научила. С английския бяхме стигнали до там, че освен думичките, които учеха в градината, когато готвя или върша нещо друго у дома тя ме разпитва как е на английски съответния предмет - например тенджера, лъжица, вилица, т.н. и като и ги кажа ги помни.

От 4 месеце е вече кака на сестричката си. Изобщо не е ревнива. Имах определено големи страхове, защото преди това бжеше единствено дете и внуче на няколко къщи и беше доста поразглезена, но с появата на бебето стана много сериозна и отговорна.

Докато бях бременна проявяваше страшен интерес към корема ми и много се интересуваше какво става. Даже разглеждаше с интерес една моя книга за бременността.

Много е емоционална и любвеобилна.

Малко оф - и Изабела е на 6 октомври!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 044
Е това се казва съвпадение! Laughing

Поздрави на наборчето! Grinning

# 18
  • Варна
  • Мнения: 6 870
Здравейте! Simple Smile
Супер беше да прочета и си сверя часовника.Simple Smile
Сиси е родена юли, 18кг е 108см. От днес пак е на градина, вече 2ра група. Свръхкомуникативна и неспираща да говори. На моменти непоносимо глезена но вече бързо влиза в час. Тоалет, миене на ръце и лице, хранене, обличане, събличане, обуване - абсолютно сама. Все още я къпя:-)))
Умения...нещо хич не се вълнува от цифри и букви. Rolling Eyes Брои до 10-15,  пише си името и това на брат си обаче много често огледално/което все още се опитвам да не ме притеснява/. Помни като слон, обича ролеви игри, тротинетката си, рисува много добре...хората са си с тела и т.н. подробности.
Лаура, за възпитанието - благодаря, моля, може ли - се използват и у дома и навън. Един месец беше при леля си в Етрополе лятото и е била атракция както се оказа, оставила отлични впечатления у хората там. Което всъщност не е добре...в смисъл за останалите де...върна се с диалект с който се боря в момента. Naughty
Хм, друго не се сещам ... поздрави от мен! Peace

Последна редакция: пт, 16 сеп 2005, 09:08 от Flash*

# 19
  • Мнения: 2 452
Новото при Изабела е, че започна да си играе активно с кукли. Доскоро само си ги носеше с нея; е, слагаше ги да спят, хранеше ги (така се научи на година и половина да се храни без да се цапа - с тренировки с куклата), но сега измисля сложни ситуации с тяхно участие. Освен това си има две измислени приятелчета - Ема, която е момиченце на нейната възраст и ходи навсякъде с Изабела; според нея, майка и и баща са умряли при катастрофа (боже, откъде ги измислят тези деца!) и литъл Джак, който е куче с размера на кутрето и. Изобщо, сега се заиграва и може да си играе самостоятелно с часове! Освен това от няколко дни се справя самостоятелно с мишката на компютъра (доскоро и помагах).
От другата седмица започва училище - нещо като предучилищна, като половината ден обучението е на английски, а другата половина - на френски. Интересно как ще се справи с френския - няма никаква основа.

# 20
Ние сме от декемврийските наборчета WinkКато чета за умения, интереси,глезотии-разпознавам и мойто синче!Но като говорите за сантиметри и килограми newsm78Ние сме 95см,14кг Confused
Кажете ми,че познавате и други като нас Rolling EyesУспокоение ми е само това,че и татенцето ни е нисичък...

# 21
  • Мнения: 2 332
Такаааа... хайде и аз да се включа. Скоро навърши и нашата Йоана 4 г. Отдавна си играе самичка - събира си куклите и им говори; много обича да ги подрежда, дори като играе се старае да са подредени (не се е метнала на мен по това Wink). Ядене, миене, обличане, сгъване на дрехи - отдавна го прави, иска да ми помага в домакинството- насърчавам я. "Р"-то и на нас ни е проблемно - отскоро благодарение на майка ми започна да го казва в определени думи - може пък и да се разминем с логопеда Wink.
Иначе - размери - 15 кг (от година и нещо си ги поддържа) и 100 см. Броеше до 15, сега е започнала да забравя, та си припомняме. От около година и нещо се опитвам да я уча на буквичките - засега без особен успех. Чат-пат нацелва цветовете. Много обича да танцува и да пее - мисля да я запиша на латино-танци към градината, въпреки че тати е против.
Също така не спира да говори. И от тази седмица е 2-ра група - един от стимулите да тръгне на градина беше, че ще има по-малки от нея Wink - явно в групата и казват, че е малка, нещо като комплекс е започнала да развива душата.
Давайте останалите! Simple Smile

# 22
Нека и ние да се представим. Преслава ще навърши 4 години в края на октомври. Като размери е около 104см и около 15,5 кг. Казвам около, защото скоро не сме се мерили.
В момента новото при нас е, че от 10 дни сменихме градината. Все още нямам много впечатление от новата 62 ОДЗ на ул.Врабча, но това, което ме успокоява сутрин е, че виждам спокойно, а не ревящи деца (за разлика от предишната градина).
А иначе Преслава е доста капризно на ядене дете. Най-голямата ми болка е, че отказва да яде пресни продове и зеленчуци (освен понякога банан и варена царевица). До такава степен си е въобразила, че не обича плодове(така твърди без да ги е опитала), че когато лятото сдъвка едно грозденце, са направи, че започва да повръща. Може и да не съм права, но мисля, че в старатай градина някой я е карал насила да яде плодове и затова сега прави така. И разбира се другата причина е бабата и дядото с тяхното ранно даване на сладки неща, които и досега тя много обича. Иначе много обича и месо и кебапчета, както и боб и леща, естествено пица и хамбургери, както и пържени яйца.
Няма никакви проблеми с говоренето, даже ми е много трудно да водя разговор с когото и да било в нейно присъствие, може да брои почти до 20 сама и да 10 на испански(аз съм я учила). Започна да познава цветовете и техните нюанси от много малка.
Изключително общителна е, знае кога да казва "благодаря" и "няма защо". Харесва ми, че няма и грам агресия в нея, затова много силно се надявам да ми я гледат добре в новата градина.Не искам езици, танци и други неща, само това.
 

# 23
  • Мнения: 772
Хайде наборчета кажете как е по Вашите детски градини! Събират ли парички за учебни тетрадки и други пособия?

# 24
  • Мнения: 2 332
Хайде наборчета кажете как е по Вашите детски градини! Събират ли парички за учебни тетрадки и други пособия?
Първа да се престраша. 20 лв за комплекта, по който учат, събраха още в юли месец. Сега ще купуваме блокчета - гланцови и обикновени, фулмастери, пастели, боички. А по-нататък - ще видим.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Хайде наборчета кажете как е по Вашите детски градини! Събират ли парички за учебни тетрадки и други пособия?

Миналата седмица имахме родителска среща и ни събраха по 50лв, като 5 лв са за вода за цялата година и 8 лв за театър до февруари месец, останалите пари са за консумативи, защото госпожите казаха, че децата щяли и тази година да си работят по учебните тетрадки които са купувани миналата година.
Свекърва ми обаче ми каза, че в тяхната градина в Дружба събират по 10 лв за цялата година и са им напълно достатъчни Thinking

# 26
  • Мнения: 4 150
Здравейте. И аз имам син, роден през 2001. Беше ми много интересно да прочета отчетната тема. Макс тръгна на детска градина в началото на седмицата. За първа година е там. В понеделник е родителстата среща.
Какви са тези учебни тетрадки? Децата са на по 3-4 годинки?
Директорката каза, че имат някакви допълнителни занимания срещу заплащане - английски, приложно, гимнастика.
От какво са доволни децата ви?

# 27
  • Мнения: 772
Здравейте. И аз имам син, роден през 2001. Беше ми много интересно да прочета отчетната тема. Макс тръгна на детска градина в началото на седмицата. За първа година е там. В понеделник е родителстата среща.
Какви са тези учебни тетрадки? Децата са на по 3-4 годинки?
Директорката каза, че имат някакви допълнителни занимания срещу заплащане - английски, приложно, гимнастика.
От какво са доволни децата ви?

И на мен ми е интересно та затова и реших да попитам. Около 15 лева за учебни тетрадки. Интересно обаче за 5-6 годишни пише на тях. Но като ги гледам ми то буквара за 1 клас няма толкова текст в него. Та незная каква е цялата идея от тия тетрадки. В смисъл дали пълноценно ще се използват. Пък и няма да казваме, че учебниците от 1 до 4 клас са безплатни. Дали всичко това е някоя програма, която се спуска от дадено министерство или приумица на някоя учителка? Но Валерия като казва, че и само 10 лева ги оправят по-скоро ми звучи на приумица. Отделно блокчета за рисуване, гланцови, моливи ...Вода си носим ние, тоалетна хартия, салфетки, сапуни... За театри отделно се събират.

# 28
  • София
  • Мнения: 39 754
При нас все още не са искали никакви тетрадки. Миналата година на родителската се разбрахме да съберем пари и 2те учителки + една мама купиха всичко нужно.
Миналата година в 1ва група имаха само латиноамерикански танци. Дияна беше много доволна.
Сега във 2ра мисля, че ще има английски и плуване. Предполагам, че и танците ще ги има. За английския не знам до колко ще е ефективно, но на танци и плуване ще я запиша.

# 29
  • Мнения: 772
При нас все още не са искали никакви тетрадки. Миналата година на родителската се разбрахме да съберем пари и 2те учителки + една мама купиха всичко нужно.
Миналата година в 1ва група имаха само латиноамерикански танци. Дияна беше много доволна.
Сега във 2ра мисля, че ще има английски и плуване. Предполагам, че и танците ще ги има. За английския не знам до колко ще е ефективно, но на танци и плуване ще я запиша.

Точно за ефективноста ми е думата. Иначе учителките купуват само тетрадките. Родителите всичко останало ама то защото някоя майка да не я прекарат. Абе селска му работа.

Общи условия

Активация на акаунт